Zavrieť

Porady

Ako prekryť stupačky v paneláku?

10155378_10203708951144055_1569323891089873457_n.jpg  
Pozerala, som nejaké príspevky ako ludia riesia stupacky. Vacsinou su to rolety alebo dvierka s obkladom. Hmm my sme tam mali dlhy zaves na kolko sme mali dlhodobe problemy so stupackami a odpadmi, kedze ked nam ich v bloku menili po... vsetko co sa dalo. Momentalne do vyssej casti dame roletu. Ale v spodnej casti prilozim foto je vyburana casti kvoli pristupu a mama to nechce uz znovu murovat na kolko v priebehu par rokov nam to burali uz asi 4x. Uz by to malo byt ok, ale tak frustracia a skepticizmus je v tomto ohlade celkom na mieste. Preto by som sa chcela opytat na nejake sikovne riesenie co by sa tam dalo dat. Mama vravela o nejakom plastovom paneli, ale podla mna je to riadny grc takze ak sa najde niekto kto by mal napad alebo niekkto co ma nieco podobne budem vdacna.
Naposledy upravil arizona : 06.04.14 at 09:45
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kamoška ich schovala "roldorovými" dverami....
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Asi by som tiež dala toto:
http://www.horvathpal.sk/rolety-do-stupaciek.html
http://zaluzie-rolety-siete-markizy....ku-v-byte.html
Keby si sa nepotrebovala dostať až dole,toto je elegantnejšie riešenie,kuk:
http://www.modrastrecha.sk/forum/rek...wc-v-panelaku/
1 0
starf-ckers starf-ckers

starf-ckers je offline (nepripojený) starf-ckers

Tam je vlastne aj to, ze ako je na lavo cca v polovici ten vyklenok tak roleta pojde az tam mozno aj dvierka tam je to horsie s tym spodkom na lavo, lebo mama to nezamuruje ni keby som sa na hlavu postavila cize... vlastne neviem ako poriesit tam su dvierka tiez odveci. a rolet po zem nepojde lebo kto to bude zakazdym vytahovat ked sa bude voda riesit a tak je to neprakticke. Tam bol navrh ze sa kupi nejaka preklizka plastova a daju sa kolajnicky z bokov a sa bude zasuvat, len to nebude velmi dobre
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
starf-ckers
Tam je vlastne aj to, ze ako je na lavo cca v polovici ten vyklenok tak roleta pojde az tam mozno aj dvierka tam je to horsie s tym spodkom na lavo, lebo mama to nezamuruje ni keby som sa na hlavu postavila cize... vlastne neviem ako poriesit tam su dvierka tiez odveci. a rolet po zem nepojde lebo kto to bude zakazdym vytahovat ked sa bude voda riesit a tak je to neprakticke. Tam bol navrh ze sa kupi nejaka preklizka plastova a daju sa kolajnicky z bokov a sa bude zasuvat, len to nebude velmi dobre
Trošku nerozumiem,že kto to bude vyťahovať.. tieto systémy sú používané denne a vydržia a vodu riešiš raz za čas.Ten spodok nechaj ako je,treba to začistiť a roletu daj až dole.
2 0
starf-ckers starf-ckers

starf-ckers je offline (nepripojený) starf-ckers

No pozri keby je to na mne tak mi to je jedno viacmenej jedno ja si to zakryjem zaluzkami nejakymi abo tam necham aj zaves nech to para tlaci :alebo to zamurujem jak normalny ludia D ale je to byt mojich rodicov a mama proste po zem tu roletu nechce a nechce spodok murovat. Ako ja viem ako hlupo to znie. Ale v urcitych veciach sa smojou mamou neoplati hadat. To ju citujem, ze kto to bude hore z dola vytahovat ze to je neprakticke a tak. Ona tam na lavo chcela len dat nejaky kus plastu, ktory sa bude dat lahko vybrat vpripade ze by bol o5 problem so stupackami a hore od polovice tu roletu. Lenze hladam nejaku radu napad, lebo podla mna to bude vyzerat ze uplne hrozne to co navrhla ona, ale ked nepridem s nicim inym lepsim bude po jej a ja nemam sajn. Ale dakujem za radu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
starf-ckers
No pozri keby je to na mne tak mi to je jedno viacmenej jedno ja si to zakryjem zaluzkami nejakymi abo tam necham aj zaves nech to para tlaci :alebo to zamurujem jak normalny ludia D ale je to byt mojich rodicov a mama proste po zem tu roletu nechce a nechce spodok murovat. Ako ja viem ako hlupo to znie. Ale v urcitych veciach sa smojou mamou neoplati hadat. To ju citujem, ze kto to bude hore z dola vytahovat ze to je neprakticke a tak. Ona tam na lavo chcela len dat nejaky kus plastu, ktory sa bude dat lahko vybrat vpripade ze by bol o5 problem so stupackami a hore od polovice tu roletu. Lenze hladam nejaku radu napad, lebo podla mna to bude vyzerat ze uplne hrozne to co navrhla ona, ale ked nepridem s nicim inym lepsim bude po jej a ja nemam sajn. Ale dakujem za radu.
Mamy majú pravdu ....teda poväčšinou ........a v tomto prípade ju má .....

Mama je praktická , Ty hľadíš na tú estetiku ...

Veď buď činná a posnaž sa - realizuj s nejakými návrhmi , kde sa praktičnosť a estetika spoja v jeden celok .

