Zavrieť

Porady

Rolovacie menu (zoznam) v Excel - zoradenie ponúkaných dát výberu v rolovacom menu

Dobrý deň Poraďáci
Potrebujem pomôcť z jednou vecičkou:
Ak si urobím rozbalovacie (rolovacie) menu, pri kliknutí na rozbalenie sa mi ponúkané údaje zobrazia od najspodnejšieho (to je - od poslednej bunky).
Dá sa to otočiť tak, aby to zobrazovalo údaje od prvej bunky a nie od poslednej?

Ďakujem veľmi pekne všetkým za odpovede

P.S.
V nápovede Exelu je že sa to dá zmeniť, ale nie je napísané ako, a ani inde som to nevgooglil..
Nejde mi o abecedné zoradenie dát.
Údaje sú do buniek vkladané z hora podľa častosti používania

Vďaka
Naposledy upravil sances : 13.04.14 at 12:47 Dôvod: Príloha
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ako robis to rozbalovacie menu?
    Lebo ja som si ho spravila cez overenie udajov, zoznam ... a zachovalo mi presne poradie ako bolo zadane v tabulke, odkial zoznam taham .... nerozumiem teda tvojej poziadavke.

    Po pridani suboru - zobrazuje ti prazne bumky z konca zoznamu, lebo hodnota v bunke je prazdna.
    Ked zoznam urobis len na rozsah, ktory mas vyplneny, teda das do overovacieho zoznamu rozsah =zoznam!$A$2:$A$43 - zacne pri vybere tak ako si predstavujes ...
    Naposledy upravil ivka70 : 13.04.14 at 13:10
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sances Ďakujem pekne za odpoveď.
    Pridal som prílohu, hádam to pomôže
    Ďakujem
    ivka70 doplnene
    sances Ahoj
    Ďakujem pekne.
    Nevedel som o tom že to je preto..
    Musím s tým teda nejako inak vykývať ak chcem aby to bolo rýchlejšie.
    Ešte raz vďaka.
    ivka70 ak chces nechat prazdne riadky na konci, zadaj do nich pomlcku alebo x .... len aby neostali prazdne.
    sances Aa vďaka za tip. Niekedy človeka, jednoduché veci, jednoducho nenapadnú
      zbaliť

    Rolovacie menu (zoznam) v Excel - zoradenie ponúkaných dát výberu v rolovacom menu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.