Zavrieť

Porady

Torty, ktoré chutia našim najbližším...

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Písecka torta

Do tortovnice - väčšej, aby sa všetky vrstvy zmestili.

Cesto :
sneh zo 4 bielok, pridať 4 lyžice kryšt.cukor, šľahať, aby sa rozpustil, 1 PL oleja, 4 žĺtka, 2 PL vlažnej vody,3 PL kopcovité mletých orechov, 3 PL polohrubej múky zmiešanej s 1 ČL prášku do pečiva, preosiať, pridať do múky postrúhanú kôru z citróna, cesto je voňavé a jemné. Všetko pomaly zmiešať.Tortovnicu vymastiť a vysypať strúhankou, dať piecť.
Želatína:
2 dkg želatíny, to jedno vrecúško býva presne 2 dkg,( ja kupujem klasickú, nesladenú a bez príchutí, je v takom bielom sáčku a na obale má farebné kocky, no také nepravidelné útvary, žlto-červeno-zelené.) 1/4 l vody ( ja dávam šťavu z ananásového kompótu), do polovice vody namáčať želatinu a nechať ju trošku napučať. Do druhej polovice vody pridať šťavu z 1/2 citróna, 10 dkg cukru ( ja ho nedávam, lebo šťava je sladká a džemy tiež, ale v recepte je písaný), dať variť vodu s cukrom, keď sa varí, pridať rozpustenú želatínu a nechať SKORO!! ale nie úplne zavariť. Po uvarení želatínu rozdeliť na tri rovnaké časti, ja si to dávam do hrnčekov, ktoré potom po jednom chladím, tak ako ich potrebujem.
Plnka č. 1 :
celá šľahačka sa vyšľahá do tuha, pridať ríbezľový, alebo jahodový džem, (ja dávam z oboch) asi 3-4 PL lyžice, 1 diel želatíny, ktorá je už takmer vychladnutá a začína želírovať, zamiešať a vyliať na upečený a vychladnutý korpus, ktorý je pokvapkaný rumom a potretý dobrým džemíkom. Dať stuhnúť do chladničky.
Plnka č. 2:
opäť 1 šľahačka, vyšľahať, ale džem dávam marhuľový, vychladnutú ale nie tuhú! želatínu, zamiešať, rozotrieť na vychladnutú 1.plnku, (neboj sa toho, keď to bude redšie, o pár minút to stuhne), opäť dať do chladničky.
Plnka č. 3
opäť 1 šľahačka vyšľahať, pridať želatínu, ja dávam na kúsky pokrájaný ananásový kompót a kiwi džem, ktorý robíme doma, takže nie je biela, ale zelenkavá.
Ale aj takto ju robievam :
vyšľahaná šľahačka, 1 PL kakaa preosiateho cez sitko, vychladnutá želatína, len v tomto prípade musíš mať tú želatínu osladenú, lebo inak je to horké, všetko zamiešať a rozotrieť na predošlé vrstvy.
Nechám aspoň 2-3 hodiny v chladničke, vrch ozdobím vyšľahanou šľahačkou so stužovačom a ananásom, v lete jahody, prípadne môžeš dať aj zavárané višne.

Dúfam, že bude vašim blízkym chutiť, je ľahučká, dá sa urobiť i pre diabetikov, môžete nahradiť - do cesta sladidlami a do šľahačiek dia džemy, buď z vlastnej výroby, alebo obchodovými.



Budem veľmi rada, ak niekto pridá originál recept na Sacherovu tortu.
Usporiadat
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
To je k nejakej slavnosti, ak sa nemylim?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tetrisss Pozri príspevok
To je k nejakej slavnosti, ak sa nemylim?
Áno. Pozri sem:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Pesach
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No ale preco teraz, ked je to v aprili?
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Čokoládová torta

5 žĺtkov, 5 polievkových lyžíc práškový cukor, 3 polievkové lyžice hrubej múky, 3 polievkové lyžice kakao, polku prášku do pečiva, sneh z 5 bielkov.
Upečieme 3 pláty cesta. Každý z 5 vajec.

Plnka:
1 l mlieka, 10 žĺtkov, 20 dkg hladkej múky (alebo dva zlaté klasy), uvariť. Do teplého pridať 20 dkg várovej čokolády. Vymiešať 70 dkg masla a 35 dkg práškový cukor a spojiť s vychladnutou kašou.
Vyšľahať nad parou 10 bielok so 70 dkg kryštálového cukru. Sneh na polovičku vyšľahať, pridať kryštálový cukor, vyšľahať a dať potom nad paru a šľahať až kým sa cukor nerozpustí a sneh musí byť tuhý. Sneh nechať trochu vychladnúť a vrecúškom striekať na plech, na ktorom máme papier na pečenie.Pri nízkej teplote v rúre sušíme. Dávka je na 2 plechy.
Tortu naplníme nasledovne:
Upečený plát cesta, plnka, na ktorú dáme upečený snehový plát vrchnou stranou nadol, natrieme plnku, dáme ďalší plát cesta a opakujeme plnka, snehový plát, plnka, posledný plát cesta. Tortu ľubovoľne ozdobíme.
torta 004.jpg  
6 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Gapo Pozri príspevok
Hmmm, ako to beží. Takže opäť október a dilema piecť, či kúpiť?
Keďže moja Pesachová banánová torta návštevníkom chutí a mne tiež, predsa som sa rozhodol piecť. Nie je taká nádherná, ako tie tu prezentované diela, ale je chutná, tento rok som ju urobil v jednoduchom prevedení.
Pekné pozadie
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Tento raz som robila pre vnuka. Korpus 1 plát obyćajný piškót, druhý kakaový, rez kakaový. Plnka karamelová, džem černicový. Poťah mandlový marcipán od krstnej dcéry, ozdby cukríková hmota. Najradšej robím obdĺžnikové, dobre sa to krája.
Maroškovi 001.jpg  
Maroškovi 003.jpg  
1/1
5 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Krasna-mna to caka buduci tyzden
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ja som robila minulý týždeň čokoládovo-šľahačkovú tortu a tu je : . Dopĺňam recept :
Čokoládovo-šľahačková torta

