Zavrieť

Porady

Torty, ktoré chutia našim najbližším...

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Písecka torta

Do tortovnice - väčšej, aby sa všetky vrstvy zmestili.

Cesto :
sneh zo 4 bielok, pridať 4 lyžice kryšt.cukor, šľahať, aby sa rozpustil, 1 PL oleja, 4 žĺtka, 2 PL vlažnej vody,3 PL kopcovité mletých orechov, 3 PL polohrubej múky zmiešanej s 1 ČL prášku do pečiva, preosiať, pridať do múky postrúhanú kôru z citróna, cesto je voňavé a jemné. Všetko pomaly zmiešať.Tortovnicu vymastiť a vysypať strúhankou, dať piecť.
Želatína:
2 dkg želatíny, to jedno vrecúško býva presne 2 dkg,( ja kupujem klasickú, nesladenú a bez príchutí, je v takom bielom sáčku a na obale má farebné kocky, no také nepravidelné útvary, žlto-červeno-zelené.) 1/4 l vody ( ja dávam šťavu z ananásového kompótu), do polovice vody namáčať želatinu a nechať ju trošku napučať. Do druhej polovice vody pridať šťavu z 1/2 citróna, 10 dkg cukru ( ja ho nedávam, lebo šťava je sladká a džemy tiež, ale v recepte je písaný), dať variť vodu s cukrom, keď sa varí, pridať rozpustenú želatínu a nechať SKORO!! ale nie úplne zavariť. Po uvarení želatínu rozdeliť na tri rovnaké časti, ja si to dávam do hrnčekov, ktoré potom po jednom chladím, tak ako ich potrebujem.
Plnka č. 1 :
celá šľahačka sa vyšľahá do tuha, pridať ríbezľový, alebo jahodový džem, (ja dávam z oboch) asi 3-4 PL lyžice, 1 diel želatíny, ktorá je už takmer vychladnutá a začína želírovať, zamiešať a vyliať na upečený a vychladnutý korpus, ktorý je pokvapkaný rumom a potretý dobrým džemíkom. Dať stuhnúť do chladničky.
Plnka č. 2:
opäť 1 šľahačka, vyšľahať, ale džem dávam marhuľový, vychladnutú ale nie tuhú! želatínu, zamiešať, rozotrieť na vychladnutú 1.plnku, (neboj sa toho, keď to bude redšie, o pár minút to stuhne), opäť dať do chladničky.
Plnka č. 3
opäť 1 šľahačka vyšľahať, pridať želatínu, ja dávam na kúsky pokrájaný ananásový kompót a kiwi džem, ktorý robíme doma, takže nie je biela, ale zelenkavá.
Ale aj takto ju robievam :
vyšľahaná šľahačka, 1 PL kakaa preosiateho cez sitko, vychladnutá želatína, len v tomto prípade musíš mať tú želatínu osladenú, lebo inak je to horké, všetko zamiešať a rozotrieť na predošlé vrstvy.
Nechám aspoň 2-3 hodiny v chladničke, vrch ozdobím vyšľahanou šľahačkou so stužovačom a ananásom, v lete jahody, prípadne môžeš dať aj zavárané višne.

Dúfam, že bude vašim blízkym chutiť, je ľahučká, dá sa urobiť i pre diabetikov, môžete nahradiť - do cesta sladidlami a do šľahačiek dia džemy, buď z vlastnej výroby, alebo obchodovými.



Budem veľmi rada, ak niekto pridá originál recept na Sacherovu tortu.
Usporiadat
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ďakujeme pekne Vlastička, určite vyskúšame, vyzerá zaujímavo. A odkiaľ ten názov? Žeby Písek?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
tonkat
Ďakujeme pekne Vlastička, určite vyskúšame, vyzerá zaujímavo. A odkiaľ ten názov? Žeby Písek?
Tonka, ak si ešte pamätáš na Bulvári cukráreň Eva, tam ju mali každý deň, teraz ju mávajú v cukrárni pri Juniore, ale je z náhražok, namiesto ovocia farbivo a stojí okolo 300,-Sk. Ja pre našu veľkú rodinu pečiem vždy dvojnásobnú dávku, robievam ju na veľký plech a jej cena nie je zďaleka taká vysoká. Dúfam, že bude chutiť, potom mi zavolaj, či je to ono.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ďakujeme .
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Sacher torta

originál recept je chránený, tuším sa súdili o pravosť a značku podobne ako Becher v Čechách.
Zaujímavé recepty a pod nimi v diskusii aj cenné rady napríklad aj na čokoládovú polevu sú tu:

