Zavrieť

Porady

PETÍCIE - info

avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Priestor na zdieľanie informácií o prebiehajúcich petíciách
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
PETÍCIA ZA ZÁCHRANU SLOVENSKEJ PÔDY

Od 1.mája 2014 môžu zahraničné osoby skupovať slovenskú pôdu. Za občanov s tým súhlasili slovenskí politici pri vstupe do EÚ. ...

http://www.poda.info/
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Pochváliť
Ja len doplním, prečo, citujem:
V Európe sa po druhej svetovej vojne zaviedol spôsob dotácii a dnes sú tieto dotácie pre západných gazdov na jednotku v podstate štyrikrát vyššie, ako naše. To je veľký nepomer a aj preto môžu byť výrobky z drahších krajín bežne lacnejšie, ako naše, napriek tomu, že aj dovoz niečo stojí. Dotačné vyrovnanie má nastať vraj do piatich rokov. Dovtedy sa ale naši poľnohospodári môžu zložiť, pretože to „rozkúpia“ tí zvýhodnení, pre ktorých je naša pôda lacná. Keď sa dotácie vyrovnajú, môže sa stať, že slovenských poľnohospodárov tu budete ťažko hľadať. Preto by mal zákaz predaja pôdy trvať až dovtedy, kým sa dotačný spôsob celkom nezjednotí.
Zdroj: http://www.poda.info/?p=175
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
korela
http://aktualne.atlas.sk/orban-ochra...anicie/europa/
"V súvislosti s maďarským zákonom o ochrane pôdy pripomenul, že vláda skúmala právne normy krajín, ktorým sa podarilo ochrániť svoju pôdu.

"Právne je náš zákon síce dobrý, únia však už má vyhliadnuté tri-štyri body, ktoré mieni napadnúť," dodal Orbán, ktorý vyjadril odhodlanie sa vzoprieť sa otvoreným útokom."
Nie som síce boh vie akým zastáncom oného - ale v jednom má pravdu - chrániť pôdu! To naši "geroji" politici robia práve naopak..... rozd*bať všetko každému spoza hraníc. A o pár rokov bude Slovensko len na mape, ale pôda nebude slovenská (bude čínska, kórejská, francúzska, holandská, nemecká, hotentótska.....) a budeme cálovať nájomné (doma druhým....).
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Terka - HOAXy! Tie bludy sú samé HOAXy.
Už keď konšpirátori píšu, že koronavírus medzi sebou komunikuje po 5G sieti a dokonca si vyberajú, koho nakazia - no čistý debilizmus. Okrem toho - na Slovensku je len jedna 5G sieť a aj to s dosahom cca 500m.
O chvíľu sa bude asi šíriť ďalší HOAX, že koronavírus na diaľku (cez oceán) komunikuje aj cez tie internetové satelity.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Ja už som! Pred pár dňami.....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pochváliť
Maďarsko stop, Bulharsko stop - predĺženie termínov k odpredaju ich pôdy.
http://www.snn.sk/index.php/ekonomik...sou-zivitelkou
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Pochváliť
Mňa zarazila informácia, že to, koľko pôdy doteraz cudzinci na Slovensku majú, štatistiky neevidujú. Dozvieme sa to neskoro, to ešte len budeme pozerať, ako sa u nás začne pestovať. Nič nevieme dokázať sami, štát nám hádže polená pod nohy, prečo sa u nás domáca produkcia nepodporuje tak, aby bol o ňu záujem?
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pochváliť
http://aktualne.atlas.sk/orban-ochra...anicie/europa/
"V súvislosti s maďarským zákonom o ochrane pôdy pripomenul, že vláda skúmala právne normy krajín, ktorým sa podarilo ochrániť svoju pôdu.

"Právne je náš zákon síce dobrý, únia však už má vyhliadnuté tri-štyri body, ktoré mieni napadnúť," dodal Orbán, ktorý vyjadril odhodlanie sa vzoprieť sa otvoreným útokom."
1 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Pochváliť
Ja len upozornujem, ze sirenie hoaxov na internete sleduje aj Policia SR a mozu si vyhladat siritela a obvinit ho zo sirenia popasnej spravy.
Terka, na tvojom mieste by som zvazila odstranenie tychto hoaxovych prispevkov.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pochváliť
Táto petícia bola úplne zle načasovaná. Mám pocit, bodaj by nebol správny, že Mezenská sa chcela zviditeľniť ešte viac v prezidentskej kampani.
Napísala som jej, žiadna odozva, už ubehol dostatočný čas na pár viet v odpovedi, k jej asistentom sa neviem dostať. Žiadne tel. č.

V minulosti nebol žiadny problém sa stretnúť osobne s poslancom v budove NRSR.
Ide o to, že vôbec nikto netuší koľko sa už zozbieralo podpisov, už nie ani o 5 min. 12. ale o 1 min. 12.
Idú sviatky, ľudia budú mať iné starosti.
Elektronický podpis má iba informatívny charakter.
Dôležité je vyzbierať podpisy písomné na hárkoch, stiahnuť ich a dať popodpisovať na pracoviskách, priateľom a známym, susedom a zaslať na uvedenú adresu. Tie zavážia. Ktorí budú mať záujem, petícia je o dobrovoľnosti.
Treba si uvedomiť, že ide síce o našu pôdu, ale aj vodu. Každý vieme, čo bude voda znamenať v budúcnosti pre ľudstvo.
Pred chvíľou som sa dozvedela, že dnes je tlačová beseda ohľadom petície.

