Zavrieť

Porady

Moze zamestnavatel ziadat dodat.podpis ukoncenia prac pomeru dohodou po presune zamestnanca do inej org. jednotky (bola podpisana nova prac zmluva s podmienkami a prac naplnou)?

Dobry den,
Zamestnavatel ma po dohode presunul v ramci organizacie do inej organizacnej jednotky.Podpisal som novu prac. zmluvu s novou organizacnou jednotkou. Vypoved z predch. organizacnej jednotky som nepodpisoval a neziadal nakolko tuto zmenu som povazoval a povazujem len za presun/zmenu pracovneho pomeru (zamestnavatel tvrdi, ze tato zmena nesla riesit dodatkom k povodnej pracovnej zmluve). Teraz zamestnavatel ziada, aby som dodatocne podpisal ukoncenie pracovneho pomeru dohodou podla par.60 par ZP. Je to v poriadku?
Myslim si, ze podpisom vypovede dohodou sa mi zacne pocitat doba zamestnania rozhodujuca pre vypocet vypovednej lehoty a odstupneho od zaciatku (od nuly) a stratim povodne odpracovane roky. Zamestnavatel argumentuje, ze moje obavy su neopodstatnene, kedze mam neprerusenu pracovnu dobu uvedenu v zapoctovom liste.
Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK ide o tú istú organizáciu, presun je teda v rámci jednej organizácie, netreba žiadnu výpoveď, ani novú PZ, stačí len dodatok k pôvodnej PZ.

    Moze zamestnavatel ziadat dodat.podpis ukoncenia prac pomeru dohodou po presune zamestnanca do inej org. jednotky (bola podpisana nova prac zmluva s podmienkami a prac naplnou)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.