http://www.labuznik.com/search.php?t...cher&recipes=1
0 0
Doboska Doboska

Doboska je offline (nepripojený) Doboska

pracujúca dôchodkyňa
Ďakujem Vlaste za recept "Písecká torta", a môžem pridať veľmi obĺúbenú a rýchlu tortu "Zázrak v tortovnici".
1) Upečieme korpus z troch vajíčok. Ja robím klasicky: vyšľahám 3 žĺtka s
troma lyžicami kryštál.cukru, pridám 3 lyžice polohrubej múky s jednou lyžičkou prášku do pečiva a nakoniec z 3 bielok vyšľahaný sneh.
Ešte pred tým - 4 hodiny namočím 6 lyžičiek želatíny, najlepšie takej ako spomínala Vlasta pri Píseckej torte, do 1 dcl.studeného mlieka.

2) Keď je korpus vychladený, poukladám naň zavárané ovocie: jahody, ananás, marhuľe. Skúšala som to aj s jablčným kompótom v kombinácii s
čučoriedkami. Korpus dobre pokropím aj so šťavou z kompótu.
3) Potom zvarím 2 dcl mlieka, kde pridám 1 vanilku a 2 veľké lyžice cukru a 3 žltka, ktoré som rozšľahala v 1 dcl mlieka. Pridám namočenú želatínu, rozpustím v horúcom mlieku a odstavím zo sporáka. Keď to vychladne pridám 1 šľahačku, ktorú do tuha vyšľahám. Spolu zamiešam a vylejem do tortovnice na ovocie. Nechám v chladničke na 2 hodiny. Je to výborná a rýchla torta.
Prajem dobrú chuť !!!
1 0
Doboska Doboska

Doboska je offline (nepripojený) Doboska

pracujúca dôchodkyňa
Ďakujem Vlaste za recept "Písecká torta", a môžem pridať veľmi obĺúbenú a rýchlu tortu "Zázrak v tortovnici".
1) Upečieme korpus z troch vajíčok. Ja robím klasicky: vyšľahám 3 žĺtka s
troma lyžicami kryštál.cukru, pridám 3 lyžice polohrubej múky s jednou lyžičkou prášku do pečiva a nakoniec z 3 bielok vyšľahaný sneh.
Ešte pred tým - 4 hodiny namočím 6 lyžičiek želatíny, najlepšie takej ako spomínala Vlasta pri Píseckej torte, do 1 dcl.studeného mlieka.

2) Keď je korpus vychladený, poukladám naň zavárané ovocie: jahody, ananás, marhuľe. Skúšala som to aj s jablčným kompótom v kombinácii s
čučoriedkami. Korpus dobre pokropím aj so šťavou z kompótu.
3) Potom zvarím 2 dcl mlieka, kde pridám 1 vanilku a 2 veľké lyžice cukru a 3 žltka, ktoré som rozšľahala v 1 dcl mlieka. Pridám namočenú želatínu, rozpustím v horúcom mlieku a odstavím zo sporáka. Keď to vychladne pridám 1 šľahačku, ktorú do tuha vyšľahám. Spolu zamiešam a vylejem do tortovnice na ovocie. Nechám v chladničke na 2 hodiny. Je to výborná a rýchla torta.
Prajem dobrú chuť !!!
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kukučka
Sacher torta

originál recept je chránený, tuším sa súdili o pravosť a značku podobne ako Becher v Čechách.
Zaujímavé recepty a pod nimi v diskusii aj cenné rady napríklad aj na čokoládovú polevu sú tu:

http://www.labuznik.com/search.php?t...cher&recipes=1
Betka ďakujem, poslala som si to na mail, určite vyskúšam.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ondrejvla
Budem veľmi rada, ak niekto pridá originál recept na Sacherovu tortu.
Vlasti, ťažko povedať, či z týchto dvoch receptov je niektorý originál, ale ponúkam len to, čo mám. Dobrú chuť!
Sacherová torta_1

Suroviny:130g masla, 110g pr.cukru, 6 žĺtkov, 130g čokolády vyšľaháme. 6 bielkov vyšľaháme so 110g kryšť.cukru. Spolu zmiešame a pridáme 130g hladkej múky a štipku soli. Tortovú formu nevymažeme. Pečieme cca 12-15 minút pri pootvorenej rúre a 1 hod. pri zatvorenej. Potrieme teplým marhuľovým džemom a polejejme čokoládou. Čokoládová poleva: 1/8l vody varíme s 200g kryšt. cukru 5-6 minút. Pridáme 150g čokolády.

