Zavrieť

Porady

na co mam narok po ukonceni RD a vypovedi od zamestnavatela?

dobry den,
chcem vas poprosit o rady, 5.4.2014 mala mladsia dcera 3 rocky, zamestnavatel mi ide dat vypoved kvoli zruseniu pracovneho miesta, na co vsetko mam od neho narok .. mesacne odstupne? preplatenie dovolenky, ktora vznikla pocas oboch MD? a vznikla pocas MD ci aj pocas rodicovskeho? a kolko dni mi vzniklo? v r. 2008 som nastupila na MD ako slobodna mat, pri druhej dcere som uz bola vydata .. a akou formou sa vypocitava, oficialne som mala len minimlanu mzdu.. je este nieco na co mam narok od zamestnavatela? dakujem pekne za rady
veronikasad K akému dátumu skončil, resp. končí pracovný pomer ? Počas výpovednej doby budeš pracovať ?
andamante no ja to zatial riesim so zamestnavatelom, ale nakolko je to uz byvaly svagor, ktory sa so svagrinou sudi, tak je tam tazsia debata, min. tyzden som za nim bola, len on mi nic nevedel povedat, povedal, ze skoci za svojou uctovnickou a da mi vediet.. no doteraz nic, tak si to musim sama vyzistit na co mam narok a na co nie a na co si mam dat pozor... preto som uprimne vdacna za kazdu radu <3
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Máš nárok na odstupné, preplatenie nevyčerpanej dovolenky. Na presný výpočet nároku treba uviesť presné obdobie trvania PP, nástupu na MD a RD za každý rok zvlášť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andamante no ja som si prave spomenula, ze pred nastupom na MD mi bola vytvorena pracovna zmluva u toho isteho majitela, len ako na fyzicku osobu, dovtedy som robila pod s.r.o, kvoli tomu, aby som mala co najvyssiu matersku ... takze tanto pracov, pomer zacal od 1.8.2008, dovtedy som pracovala u s.r.o. v obdobi 1.6.2006-31.7.2008, na obe materske som nastupila v normalnom termine, prvy predpokladny termin porodu bol na 30.10.2008 a druhy na 30.3.2011 .. tak neviem teraz vobec co s tym, ako postupovat, co mozem dostat..dakujem pekne
    Tweety Platí to, čo som napísala v príspevku.
    veronikasad Doplň presné dátumy trvania materskej a rodičovskej dovolenky. Obdobie MD máš v rozhodnutí o výške materského zo SP
      zbaliť

    mocarabia je offline (nepripojený) mocarabia

    mocarabia
    Ahoj,podľa mňa si daj pozor aby ti vyplatili alebo dali vybrať vzniknutú dovolenku ,ktorá ti vznikla počas RD a MD.A potom aby ti vyplatil odstupné podľa zmluvy.Ten výpočet dovolenky ti vypočíta dáka učtovnička.

    na co mam narok po ukonceni RD a vypovedi od zamestnavatela?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.