P.S.:
Rozhodne by som nešiel do murovania .... ale ja nie som normálny ...
Niekto povie , že pri oprave je nutné , aby opravár dal všetko do pôvodného stavu . No silne pochybujem , že by vodár nosil so sebou aj cement a kelňu ...
0 1
starf-ckers starf-ckers

starf-ckers je offline (nepripojený) starf-ckers

Ano hladim na estetiku a chapem jej dovody to nemurovat , ale podla mna sa najdu aj ine riesenia ako tam strcit kusok otrasneho plastu a preto som napisala na poradu, ze mozno niekto nieco podobne riesila poradia mi
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Mame tam konstrukciu na sadrokarton a na nej prisrobovany zeleny sadrokarton.
Ked menili stupacky, jednoducho sa to na okrajoch odrezalo (bolo to len zacistene vedla kachliciek nalepenych na tom sadrokartone) .... po skonceni v priebehu pol hodiny vratene spat do povodneho stavu ...
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
starf-ckers
Ano hladim na estetiku a chapem jej dovody to nemurovat , ale podla mna sa najdu aj ine riesenia ako tam strcit kusok otrasneho plastu a preto som napisala na poradu, ze mozno niekto nieco podobne riesila poradia mi
Obrázkov a následne inšpirácii do aleluja ...

https://www.google.sk/search?client=...wc%20v%20jadre
0 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

http://www.porada.sk/attachment.php?...6&d=1396680767

Myslí na to, že za tým otvorom sú tvoje len rozvody od vodomerov, od plynomeru, rozvody elektriny, odpady napojené na kanalizáciu. Zabezpeč, aby sa ostatní spoluvlastníci mohli dostať vždy k ich spoločnému zariadeniu, zariadeniam! Tak, aby si ty nemusel nariekať nad rozliatym mliekom ...
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

spravil by som dvierka , tie na dolnom obrázku, v odkaze od Peggynka http://www.modrastrecha.sk/forum/rek...wc-v-panelaku/, a dolnú časť vyberaciu taktiež s obkladom, vyberať sa to bude raz za 5 rokov a otvárať tak každý mesiac
0 0
starf-ckers starf-ckers

starf-ckers je offline (nepripojený) starf-ckers

hmmm buchac neviem o co ti ide, ale ocividne si si poriadne necital co som pisala ale link co si pridal, tak je to tam vsetko len zamurovane na oko, vygooglit si obrazky viem ja. Ale ako mi to pomoct? lebo su to teda obklady na niecom kde je konkretny problem na moje riesenie? to jest lava spodna cast steny, kde sa momentalne chce dat nejaky vyberatlny element? ale aby to aj bolo esteticke nehovorim o casti steny od polky nahor, kde pojde roleta, alebo dvere to je uz detail. Hovorim o casti od zeme. MUROVAT SA NEBUDE.
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

v spodnej časti daj na boky účka do ktorých sa spustí panel, môže byť rozdelený na dve /tri,4.5 častí podľa veľkosti obkladu/ časti aby nebol /i ťažký/é a jednoduchšie sa vybral/i
Naposledy upravil viktorviktor : 06.04.14 at 14:17
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
starf-ckers
hmmm buchac neviem o co ti ide, ale ocividne si si poriadne necital co som pisala ale link co si pridal, tak je to tam vsetko len zamurovane na oko, vygooglit si obrazky viem ja. Ale ako mi to pomoct? lebo su to teda obklady na niecom kde je konkretny problem na moje riesenie? to jest lava spodna cast steny, kde sa momentalne chce dat nejaky vyberatlny element? ale aby to aj bolo esteticke nehovorim o casti steny od polky nahor, kde pojde roleta, alebo dvere to je uz detail. Hovorim o casti od zeme. MUROVAT SA NEBUDE.
Očividne si nepochopila , o čo ide ...
Nejde o vygúglenie obrázkov . Ide totiž o nájdenie si tej inšpirácie podľa nejakého obrázku .
Následne si podľa príslušného obrázku ( ak ma oslovil ) naň kliknem a otvorím stránku , kde niekedy zvykne byť aj iné info - prípadne celý postup práce .
Ono , inak povedané , návrhov je všade dostatok ( aj tu už boli spomenuté ) , už si len vybrať .....a to aj rozumne a aj esteticky ...alebo snáď nie ???
K tomu červenému snáď len to , že vyhovieť diskutujúcemu ( Tebe ) a zákulisným ( Tvoja mama ) sa asi ani nedá .
Konkrétne príklady a prípady nemá význam vždy dávať , nakoľko riešenie je o rozhodnutí zainteresovaných .

Cogito , ergo ... ...tak sa podľa toho aj správaj .
2 1
starf-ckers starf-ckers

starf-ckers je offline (nepripojený) starf-ckers

Ax jaj radsej nic. Dakujem velmi vsetkym za cenne rady.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ked nemurovat ,tak nemurovať....

Je možnosť urobiť nejakú montovanú konštrukciu...
možností je do bludu a ešte jedna...

Každopádne to treba zakryť ,lebo cez takto otvorenú stupačku
je zvýšené prudenie vzduchu /prievan/
aj so sprievodnými javmi ,prenikaním zápachov a výparov zo šachty do bytu
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

normalne sa to muruje Ytongom, na to sa nalepia obkladacky, ked treba nieco robit, tak sa to normalne odreze pilkou a ked su stupacky hotove tak sa to nalepi naspat? preco tam nedate naspat tie obkladacky co tam boli?
0 0
ipg ipg

ipg je offline (nepripojený) ipg

stavebný inžinier
Najdôležitejšie je,aby bolo možné odpisovať stav plynomeru a vody a prístup k uzáverom. Treba počítať s takou veľkosťou odnímateľného otvoru,aby sa dali vymeniť vodomery a skontrolovať tesnosť plynového potrubia....Vhodnejšia je pevnejšia stena.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
napr:
DSCN4251.jpg  
DSCN4248.jpg  
1/1
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať