Zavrieť

Porady

Reklamácia oblečenia

Zdar, dal som reklamovať oblečenie, dostal som iba vyjadrenie od konatela, ze reklamacia nebola uznana atd. Vraj to posielali do CZ na posudenie. Ja som si isty ze na 99% neposielali. No vyjadrenie z CZ mi ukazat nechcu, konatel sa vyjadril ze nie je povinny, dostal som len obycajny papier napisany vo worde ze je zamietnuta z dovodu zleho nosenia alebo prania atd. Jedna sa o mikinu. Takze si to musim poslat na posudenie sam. Cize prevziat tovar podpisat ze som prevzal a poslat na posudenie. Zaujima ma ale ci fakt nemam pravo vidiet to posudenie. Respektive ak mam ci to pise aj v zakone nech im to ukazem. Takyto papier si napisem a vytlacim aj sam a dam zakaznikom ze je reklamacia zamietnuta. Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    On má povinnosť ti predložiť výsledok odb. posúdenia.Ja by som mu ešte predtým,ako dáš podnet na prešetrenie SOI zavolala,že pokiaľ mi to do troch dní nedoručí,podám podnet na SOI (väčšinou to zaberie,sú tam pálky až do výšky 66 000 €-pokuty).SOI nevstupuje do reklamačného konania,len preveruje postup.Ty by si si mohol dať sám znalcovi posúdiť mikinu a potom sa súdiť,ale vieš,čo je to u nás súdiť sa.
    Tu máš link na podnet na SOI:http://www.soi.sk/sk/Podavanie-podne...a-ziadosti.soi
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jozkooooo dakujem za odpoved, soi som uz pisal, ale len ci postupoval predajca spravne. Ja by som chcel niekde vidiet kde to pise v zakone alebo tak nech mu to poviem. Predavacky mi ani nechceli dat kontakt na majitela na co maju tiez povinnost. Jediny papier ktory tu mam je len ze zamietnuta reklamacia s peciatkou a podpisom konatela ktory ma tuto pobocku. Prislo mi to postou, takze ziadne posudenie ani nic. A ked som bol osobne pytat tak to uz popisujem hore, nemaju povinnost mi to ukazat
    misoft Jednoducho povedané - nepostupoval správne, porušil Zákon na ochranu spotrebiteľa
    sosak Koľko mesiacov je od zakúpenia?
    arizona Nepostupoval spravne! Nie je povinny ti dat do ruk napr. kopiu. Ale dat k nahliadnutiu ti ju musi,ved ty si tiez ucastnik reklamacneho konania. V predajni by vzdy mala byt zodpovedna osoba,ktora vybavuje reklamacie...
    Jozkooooo no volal som tam ani cislo na majitela mi nechceli dat, vraj mu zavola ci moze tak som povedal ze musi dat atd nepomohlo, doteraz nevolala naspat.
    Jozkooooo Od zakupenia je cca 3 a pol mesiaca, no uz 60 dni to bolo na reklamacii, 30 dni nepacilo sa mi zositie a znova 30 dni s vyjadrenim ze je poskodena lebo zle nosenie atd ako som pisal hore
    Peggynka Asi konateľ pochopil § 597 Ob. zák. po svojom,citujem:
    Predávajúci je povinný o vybavení reklamácie vydať doklad najneskôr do 30dní odo dňa uplatnenia reklamácie.
    Keďže reklamáciu zamietol na základe odb. posudku,mal ti kópiu priložiť.Ak si podal podnet na SOI,ona je oprávnená na to,aby jej predávajúci predložil doklad o zaslaní tovaru na odb. posúdenie a ak už obdržal posudok,je povinný ho predložiť k nahliadnutiu dozornému orgánu.Ty nemáš prečo hľadať majiteľa-zákon hovorí jasne,že v predajni musí byť počas celej otváracej doby prítomná osoba, poverená vybavovaním reklamácií.
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Zlé zošitie je dôvod na reklamáciu. Prikladám link Ochrana spotrebiteľa – postup pri uplatňovaní a vybavovaní reklamácie.
    http://www.pp.sk/6430/Ochrana-spotre...-DAU28923.aspx
    kopretinka 14.04.14 14:48 odstránil(a) z Porady
    kopretinka 14.04.14 14:48 priradil do Porady

    Reklamácia oblečenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.