Sacherova torta_2

Cesto: 80g čokolády na varenie, 60g obyčajnej čokolády, 24g múky, štipka soli, 100g masla, 310g kryšt. cukru, 6 vajec
Glazúra: 155g marhuľového lekváru, 340g potlačných mandlí, 300g čokolády, 8ml oleja, 200ml plnotučnej smotany.
Postup - cesto: Čokoládu rozpustíme nad parou. Osobitne vyšľaháme bielka, osobitne cukor s maslom. Do zmesi masla s cukrom pridáme žĺtka a miešame. Pomaly pridávame múku a čokoládu(nie všetko naraz). Na konci primiešame bielka a chvíľu šľaháme. Masu nalejeme do vymastenej a pomúčenej formy s priemerom cca 22 cm a dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 ºC. Pečieme cca 45 minút. Korpus dáme ma 10 minút do chladničky a vychladíme.
Postup - glazúra: Marhuľový lekvár zohrejeme a natrieme ním korpus. Povrch posypeme mandľami. Nad parou roztopíme čokoládu, pridáme olej a zmesou potrieme tortu. Vyšľaháme smotanu a servírujeme spolu s tortou.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tu je môj recept na sacher tortu:
150 g čokolády, 150 g masla, 6 žltkov, 150 g prášk. cukru, 150g hl.múky.
Čokoládu pokvapkáme mierne vodou a dáme do rúry zmäknúť. Vymiešame ju s maslom, žltkami a cukrom. Do zmesi pridáme tuhý sneh z biekov a hl. múku. Takto pripravenou zmesou naplníme tortovú formu vyloženú papierom a pečieme asi 15 min. Vychladnutý korpus obrátime, hladkú stranu potrieme hustým marhuľovým džemom, polejeme čokoládou a necháme stuhnúť. Potom už len olizujeme taniere.
__________________
Naposledy upravil Tweety : 05.04.06 at 16:48
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ďakujem pekne, len teraz zistiť, ktorá je tá najlepšia, podľa receptov vyzerajú všetky dobre!
Budem určite skúšať.
Ďakujem.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Ahojte poraďáci. Nevie mi niekto poradiť nejaký dobrý recept na plnku do torty? Moja dcéra Evička bude mať v utorok štvrté narodeniny a chcela by som jej na nedeľu upiecť tortu. Mám požičanú formu bábiky, v ktorej chcem urobiť dve korpusy - jeden svetlý a jeden tmavý. S ovocím veľmi nepočítam, keďže ich naše deti nemajú veľmi radi. Navrch čokoláda a výzdoba zo svetlej a tmavej šľahačky - oči, ústa, vlasy, šaty, gombíčky ... Vďaka.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Ja robím: v 7 dcl mlieka uvarím tri zlaté klasy a štyri lyžice kraštálového cukru. Keď vypnem hneď pridám celú Heru ešte do horúceho a kvapku rumu pre chuť.

alebo:
heru vymiešam z 3 lyžicami práškového cukru a potom pridám vychladnutú kašu z pol litra mlieka a 5 lyžíc hladkej múky. Spolu vyšľahám a farbím. Používam rôzne potravinárske farbivo.

Moja dcérka mala teraz 3, tak som tortu zdobila zeleným krémom a ona bola šťastná, že má Šrekovú toru.


Možno som ťa inšpirovala.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
inšpirujte sa!
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

AlaNR
inšpirujte sa!
Alebo tu:

http://www.gaarona.sk/index.php?sekc...o=1&sp=1&di=21
0 0
bumpy bumpy

bumpy je offline (nepripojený) bumpy

ahojte ja som dostala inšpiracie na vianočné pečenie/varenie, tak vam prikladam, zatiaľ som nič nevyskušala, tak dufam že budu chutiť :-)
daniela
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

bumpy
ahojte ja som dostala inšpiracie na vianočné pečenie/varenie, tak vam prikladam, zatiaľ som nič nevyskušala, tak dufam že budu chutiť :-)
daniela
Danielka, vďaka ! Tie recepty vyzerajú mňamky !:p :p :p Už len rýchlo vyskúšať niečo !
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
a ešte mám...
1 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

ondrejvla Pozri príspevok
Písecka torta

Do tortovnice - väčšej, aby sa všetky vrstvy zmestili.

Cesto :
sneh zo 4 bielok, pridať 4 lyžice kryšt.cukor, šľahať, aby sa rozpustil, 1 PL oleja, 4 žĺtka, 2 PL vlažnej vody,3 PL kopcovité mletých orechov, 3 PL polohrubej múky zmiešanej s 1 ČL prášku do pečiva, preosiať, pridať do múky postrúhanú kôru z citróna, cesto je voňavé a jemné. Všetko pomaly zmiešať.Tortovnicu vymastiť a vysypať strúhankou, dať piecť.
Želatína:
2 dkg želatíny, to jedno vrecúško býva presne 2 dkg,( ja kupujem klasickú, nesladenú a bez príchutí, je v takom bielom sáčku a na obale má farebné kocky, no také nepravidelné útvary, žlto-červeno-zelené.) 1/4 l vody ( ja dávam šťavu z ananásového kompótu), do polovice vody namáčať želatinu a nechať ju trošku napučať. Do druhej polovice vody pridať šťavu z 1/2 citróna, 10 dkg cukru ( ja ho nedávam, lebo šťava je sladká a džemy tiež, ale v recepte je písaný), dať variť vodu s cukrom, keď sa varí, pridať rozpustenú želatínu a nechať SKORO!! ale nie úplne zavariť. Po uvarení želatínu rozdeliť na tri rovnaké časti, ja si to dávam do hrnčekov, ktoré potom po jednom chladím, tak ako ich potrebujem.
Plnka č. 1 :
celá šľahačka sa vyšľahá do tuha, pridať ríbezľový, alebo jahodový džem, (ja dávam z oboch) asi 3-4 PL lyžice, 1 diel želatíny, ktorá je už takmer vychladnutá a začína želírovať, zamiešať a vyliať na upečený a vychladnutý korpus, ktorý je pokvapkaný rumom a potretý dobrým džemíkom. Dať stuhnúť do chladničky.
Plnka č. 2:
opäť 1 šľahačka, vyšľahať, ale džem dávam marhuľový, vychladnutú ale nie tuhú! želatínu, zamiešať, rozotrieť na vychladnutú 1.plnku, (neboj sa toho, keď to bude redšie, o pár minút to stuhne), opäť dať do chladničky.
Plnka č. 3
opäť 1 šľahačka vyšľahať, pridať želatínu, ja dávam na kúsky pokrájaný ananásový kompót a kiwi džem, ktorý robíme doma, takže nie je biela, ale zelenkavá.
Ale aj takto ju robievam :
vyšľahaná šľahačka, 1 PL kakaa preosiateho cez sitko, vychladnutá želatína, len v tomto prípade musíš mať tú želatínu osladenú, lebo inak je to horké, všetko zamiešať a rozotrieť na predošlé vrstvy.
Nechám aspoň 2-3 hodiny v chladničke, vrch ozdobím vyšľahanou šľahačkou so stužovačom a ananásom, v lete jahody, prípadne môžeš dať aj zavárané višne.

Dúfam, že bude vašim blízkym chutiť, je ľahučká, dá sa urobiť i pre diabetikov, môžete nahradiť - do cesta sladidlami a do šľahačiek dia džemy, buď z vlastnej výroby, alebo obchodovými.



Budem veľmi rada, ak niekto pridá originál recept na Sacherovu tortu.
Aj keď po dlhšom čase recept je tu Vlastička:-)

Originálny recept na Sacherovu tortu:
Dodržujte postup.
12,5 dg masla
13,5 dg práškového cukru
vymiešať do hladka + 1 vanilkovú esenciu+pridať
po jednom 6 žltkov+12,5 dg roztopenej čokolády na varenie+ 6 bielkov sneh, do ktorého sme vmiešali počas šľahania 10 dg jemný kryštáľový cukor. Aby bol sneh lesklý šľahať 20 sekúnd.
10 dg hl. múky na 3 x striedavo so snehom vmiešať do čokoládovej zmesi.
Cesto vylejeme do do maslom vymastenej a múkou vysypanej tortovej formy a pečieme kým sa torta neoddeľuje od formy cca 1 1/4 hod. Nechať vychladnúť vo forme.
Medzitým si pripravíme marhuľovú želatínu:
12,5 dg marhuľový džem+45-60 ml vody /podľa hustoty džemu/ rozvariť a prepasírovať cez sitko.
Vrch a boky torty natrieť marhuľovou želatínou a poliať horkou čokoládou
Čokoláda:
25 dg horkej čokolády+25 dk kryštáľový cukor+125 ml vody variť nad parou a miešať do hladka.
Čokoládou polejeme tortu.
Recept som získala priamo z Viedne od zamestnanca jednej cukrárne. Dobrú chuť!
1 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ľubka, nie je to málo ? : Aby bol sneh lesklý šľahať 20 sekúnd.
Asi sa niekde stala chybička...
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

ondrejvla Pozri príspevok
Ľubka, nie je to málo ? : Aby bol sneh lesklý šľahať 20 sekúnd.
Asi sa niekde stala chybička...
Vlastička, ja som odpisala presne recept a pravdu-povediac, ke´d ju robím nesledovala som sekundy, ale kvalitu snehu, je identická s tou, čo sme mali v cukrárni, možno lepšia, lebo som ju robila ja
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať