Zavrieť

Porady

Ako vymazať zmeniť matku v rodnom liste

Mám problém O svoju dcéru sa starám od jej narodenia matka ju nechala v pôrodnici ale stále je v rodnom liste vie mi niekto poradit aky je postup pri vymazani z rodneho listu resp pri prepisani matky v rodnom liste?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Rodic sa neda len tak jednoducho vymazat z dokladov dietata. Ale ak by si sa napr.ozenil a tvoja manzelka by si chcela osvojit tvoje dieta, tak bude zapisana ona ako rodic v RL po rozhodnuti sudu o osvojeni. Osvojenim nadobuda osvojitel-ka vsetky prava aj povinnosti voci dietatu...

    viac citaj napr tu http://www.vop.gov.sk/telefonicky-teror
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Boddez Na osvojenie je nutne aby sme boli manzelia?
    arizona Pravdupovediac neviem na 100%. Ale myslim, ze to ma urcite vacsiu vahu,lebo tym preukazujete vaznejsi rodinny stav,ako len priatelstvo . Lebo to nie je len take jednoduche,aby tvoja priatelka adpotovala dieta. Tym, ze ho adoptuje, tak keby ste sa napr.rozisli, ona by musela na to dieta platit vyzivne a z rodneho listu ju tiez len tak nemozes vymazat...je to zlozita zalezitost, treba najskor doriesit vas buduci zivot a az po vaznom rozhodnuti do toho zamiesat aj dieta...
    Boddez my sme spolu už 2 roky..moja priatelka moju dcerku miluje a vychovava..ale prešetrenie rodinych pomerov bude isto..uvidiime tento rom nas to čaka... isto dam vediet vysledok
      zbaliť

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak začneš pýtať výživné, hneď dá súhlas na adopciu.

    Zo zákona o rodine č. 36/2005

    Určenie materstva
    § 82
    (1) Matkou dieťaťa je žena, ktorá dieťa porodila.
    (2) Dohody a zmluvy, ktoré sú v rozpore s odsekom 1, sú neplatné.

    § 84
    Otcovstvo sa určuje na základe domnienok otcovstva ustanovených v tomto zákone súhlasným vyhlásením rodičov alebo rozhodnutím súdu.

    § 97
    (1) Osvojením vzniká medzi osvojiteľom a osvojencom rovnaký vzťah, aký je medzi rodičmi a deťmi. Medzi osvojencom a príbuznými osvojiteľa vzniká osvojením príbuzenský vzťah. Osvojitelia majú pri výchove detí rovnakú zodpovednosť a rovnaké práva a povinnosti ako rodičia.
    (2) O osvojení rozhoduje súd na návrh osvojiteľa.
    Naposledy upravil Mária27 : 30.03.14 at 17:46
    Boddez Ma urcene sudom minimalne vyzivne ani to neplati....ani nechcem

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Jediny sposob, ako sa to da je, ze tvoja priatelka by si dceru adoptovala. Biologicka matka s tym musi suhlasit alebo musite o suhlas poziadat sud. sud posudzuje, ci je v zaujme maloleteho dietata takyto ukon. Matka to zrieknutim sa dcery urobit nemoze.

    Matku to zbavi akejkolvek zodpovednosti, aj napr. platenia vyzivneho, zatial co tvoja priatelka vsetky tieto zavazky preberie na seba. Cize aj v pripade, ze by ste sa niekedy rozisli, bude do casu, kym dcera nebude schopna sama sa zivit, platit vyzivne tvojej dcere.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    To sa hádam ani nedá. Vo väčšine prípadov sa do RL dopisuje, ale vymazávanie .

    Okrem toho - matku ako môžeš vymazať - dcéra hádam nie je zo skúmavky.

    Matka je vždy istá!
    Boddez myslim keby sa je oficialne zriekne..tak by to šlo čestnym vyhlasenim a na sude.. nieje zo skumavky..jej matka nejavi zaujem nevidela ju v živote neprispieva v rodnom liste len špati ona by matku mala pretože priatelka si ju chce dat za svoju.. len aby to bolo formálne

    Ako vymazať zmeniť matku v rodnom liste

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.