Zavrieť

Porady

Heslo v počítači

Zaujímalo by ma,či sa dá niečo na počítači robiť napr. spúšťať CD keď mám heslo . Pri zapnutí počítača sa mi objaví zadaj heslo.Je možné sa dostať ďalej aj bez toho že by niekto heslo nevedel ? Prípadne čo mám ešte urobiť aby sa mi do počítača nikto nedostal ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Máš v Biose nastavené heslo, alebo keď sa spúšťa Windows?
    Ak v Biose všetci užívatelia májú smolu.
    Ak nabieha už Windows a vtedy sa opýta na heslo, dostane sa do PC aj iný užívateľ, ale musí mať aj on svoje heslo, dostane sa do svojich dokumentov ...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    No ak je heslo v Biose, tak zabudnúť ani neodporúčam. To je potom problém.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Existujú maníci, ktorí vedia zrušiť zaheslovaný počítač aj v BIOSE, na to je postup, ktorý sa dá nájsť aj na internete. Zaheslovanie Windowsu nie je dokonalé, to vie pomaly aj školák odkódovať. Najbezpečnejší spôsob kódovania ponúkajú špeciálne šifrovacie programy, ktoré zašifrujú uložené dáta tak, že ich už po zabudnutí hesla nikto nevylúšti.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pre počítačových technikov nie je problém odheslovať aj Bios, ale pre bežného používateľa ...

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    ekopo
    Anton aj Tebe sa lúbil príspevok "SZČO otehotnie"?
    Nepovedal som že sa ľúbi, ale zázrakom otehotnie len panna Mária ........

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    A mimochodom zastávam názor, jeden PC=jeden užívateľ, je to ako so zubnou kefkou. Neviem si dobre predstaviť, že by mi niekto náhodou zmazal data.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    ekopo
    A mimochodom zastávam názor, jeden PC=jeden užívateľ, je to ako so zubnou kefkou. Neviem si dobre predstaviť, že by mi niekto náhodou zmazal data.
    na to su uzivatelske ucty predsa, aby sa uzivatelia nehrabali navzajom v svojich mailoch, adresaroch atd...
    mam ucet pracovny, kde mam len ucto a firemne veci, ucet mimopracovny kde mam oi filmy a hry a veci na volny cas a specialne limitovany ucet pre otca, menej zdatnejsieho v PC (v podstate tam ma len internet a office). takto mam ochranene uctovnictvo aj moje subory pred neopravnenymi zasahmi, prepinanie medzi usermi je takmer bleskove.

    ano najlepsie je mat na 1 PC 1 uvedomeleho uzivatela, ale ak je doma len jedno PC a surfovat chce cela rodina, tak 1 ucet je vrazda...

    anatol je offline (nepripojený) anatol

    anatol
    Heslo v Biose sa da zistit velmi jednoducho ale radsej to tu nebudem zverejnovat mam 14r. a je to hracka zvladol by to kazdy :p

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.