Cesto : 5 vajec, štipka soli, 180g krupicového cukru, 200g polohrubej múky, 5 PL oleja, 2 PL práškového kakaa
- v mise vyšľaháme bielky so štipkou soli. Ako sa začne robiť pena, začneme po častiach pridávať cukor a vyšľaháme tuhy a lesklý sneh. Potom do sneh po jednom zašľahávame žĺtky a po lyžiciach olej. Nakoniec zľahka vmiešame múku. Cesto vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej formy a pečieme v predhriatej rúre približne
40 minút. Hotový vychladnutý korpus rozkrojíme nožom na 3 pláty. Každý z plátov pokvapkáme kávou a potrieme krémom.

Krém : 3 šlahačky, cukor podľa chuti, 2 stužovače / ak dobre nehustne /.

Každý plát natrieme šľahačkovou plnku, aj vrch a boky torty, potom ozdobíme.
Naposledy upravil zuzkahris : 25.11.10 at 20:12
Čokoládová torta.jpg  
6 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

nám naviac chutí celá kakaová hlavne mojmu drobcovi klasické kakaové piškoty a čokoládový krem dobre poliata kavou s rumom
DSCN0521.JPG  
DSCN0471.jpg  
DSCN0479.JPG  
DSCN0508.JPG  
DSCN0518.JPG  

DSCN0537.JPG  
1/1
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

katulik111 Pozri príspevok
nám naviac chutí celá kakaová hlavne mojmu drobcovi klasické kakaové piškoty a čokoládový krem dobre poliata kavou s rumom
pekne,ale sem sa pridavaju nielen obrazky ale i recepty.
na obrazky mame temu TORTY.
0 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

tema torty je už uzavretá ale včera som nestíhala dam samozrejme aj recept
piškot:6vajec,350g práškový cukor,350g polohrubá muka,1prášok
do pečiva,3 lyžice kakaa, 2,5dl napoly horúca voda+olej

možme si podla svojej chuti pridat 100g čoho chceme rechy, kokos, mandle, arašidy, pistacie...

pečieme na dvoch tenkych plechoch v teplovzdušnej rure na 200 stupnov, alebo vo forme prieme r24 na dva krat a ešte to aj prerežeme záleží aku chceme velku tortu , ten šmolko je z tych dvoch plechov ale po dlžke prerezane na poly takže tiež mame 4 platiky

krem :250g čokolády,1lyžička instantnej kávy,1dl šlahačka
1 maslo, posekané opražene orechy alebo lieskovce
tak za hrst, 2lyžice práš.cukor
Polámanu čokoládu,kavu, šlahačku a cukor
miešame nad parou dame vychladit do vlažného pridame maslo
a orechy

naplníme nou plát, druhý len z džemom, a tretí z plnkou
dobrú chut
3 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

katulik111 Pozri príspevok
tema torty je už uzavretá ale včera som nestíhala dam samozrejme aj recept
piškot:6vajec,350g práškový cukor,350g polohrubá muka,1prášok
do pečiva,3 lyžice kakaa, 2,5dl napoly horúca voda+olej

možme si podla svojej chuti pridat 100g čoho chceme rechy, kokos, mandle, arašidy, pistacie...

pečieme na dvoch tenkych plechoch v teplovzdušnej rure na 200 stupnov, alebo vo forme prieme r24 na dva krat a ešte to aj prerežeme záleží aku chceme velku tortu , ten šmolko je z tych dvoch plechov ale po dlžke prerezane na poly takže tiež mame 4 platiky

krem :250g čokolády,1lyžička instantnej kávy,1dl šlahačka
1 maslo, posekané opražene orechy alebo lieskovce
tak za hrst, 2lyžice práš.cukor
Polámanu čokoládu,kavu, šlahačku a cukor
miešame nad parou dame vychladit do vlažného pridame maslo
a orechy

naplníme nou plát, druhý len z džemom, a tretí z plnkou
dobrú chut
tema je uzavreta?????prepac,nevsimla som si.len registrujem ze sa tu uz davno nic nevyskytlo.
je to ale skoda,ved to bola super tema.ktory dobrak ju zatvoril!!!!??????
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

katulik111 Pozri príspevok
nám naviac chutí celá kakaová hlavne mojmu drobcovi klasické kakaové piškoty a čokoládový krem dobre poliata kavou s rumom
Prvá fotografia aj so šťastným majiteľom torty je rozkošná
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

téma TORTY je opäť otvorená
1 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
tetrisss Pozri príspevok
No ale preco teraz, ked je to v aprili?
Odpoveď trochu neskoro, ale predsa. Nuž preto, lebo mne a celej rodine táto torta chutí a dokonca švagriná aj sestra, ktoré pečú výbornú orechovú tortu, ju veľmi chvália. Takže u nás sa to nespája s tým sviatkom a ja ju pečiem vždy keď mám ja narodeniny.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať