Zavrieť

Porady

Ako mám postupovať pri nahrade škody sposobenej na mojom aute?

Chcel by som sa spýtať ako mám napísať výzvu na uhradenie škody na mojom aute ktorá mi vznikla pri dopravnej nehode.V autoservise som platil 1650 € a poistovňa mi vrátila 1450€ takže 200€ som zaplatil zo svojho.Vodič ktorý spôsobil škodu mi nechce uhradiť 200€ a neviem ako mám postupovať.Ďakujem za poradenie.
dmc ostava ti jedine zalovat poistovnu o nahradu skody.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    vodic-vinnik s tym uz nic nema ...
    opakujem to tu uz 100x, ak si vinnik splnil vsetky zakonne povinnosti (nahlasil udalost do 15 dni, nemal alkohol, nemal dlzne poistne a vyska skody je do limitu poistovne cca 2 mil. €) tak s celou vecou uz nema nic spolocne !
    poskodeny ak nesuhlasi s nahradou skody od poistovne, ma len jednu moznost: zalovat POISTOVNU na sude ... umoznuje mu to zakon o PZP ... ale v takom pripade je na poskodenom, aby dokazal ze mu v skutocnosti vznikla vacsia skoda nez aku mu preplatila poistovna, najcastejsie znaleckym posudkom

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemas nijako postupovat.
    Lebo za vodica konala poistovna a ta ti uhradila cenu po odratani amoartizacie.
    Musel by si mat havarijne poistenie a skodu uhradit z neho, ak by si chcel inu sumu.
    Pri hradeni skody z povinneho poistenia musi byt zapocirtana aj amortizacia, pretoze diely, ktore ti namontovali, su novsie ako tie, ktore si mal na aute ..cize ti hodnotu auta zhodnotili.

    Jedine, co by si mohol, s poistovnou vodica vyjednat lepsiu cenu ..... ake stare mas auto?
    cepo38 rok výroby je 2000....ale ja som neziadal aby mi boli vymenene nove veci...škodu mi on sposobil a myslim si,teda co som sa pytal,že možem napýsať výzvu na uhradenie škody na majetku ale neviem akým sposobom...inak ďakujem za odpoveď
    bubkoch ty nemas ziadne pravo cokolvek od vinnika pytat a vinnik nema ziaden dovod sa s tebou bavit ... vinnik je zo zakona poisteny prave preto, aby nemusel nic platit zo svojho vrecka ... akukolvek skodu, za ktoru vinnik zodpoveda, je za neho povinna zaplatit poistovna ... takze tvojim partnerom je len a len poistovna a ty jej musis preukazat opodstatnenost svojho naroku, teda ze ti fakt vznikla skoda vo vyske ktoru uvadzas ... ale faktura zo servisu tym dokazom NIE JE

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Je to síce len Tvoj pohľad na situáciu , druhá strana a poisťovňa sa tu nevyjadrili .

    Ale ak dotyčný nechce akceptovať a myslíš si , že Tvoja požiadavka je oprávnená , tak ostáva len posledná možnosť .

    Pri dodržaní náležitého postupu môžeš sa svojho práva ( ??? ) domáhať na súde .
    No je otázne , že ako súd rozhodne ... a výdavky spojené s celou anabázou sa v konečnom dôsledku môžu aj navýšiť .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cepo38 Ďakujem
    cepo38 ....ale v takychto prípadoch mozem byt takto skodny kazdy mesiac a ????
    draik V ČR už padol prelomový rozsudok ohľadom amortizácie a výmeny dielov. Niekto aj na Slovensku musí byť prvý....
      zbaliť

    Ako mám postupovať pri nahrade škody sposobenej na mojom aute?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.