Zavrieť

Porady

Dohodár s nepravidelným príjmom

Mám niekoľko nejasnosti s prihlasovaním, odhlasovaním dohodára s nepravidelným príjmom. Vie mi niekto poradiť?
Jeden pán nám chodí vykonávať revíziu výťahu. Voláme ho 2x do roka, ale mal by chodiť 4x. Prišiel 04.04. urobil za 2 hodiny revíziu.
Prihlásila som ho do ZP 04.04. zároven som ho aj odhlasila k datumu 04.04.
Prihlásila som ho do SP ako Dohodára s nepravidelným príjmom a k 04.04. som ho aj odhlasila zo SP.
Vyplatila som ho 04.04. hned po vykonani práce.
Je potrebné urobit a odovzdat do SP ELDZ?
Do ZP v mesacnom vykaze za 04/14 vykážem, že odpracoval 1 den P 70€, VZ 70€
Do SP ho uvediem vo vykaze poistného a príspevkov??? Nezrážam mu a ani neodvádzam za neho nic?
Softwer mi vypocital odvody samozrejme okrem PvN a NP. Samozrejme mi potom aj vyrátal preddavok na dan zo sumy ponizenej o poistne. Je to správne?
veronikasad Prečo myslíš že ide o dohodára s nepravidelným príjmom, keď si mu odmenu vyplatila po vykonaní revízie ?
martinka Pretože nie je viac u nás zamestnaný a neviem, či do konca roka príde zasa on vykonať revíziu výťahu. Pravidelný príjem myslím, že je vtedy, ak má príjem neustále, jedná o 1 výkon práce a nie je to súvislá práca. Dohodu som mala uzavretu iba na ten 1 výkon.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Nejde mi odoslať vyžiadanie upresnenia odpovedi, tak takto :
    Dohoda je uzatvorená len na ten jeden deň, alebo je uzatvorená na dlhšie (celý rok, doba neurčitá)?
    Keď je dohoda uzatvorená na ten jeden deň, považuje sa to za dohodu s nepravidelným príjmom a vykáže sa vo Výkaze poistného, zrazí a odvedie sa všetko okrem nemocenského poistenia a p.v nezamestannosti. Softvér to urobil správne, predpokladám, že zrazil aj ZP.
    Naposledy upravil Jana Motyčková : 12.04.14 at 17:35
    martinka Iba na ten jeden den. I ked mozno ho budeme volať zasa - ak bude treba opraviť poruchu, alebo urobiť znova revíziu., znova by sme uzavreli novu dohodu. Avšak on môže aj odmietnut a situácia s takým dohodárom sa mi môže zopakovať. Chcem to mať uistené, že to robím správne.
    Jana Motyčková Doplnila som odpoveď.

    Dohodár s nepravidelným príjmom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.