Zavrieť

Porady

Rušenie nočneho kludu

Byvam oproti krčme z terasov na ktorej hra hudba niekedy až do tretej rano a tam sa vobec neda byvat ked som volal policiu tak prišla a povedali že ma otvaracie hodiny až do tretej a mam sa stažovat na obecnom urade a tam mi zase povedia že mam volat policiu a tak to ide do kola vie niekto poradit čo mam spravit dakujem.
3 komentárov     zbaliť
buchač Spomínaš obecný úrad , takže ide o nejakú obec ...

To je čo za dieru v prdeli ???
critiq tvoje odpovede sú skvosty brácho
obec je aj mesto, takže aj Bratislava je obec aj Paríž, New York a aj Tokio so svojimi 13,5 miliónmi obyvateľov sú obce
Excise Duty A čo § 22 zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení?
A čo zákon č. 377/1990 Zb. o hlavnom meste Slovenskej republiky Bratislave?
A čo zákon č. 401/1990 Zb. o meste Košice?
Ani zmienka o obci.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Začal by som žiadosťou o poskytnutie informácií (podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám) na obec/mesto - ako samospráva upravuje prevádzkové hodiny všeobecne záväzným nariadením (to by ste prípadne mali nájsť aj na webe medzi zverejnenými VZN), či táto konkrétna prevádzka má rozhodnutie na nejakú výnimku, ak áno, prečo ste neboli ako susedia zobratí za účastníkov konania... ďalej podľa toho, čo sa ukáže.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nocny klud je od 22 hod.Musi ho dodrziavat aj majitel krcmy. Ked chce majitel krcmy po 22hod. prevadzovat nejaku hudbu na terase, musi mat vopred povolenie od Obecneho uradu. A tie prevadzkove hodiny, ak ich ma naozaj oficialne , tak tie mu tiez musel schvalit OU,aj ked nechapem, ze v obytnej zone take nieco povolili...
    Takze v prvom rade sa PISOMNE obrat na OU a ziadaj upravenie otvaracej doby a dodrziavanie nocneho kludu.Nezabudni uviest, ze ziadas pisomnu odpoved,ako staznost vybavili.

    Staznost mozes podat tiez u regionalneho hygienika /kontakt si vygoogli podla mesta/. Hygienici neraz dokazu viac pomoct,ako kamarat-starosta :-(
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dydy0003 Ja som už žiadal ale vždy ma odbili s tym že aj druhe pravadzky maju tak dlho otvorene tak aj jemu povolili
    arizona ake druhe? Tiez vo vasej obci v obytnej zone?
    arizona Zákon

    Rušenie nočného pokoja - Zákon o priestupkoch, § 47 – Priestupky proti verejnému poriadku:

    Priestupku sa dopustí ten, kto poruší nočný pokoj. V zmysle zákona o ochrane zdravia ľudí. Hluk zo zariadení poskytujúcich služby obyvateľstvu a hluk z verejnej produkcie hudby nesmú prekročiť najvyššie prípustné hodnoty pre denný a nočný čas. Na účely kontroly dodržania hygienických limitov pre denný a nočný čas sa za nočný čas považuje čas medzi 22.00 a 6.00 hod. Za splnenie tejto povinnosti zodpovedá osoba, ktorá prevádzkuje zariadenie poskytujúce služby obyvateľstvu, usporiadateľ verejnej hudby alebo osoba, ktorá prevádzkuje verejnú hudbu
    dydy0003 Hej tiez
    clen a zozen si podpisy susedov, cim viac tym lepsie a otazne je ci vobec ma obec nejako urcenu dobu nocenho kludu...ak nie, tak ho nemozno ani porusit
      zbaliť
    erik555 ake jednoduche...pre teba!
    dydy0003 Hej odstahovat a dom darovat obci lebo je nepredajny

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    Ak by išlo o obťažovanie hlukom prevádzkou - So sťažnosťou sa môžete obrátiť na príslušný orgán verejného zdravotníctva. Tento orgán odborne zmerá hluk a zistí prekročenie prípustnej hodnoty hluku podľa vyhl MZSR č.549/2007 Z.z. ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prípustných hodnotách hluku, infrazvuku a vibrácií a o požiadavkách na objektivizáciu hluku, infrazvuku a vibrácií v životnom prostred, tiež má právo uložiť sankciu za prekročenie limitu hluku.
    Ak by išlo o obťažovanie hlukom správaním sa osôb v prevádzke -je potrebné obrátiť s na obecnú políciu v súlade s jej právomocami podľa z.č. 546/1991 o obecnej polícii
    Obecná polícia je poriadkový útvar pôsobiaci pri zabezpečovaní obecných vecí verejného poriadku, ochrany životného prostredia v obci a plnení úloh vyplývajúcich zo všeobecne záväzných nariadení obce, z uznesení obecného zastupiteľstva a z rozhodnutí starostu obce. Dbá o dodržiavanie poriadku, čistoty a hygieny v uliciach, iných verejných priestranstvách a verejne prístupných miestach,
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač CITUJEM:
    " Dbá o dodržiavanie poriadku, čistoty a hygieny v uliciach, iných verejných priestranstvách a verejne prístupných miestach,..."

    REAKCIA :
    Ta sme sa pobavili ....
    Bednarova J podla zakona o obecnej policii, ak by nahodou, ale len uplnou nahodou nechceli situáciu riešiť
    misoft buchač narážal na niečo iné - zákon vraví, policajt "koná" - ale väčšinou odíde, bo od partie "mocných" chlapov by po hube schytala. A je otázne, či v tej onej aj nejakú Obecnú políciu majú.....
    dydy0003 Dakujem za odpovede ale unas obecna policia nieje a statna to riesit nechce lebo ako som pisal maju otvaraciu dobu do tretej rano a mam si to riesit na OU a tam mi povedali ze ked robia hluk a hadzu pohare z flaskami tak mam volat policiu tak zacarovany kruh . Ale musi sa to dat dako riesit ci nie?
    ivka70 Ziadaj obec o riesenie, aby skratili prevdzkovu do bu do 22,00.
      zbaliť

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Na jeseň budú komunálne voľby, starosta a iní kandidáti vám voličom budú liezť do análu, takže sa bude treba na to nahlas opýtať, čo s tým mienia robiť. V každom vyspelom a civilizovanom štáte, čo sa zatiaľ o SSR nedá povedať, existuje tzv. policajná hodina.

    Rušenie nočneho kludu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.