Treba sledovať spravodajstvo, uvidíme, ktoré redakcie budú k petícii naklonené.
Pre mňa najšťastnejšia správa dňa.
Naposledy upravil korela : 11.04.14 at 11:47 Dôvod: oprava, čiastočné dezinfo,ospavedlňujem sa
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pochváliť
http://www.teraz.sk/ekonomika/olano-...37-clanok.html
Tak o tomto to bolo, petícia nespomenutá, OĽANO chce iniciovať nový zámer spoločný aj pre iné krajiny.
"Poslanci za OĽaNO plánujú rozbehnúť občiansku iniciatívu naprieč európskymi krajinami, ktorá by mala pôdu ochrániť tým, že bude klasifikovaná ako národné kultúrne dedičstvo, nie ako kapitál."

Bratislava 11. apríla (TASR) – Slovensko môže prísť o pôdu pod nohami, a to doslova. Varujú pred tým poslanci Národnej rady (NR) SR za hnutie OĽaNO. Dovoliť to podľa nich mali slovenskí politici pri rokovaniach o vstupe SR do Európskej únie (EÚ) v roku 2004.

"Od 1. mája si bude môcť pôdu kúpiť každý bohatý Číňan alebo Arab, pestovať na nej plodiny a predávať ich do svojich domovských krajín. Nám zostane iba kupovať si potraviny z cudzích krajín, ak nám nejaké potraviny predajú. Namiesto podpory našich domácich farmárov púšťame z rúk to najcennejšie, čo doma máme, a to je pôda," upozornil na dnešnom brífingu v Bratislave poslanec za OĽaNO Jozef Viskupič.

Slovensko si pri vstupe do EÚ v máji 2004 uplatnilo moratórium na predaj poľnohospodárskej pôdy cudzincom – fyzickým osobám na obdobie siedmich rokov s platnosťou do 30. apríla 2011. V tomto období tak mohli pôdu v SR kupovať iba právnické osoby so sídlom v zahraničí. V roku 2011 EÚ schválila návrh slovenskej vlády na predĺženie moratória o ďalšie tri roky, do 30. apríla 2014.

Iné krajiny, napríklad Maďarsko či Poľsko, si podľa Visku**** pri vstupe do únie vyrokovali prísnejšie podmienky predaja pôdy, na základe ktorých musí záujemca o pôdu zo zahraničia napríklad dokázať, že pracuje v poľnohospodárstve. "Naši politici vždy poslúchali svoje stranícke centrály, obhajovali záujmy mecenášov alebo sponzorov a na obyčajných ľudí a ich záujmy sa vykašľali," dodal Viskupič.

Priznal tiež, že má konkrétne informácie o zamýšľanom projekte skúpenia niekoľko desaťtisíc hektárov slovenskej pôdy záujemcami z Číny.

Ako ďalej uviedol, v prípade vody sa občianskej iniciatíve v Európe podarilo dosiahnuť, že sa stala ľudským právom. To isté by chceli poslanci za OĽaNO vybojovať aj pri pôde. Plánujú rozbehnúť občiansku iniciatívu naprieč európskymi krajinami, ktorá by mala pôdu ochrániť tým, že bude klasifikovaná ako národné kultúrne dedičstvo, nie ako kapitál.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pochváliť
Terezia13
tu neide o šírenie koronavírusu sieťou 5G, ale vážnejším dopadom na zdravie a never, nie je to hoax, aj keď sa to budú snažiť takto zaraďovať, na zdravie to má veľmi negatívny dopad a ide už aj o sledovanie, nad nami už tieto satelity 5G tiež preleteli, výskumi na celom svete hovoria jasne o negatívnom vplyve na zdravie a tomu verím, pre mňa to žiaden hoax nie je a nebola by o tom ani oficiálna petícia, proti tejto sieti sa búria už v mnohých štátoch
Nehnevaj sa, ale tu nejde o to, či to je alebo nie je hoax.
Tu ide o to, že už pomaly na každú íčovinu sa chcú spisovať petície...a pritom oveľa vážnejšie témy ostávajú nepovšimnuté.

...a ozaj...to si myslí, to si až tak naivná, že ak by aj boli splnené počty petície, že by sa niečo udialo ???
Omyl vážená...brutálny omyl.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Pochváliť
viem, nuž asi som naivná, ale vždy si hovorím - nádej umiera posledná
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Terka! Viac než 5G, 4G, 3G sieť, digitálne vysielanie, mobily, vysielačky je škodlivejšie žiarenie z kozmu - a to by si sa divila, že i napriek Van Allenovým pásom na povrch zeme ho dopadá pomerne dosť.

Prečo konšpirátori nezaložia petíciu proti kozmickému žiareniu? Pretože o tom (a aj ostatnom) vedia veľký PRD!.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Pochváliť
Peticia za Demänovsku dolinu
https://www.peticie.com/peticia_za_d...inu?s=79568266
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Pochváliť
kopretinka
Znova dávam do pozornosti
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
Dávam do pozornosti:
https://www.peticie.com/predenie_akr..._roka_20232024
Jedná sa o nezávislosť vysokoškolského vzdelávania, bez politických vplyvom a nariadení.
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 17, Posledný príspevok: 25.07.06
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 29.03.05
  3. Príspevkov: 24, Posledný príspevok: 21.01.05
  4. Príspevkov: 12, Posledný príspevok: 30.09.04
  5. Príspevkov: 4, Posledný príspevok: 03.09.04