Zavrieť

Porady

Historia odvodového zaťaženia do sociálnej poisťovne

Dobrý deň, viete mi niekto poradiť dobré zdroje, kde by som našla historiu/vyvoj odvodového zaťaženia do Sociálnej poisťovne na Slovensku? Robím bakalársku prácu na tému Sociálne odvody v SR a som bezmocná, naozaj neviem už, kde hľadať. ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Prečo dupľuješ otázku?
    http://www.porada.sk/t241358-histori...h-odvodov.html

    ....a ujo od gúglov si o pomoc požiadala? Stačí napísať kľúčové slová a nájde Ti super tabulečku!

    ...aby si nepovedala, že som pes - "vývoj odvodov"
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    irve mám rada ironiu, ale diky diky. niekedy človek špekuluje a kombinuje kľučove slova a pritom v jednoduchosti je krasa...aj ked to nie je uplne to, prave orechove. vďaka za reakciu
    tictac7 no veď začiatok 1993-2001 ani neviem, či niekde je lešpšie zosumarizovaný a ostatné už nie je až taký problém
    irve to je za samostatnú republiku, ale aj z čias prvej ešte čsr republiky hladam, to je to. inak ano, máte pravdu.
    tictac7 ale predtým, čo mi pamäť siaha - tak boli len dane a z toho sa už financovalo všetko. Boli také tabuľky, podľa veku zamestnanca, jeho rodinného stavu, počtu detí a neviem ešte podľa akých kritérií sa zaradil do jednej z asi 11 skupín a tak sa zdaňoval...
    irve Ďakujem. možno sa vám to bude zdať smiešne, ale nič takéto podobné som v literatúre čo mám, nenašla..
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    http://www.socpoist.sk/zakon-o-socia...predpisov/697s

    a nájdi si na nete starý zákon č. 100/1988, ten bol zrušený (ale niektoré časti- pasáže platia i dnes)
    nahradený bol dnešným 461/2003 Z.z. , ktorý bol X-krát novelizovaný

    Historia odvodového zaťaženia do sociálnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.