Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z Ameriky

Ahojte, prevádzkujeme svadobný salón (sme štvrťroční plátcovia DPH) a plánujeme nákup šiat z USA. Keďže som to doteraz nepotrebovala, nezaoberala som sa tým. Prosím tých, čo majú s tým skúsenosti o cenné rady:
1. Takýto dovoz sa volá "Dovoz z tretích krajín?"
2. Je nejaké cenové obmedzenie, že napr. do takej ceny tovaru nie je potrebné nič riešiť, len klasické samozdanenie?
3. Ako je tos DPH? Aké povinnosti máme?
4. A ako je to s clom?
Zatiaľ toľko, neviem, na čo by som sa mala ohľadom toho pýtať. Pekne Vás prosím o pomoc. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem, tak si ten môj prípad troška zhrniem.
    1. Faktúra za tovar putuje na colný úrad.
    2. Z colného úradu budeme čakať colný výmer (JCD), ktorý uhradíme.
    3. Po úhrade colnica prepustí tovar na SK k nám.
    4. Prepravná spoločnosť nám vyfakturuje prepravu.

    Môže to takto nejako vyzerať? (Len neviem, čo s DPH. Bude zahrnuté v JCD?) Ďakujem.
    avalik Citala si pozorne? "Dovoz tovaru je predmetom dane a daňová povinnosť vzniká v nadväznosti na povinnosť zaplatiť clo pri dovoze tovaru. Daň je splatná v lehote ustanovenej pre splatnosť cla podľa colných predpisov." ... daj si hore do vyhladavaca alebo do googla JCD
    mondes No dala som si a zistila som, že JCD, je formulár, na ktorom nám colnica vymeria clo a DPH pri dovoze tovaru z krajín mimo Európsku úniu. Cenu tovaru, ktorá tvorí základ pre clo a DPH, stanoví colnica

    ...takže v praxi to znamená, že tovar zostane na colnici dovtedy, kým nezaplatím JCD a tým to pre mňa padlo? Ďakujem.
    mondes Prosím, je to tak?
    mondes Prosím Vás, nikto sa už nevyjadrí? Nemáte s tým skúsenosť? Totižto ma zajíma, ako to v praxi. Teda od momentu, ked si objednám tovar z USA, čo bude nasledovať? Tovar bude určite v cene viac ako 150 Eur a preto budem platiť clo + DPH. A budem si môcť tú DPH uplatniť na vstupe? Ďakujem.
    Dašena O. no ja mám tiež taký prípad, dovoz tovaru z USA, je tam samozdanenie?
    Excise Duty V § 12 zákona je jasne napísané, že dovozom tovaru je vstup tovaru z územia tretích štátov na územie Európskej únie. Pri dovoze tovaru do tuzemska sa na daň vzťahujú ustanovenia colných predpisov, ak tento zákon neustanovuje inak.
    Tak, aké samozdanenie?
    Dašena O. no veď! ja som sa zľakla, že to robím zle, dík
      zbaliť

    Dovoz tovaru z Ameriky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.