Zavrieť

Porady

Skryté vady po kúpe domu

Ahojte, pred par dnami sme kupili starsi domcek, ktory mal par rokov sluzit ako chalupa a neskor ak by sa to oplatilo zrekonstruovat na rodinny dom. pri obhliadke jedna izba (pristavba) zatekala koli vode zo svahu a deravym rinam, to sme akceptovali (sluzi ako sklad, mozno ju aj zburame), dom bol suchy, nebolo citit nikde plesen (objavena po odpratani nabytku od steny susediacej s kupelnou- neboli sme oboznameny), akurat v obyvacke bol okolo kozuboveho komina flak po zateceni - vraj pri jednej burke im zatiekol komin. nic vazne. nehnutelnost sme prebrali, kupili sadru a farbu, ze to opravime a skulturnime izby. potom nastal šok vo forme diery v strope az po prehnite drevo. kontrola na pojde ukazala, ze diery v plechovej streche opravovali len tak ze dali igelit na zem a na tom mieste (aj nad plesnivou pristavbou) sa prepada strop, tramy zhnite. odhad nakladov aj s novou plechovou strechou bude asi 6 000 eur. V zmluje je veta cca ze sme boli oboznameny so stavom nehnutelnosti, obhliadli sme si ju a berieme na vedomie v akom stave a veku sa nachadza. je pravda, ze sme si pojd pozreli po tme svietiac mobilom (svetlo tam je a nefunguje), ale tak tramy nedokazu prehnit predca za par tyzdnov, predavajuci musel vediet o tom v akom su katastrofalnom stave. vychvaloval do neba ako je tam super (verime, preto sa nam tam tak pacilo), ale zrejme sa mu nechcelo rekonstruovat katastrofalny stav tak sa toho chcel co najdrahsie zbavit s vyhovorkou ze stavia novy dom a nema uz peniaze, tak musi predat rozpravkovu chalupku. ako to mame reklamovat, resp viete niekto o nejakom pravnikovi, ktory je sikovny a zaobera sa takymi reklamaciami, o nejakej predlohe, ako ma vyzerat taka pisomna reklamacia (co vlastne mame ziadat a ako)........za kazdu radu vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  draik je offline (nepripojený) draik

  draik
  V danom prípade nejde o skryté vady, ale o technický stav nehnuteľnosti, s ktorým ste v zmluve súhlasili. Žiaľ, je to drahá skúsenosť za to, že ste nevenovali pozornosť stavu nehnuteľnosti.

  Chobot je offline (nepripojený) Chobot

  Chobot
  ZAbudni. V zmuve si vyhlásil, že si bol oboznámený so stavom domu. A hádam si nečakal, že starý dom nebude mať žiadne vady, žiadne diery a zatekania?

  Môžeš sa súdiť, ale pokiaľ v popise domu nebolo písomne uvedené, že strecha je v bezchybnom stave a tak to nebolo, myslím, že veľké šance nemáš.

  A keď kupuješ dom, to si jeho stav pozrieš iba mobilom? Však trámy si videl aj si ich stav odsúhlasil v zmluve.

  Zaplátaj tú strechu tiež igelitom a o pár rokov si ju kompletne vymeňte.

  Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

  Ferdosondo
  Svietil si baterkou z mobilu???
  6 000 Eur je cena za to, že si bol lenivý riadne si poobzerať to, čo kupuješ.

  Skryté vady po kúpe domu

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.