Zavrieť

Porady

vysťahovanie z bytu

Dobrý deň, chcem sa opýtať, po nebohom bratovi som dedička bytu v ktorom ostala bývať jeho priateľka.Túto osobu som vyplatila na základe rozhodnutia dedičského konania. Tento byt chcem využívať ja, ale táto osoba sa nechce vysťahovať, pokúkala som jej náhradné bývanie s ktorým nesúhlasila. Má táto osoba po vyplatení podielu z bytu ešte nejaký právny nárok na tento byt? Ako ju môžem donútiť aby byt opustila.
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

veď si dostala radu (9.4.) - v prvom rade si mala ukončiť nájomný vzťah. to treba písomne!
a pri výpovedi je trojmesačná výpovedná lehota! Skôr sa dá síce dohodou - ale asi ťažko ... ???
ešte šťastie, že nemôže argumentovať hmotnou núdzou, ak si jej vyplácala peniaze!
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Bednarova J Bednarova J

Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

Podla toho co pisete ste vlastnicka uvedeneho bytu a Vase vlastnictvo by malo byt zapisane na prislusnom katastralnom urade na LV. Priatelka Vasho neboheho brata ostala v byte byvat a teda ho uzivat na zaklade najomnej zmluvy aj ked nie pisomnej, kde ste v prave prenajimatelky. Preto musite platne ukoncit tento pravny vztah, co ste mozno aj urobila ked ste jej zaslala vyzvu na nahradne byvanie. Pre pripad,ze jej nebola zaslana kvalifikovana vypoved podla Obcianskeho zakonnika, urobte tak. Ak ani po uplynuti vypovednej lehoty byt neopusti mozete dat navrh na jej vypratanie na sud.
1 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Najrýchlejšie - podaj na súd Rozkaz na plnenie - vypratanie bytu. Sú o tom témy aj na porade - daj si vyhľadať

Občiansky súdny poriadok
§ 174b
Rozkaz na plnenie
(1) Súd môže aj bez výslovnej žiadosti navrhovateľa a bez vypočutia odporcu vydať rozkaz na plnenie, ak sa v návrhu uplatňuje právo na plnenie inej povinnosti než zaplatenie peňažnej sumy, vyplývajúce zo skutočností uvedených navrhovateľom. V rozkaze na plnenie súd uloží odporcovi, aby v lehote určenej súdom nie kratšej ako 15 dní plynúcej od doručenia rozkazu na plnenie splnil uloženú povinnosť a uhradil trovy konania alebo v lehote 15 dní podal odpor na súde, ktorý rozkaz na plnenie vydal; odpor proti rozkazu na plnenie sa musí odôvodniť. Ustanovenie § 43 sa nepoužije.
(4) Na rozkaz na plnenie sa primerane použijú ustanovenia § 172 ods. 2, 3, 5 až 7 a 9 a § 173 a 174.
1 0
asterix174 asterix174

asterix174 je offline (nepripojený) asterix174

a samozrejme potom čo nájomná zmluva/ak taká existuje/ bude právoplatne skončená zájdi na mestsky/obecny urad a jednoducho jej zruš trvalý pobyt u seba. Ale predpokladám že tá druhá osoba mala v tom byte nejaký vlastnícky podiel kt. zanikol vyplatením po dedičskom konaní. Čiže ak ona nieje uvedená na liste vlastníctva ani nemá nájomnú zmluvu na ten byt tak jednoducho zrušiť trvalý pobyt a potom máš viac možností - najmä políciu kt. by ju mohla z toho bytu vyviesť ako zlodeja kedže tam nemá už žiadne právo byť.
0 0
zuzu7 zuzu7

zuzu7 je offline (nepripojený) zuzu7

Dobrý deň, poprosím ešte o radu, mám už doklady s katastra, že som jedinou majiteľkou tohoto bytu, dotyčnej osobe som zrušila trvalé bydlisko,nemám písomú formu o ponúknuti náhradného bývanie, všetko som riešila ústne, písomnou formou som jej zaslala výzvu na vypratanie bytu. Ako mám postupovať,keď ani na túto výzvu nebude reagovať, môžem ju vysťahovať sama, zbaliť jej všetky veci? (momentálne sa tam nezdržuje, neberie mi ani telefón) súdnou cestou to nechcem robiť. A ešte k tomu neplatí nájom asi 3 mesiace a teraz už nechce platiť ani elektriku ani vodu, vraj nemá žiadné peniaze, hmm a to som jej vyplatila krásnu čiastku z dedičského podielu. Ďakujem Vám za radu
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

Legálne ju inak ako súdnou cestou odtiaľ nedostaneš. Neodporúčam voliť inú ako legálnu cestu
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

zuzu7
Dobrý deň, poprosím ešte o radu, mám už doklady s katastra, že som jedinou majiteľkou tohoto bytu, dotyčnej osobe som zrušila trvalé bydlisko,nemám písomú formu o ponúknuti náhradného bývanie, všetko som riešila ústne, písomnou formou som jej zaslala výzvu na vypratanie bytu. Ako mám postupovať,keď ani na túto výzvu nebude reagovať, môžem ju vysťahovať sama, zbaliť jej všetky veci? (momentálne sa tam nezdržuje, neberie mi ani telefón) súdnou cestou to nechcem robiť. A ešte k tomu neplatí nájom asi 3 mesiace a teraz už nechce platiť ani elektriku ani vodu, vraj nemá žiadné peniaze, hmm a to som jej vyplatila krásnu čiastku z dedičského podielu. Ďakujem Vám za radu
Cakat na sudy do aleluja a dovtedy este aj platit byt nejakej cudzej osobe? No diky!
To by som radsej ten byt prenajala na mesiac, dva nejakej problemovej rodinke
...alebo sa tam nastahuj sama
Naposledy upravil arizona : 19.05.14 at 20:59
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ale šak to "švagriná" - nie cudzia osoba!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať