Zavrieť

Porady

Čiastočny odpočet DPH a kontrolný výkaz

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť nasledovné:
prijatá faktúra za energie, uplatňujeme si len polovicu DPH (vnútorný predpis) zadám do kolonky bez DPH a DPH presne tú sumu čo je na faktúre, odčiarknem plný nárok na odpočet a zadám odpočet len polovicu, kontrolný výkaz ok to viem, ale v účtovaní mi dá plnú sumu na účet 343, má to tak byť? Nebude mi sedieť potom 343 s vyrovnaním s DÚ. Vie mi niekto poradiť ako to zaúčtovať. Veľmi pekne ďakujem
Naposledy upravil Richard : 19.04.14 at 10:43
tictac7 ...no a akýže soft používaš? V každom je troška iný postup...
luluha MRP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kompozit je offline (nepripojený) kompozit

    kompozit
    No veď to rozúčtuj na dve časti a iba príslušnú daj na 343, zvyšnú niekde do nákladov (prípadne aj nedaňových - podľa vnútorného predpisu).
    luluha Tak som to robievala aj minulý rok keď ešte nebol kontrolný výkaz, len už priamo v editovaní faktúry som to rozrátala na dve sumy s tým, že jedna išla MIMO a v účtovaní išla tá "jedna časť" DPH priamo do nákladov. Príklad:
    PFA 502/321 50
    343/321 10
    502/321 60

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    a nemalo by to byť tak , že základ dane a daň bude z FA, a výška odpočítanej dph bude iba tá časť ktorú odpočítavam???
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    luluha No veď áno
    kuravesele Nahraj si FA (normálne položky, ako keď nahrávaš akúkoľvek inú FA), ale tú fajočku kde máš odpočet DPH daj preč, potom si daj čiastky a tam kde máš výšku odpočítanej DPH si v píš ručne výšku DPH, ktorú odpočítavaš a potiahne ti to pekne aj do KV.
    luluha To viem ako to mám spraviť vo faktúrach, ale čo účtovanie? zaúčtujem na 343 len čo odpočítavam, alebo celú? Podľa mňa len čo odpočítavam a ostatné dám do nákladov - daňových
    kuravesele na 343 dáš samozrejme iba tú výšku ktorú odpočítavaš, inak by ti to nesadlo v účte...
      zbaliť

    Čiastočny odpočet DPH a kontrolný výkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.