Zavrieť

Porady

vie mi niekto vyrátať sadzbu za deň dovolenky?

Vraciam sa do zamestnania po RD. a chcem vedieť koľko dostanem na deň za dovolenku,ktorú si idem čerpať.
4 komentárov     zbaliť
kn-alka a to si máme z prsta vycucať, akú si mala mzdu? to si myslíš, že všetci majú rovnaké podmienky zamestnania?
matulka76 jasne chápem že potrebujete nejaké tie inf.napr.moja hr.mzda je 603eur.Preto píšem,lebo neniem čo je pre vyrátanie ešte potrebneTeraz sa vračiam po 5r.po RD do práce.Takže keby ste potrebovali ešte nejaké inf,samozr,poplním:-)
veronikasad Dovolenku budeš čerpať hneď po ukončení RD, alebo v priebehu roka 2014 ?
matulka76 idem ju čerpať od 22.4./RD ukončujem skôr/čiže ak rátam správne apríl má 22prac.dní vrátane sviatkov/ak sa zaratávajú)No a 603/22 je27 eur na deň.Keďže v apríli budem čerpať7 dní dovolenky bude to 189eur,ak som to správe pochopila a rátam správne.Vďaka za trpezlivosť:-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže nemáš priemerku, tvoj nárok na náhradu sa bude počítať z pravdepodobného zárobku, ktorý by si dostala, ak by si pracovala.
    §134 ZP
    (3) Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    § 134 zákonníka práce:

    (1) Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely (ďalej len "priemerný zárobok") zisťuje zamestnávateľ zo mzdy zúčtovanej zamestnancovi na výplatu v rozhodujúcom období a z obdobia odpracovaného zamestnancom v rozhodujúcom období. Do zúčtovanej mzdy podľa prvej vety sa nezahŕňa mzda za neaktívnu časť pracovnej pohotovosti na pracovisku (§ 96 ods. 3) a do obdobia odpracovaného zamestnancom sa nezahŕňa čas neaktívnej časti pracovnej pohotovosti na pracovisku.

    (2) Rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok. Priemerný zárobok sa zisťuje vždy k prvému dňu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po rozhodujúcom období a používa sa počas celého štvrťroka, ak tento zákon neustanovuje inak.

    (3) Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.

    Píšeš, že si na RD, to znamená, že v predchádzajúcom rozhodujúcom období si nemala žiadny príjem. Preto sa bude tvoja priemerná mzda posudzovať podľa odseku 3. A to už si ľahko vypočítaš - tvoju hrubú mesačnú mzdu vydelíš počtom pracovných dní a máš denný priemer. Túto sumu dostaneš za deň dovolenky.

    Inak povedané, tvoj priemer bude rovnaký ako tvoja mesačná mzda.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matulka76 Takže keď moja hr,mzda je pr,603eur vydelím to pr,22prac,dnami a je to 27eur?Správne som pochopila:-)
    veronikasad Spôsob výpočtu závisí od toho, kedy budeš dovolenku čerpať
    Chobot Budeš mať za dovolenku toľko, koľko by si mala príjem, keby si pracovala.
    matulka76 No idem ju čerpať od 22.4. Takže v podstate apríl má 22prac.dní ak sa rátajú aj sviatky?je tak?Takže 603/22 je 27eur na deň,Keď budem čerpať 7 dní dovolenky v mesiaci apríl bude to suma 189EUR,Dobre som to pochopila?ďakujem za trpezlivosť:-)
    janka27 pravdepodobný zárobok vypočítate z I.Q roku 2014
    603 * 3 mesiace / počet hodín v I. Q = 1809 / 512 hodín (ak pracujete v 40 hod. týžd. PČ) = 3,5332 eur/hod.
    ak sa ale valorizovala mzda zamestnancov, tak aj Vám je zamestnávateľ povinný valorizovať mzdu
    matulka76 Tak v prvom rade ďakujem za vašu odpoveď.,Konečne som sa dočkala reálneho výpočtu,keďže nie som odborník tak mi to dosť pomohlo .Teda ak správne chápem tak tú sumu 3,5332 si vynasobim 8 a vyjde mi čistá mzda na deň ,a to vynásobím počtom prac,dní v mesiaci a dostam čistú mzdu resp,dovolenku za mesiac?Správne som pochopila?:-)A mzdú mi valorizovali od toho 22,4,2014 :-)Ešte raz vďaka za vašu trpezlivosť.-)
    veronikasad Trošku ťa opravím, vyjde ti hrubá mzda, z ktorej ti zamestnávatel strhne odvody do ZP a SP, aj daň.
    matulka76 jááááj,teraz mi je to už jasné:-)tak vám všetkým žienky vééééľmi pekne ďakujem za vašu trpezlivosť a vyčerpávajúce odpovede-)
    matulka76 a ešte sa chem spýtať ak mám v zmluve 7,5hod uväzok (ako som si teraz všimla) tak tu sumu 1809 koľk.hodinami vydelím?
      zbaliť

    vie mi niekto vyrátať sadzbu za deň dovolenky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.