Zavrieť

Porady

Dohodár s nepravidelným príjmom

Mám niekoľko nejasnosti s prihlasovaním, odhlasovaním dohodára s nepravidelným príjmom. Vie mi niekto poradiť?
Jeden pán nám chodí vykonávať revíziu výťahu. Voláme ho 2x do roka, ale mal by chodiť 4x. Prišiel 04.04. urobil za 2 hodiny revíziu.
Prihlásila som ho do ZP 04.04. zároven som ho aj odhlasila k datumu 04.04.
Prihlásila som ho do SP ako Dohodára s nepravidelným príjmom a k 04.04. som ho aj odhlasila zo SP.
Vyplatila som ho 04.04. hned po vykonani práce.
Je potrebné urobit a odovzdat do SP ELDZ?
Do ZP v mesacnom vykaze za 04/14 vykážem, že odpracoval 1 den P 70€, VZ 70€
Do SP ho uvediem vo vykaze poistného a príspevkov??? Nezrážam mu a ani neodvádzam za neho nic?
Softwer mi vypocital odvody samozrejme okrem PvN a NP. Samozrejme mi potom aj vyrátal preddavok na dan zo sumy ponizenej o poistne. Je to správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    Dokedy má dohodu uzavretú? Zo SP sa neodhlasuje, pokiaľ mu neskončí dohoda.
    Pri nepravidelnom príjme sa urobí až po ukončení dohody odhláška do SP. Podá sa nasledujúci mesiac sumárny výkaz poistného a príspevkov . Spočítajú sa všetky vymeriavacie základy a vydelia sa počtom mesiacov a rovnomerne sa vypočíta odvod.

    Dohodár s nepravidelným príjmom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.