Zavrieť

Porady

Som na čiastočnom inv. dôchodku, ovlyvním si prácou na dohodu svoj budúci starobný dôchodok ?

Dobrý deň. Od roku 2009 som na čiastočnom inv. dôchodku 65 %, chcela by som sa Vás opýtať, keďže pracujem na dohodu cca 10 hod. týždenne, či si takouto prácou nepokazím môj budúci starobný dôchodok, ktorý by som mala nastúpiť v roku 20017. Na moju otázku v soc. poisťovni som dostala 4 rôzne odpovede. Jadná z nich bola taká, že môj dôchodok sa bude počítať dňom nástupu na inv. dôchodok, iná z nich bola taká, že aj práca na dohodu sa mi započíta do starob. dôchodku, čím by som si ho veľmi pokazila. Ďalej by som chcela vedieť, ako to bude s mojím vdovským dôchodkom, nakoľko po nastúpení do inv. dôchodku mi bola polovica z neho odobratá, kvôli súbehu dôchodkov. Priznajú mi ho opäť pri starobnom dôchodku. Za Vašu odpoveď Vám vopred ďakujem....... Agika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Som na čiastočnom inv. dôchodku, ovlyvním si prácou na dohodu svoj budúci starobný dôchodok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.