Zavrieť

Porady

3 komentárov     zbaliť
Chobot Sorry, ale píšeš ako maďar. Z toho, čo si napísala som pochopil len to, že si 1/2 vlastníkom nejakej nehnuteľnosti.

Kto je predávajúci? Veď ty si vlastník! Tak ty si aj predávajúci. Či nie? Kto komu predáva?

A ako zasahuje susedova parcela? Čo to znamená, že zasahuje do pozemku? A aké je tam bremeno? Je zapísané na liste vlastníctva?
kremes33 Predavajuci je obec.úrad tiez v polovici.Obec.úrad predáva mne nakolko mám vyhr.právo .Jedná sa o sus.studnu ktorá je viac ako v polovici na tomto pozemku.
Chobot Ešte sa opýtam - aká je to studňa? Taká klasická vykopaná diera? Alebo narazená rúra v zemi a nad zemou je pumpa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Aha, už je to jasné. Takže odkupuješ od druhého spoluvlastníka jeho polovicu, aby si bola výlučným vlastníkom.

    Ešte by bolo dobré vedieť, ale nie je to podstatné - je na tú studňu na LV zapísaná nejaká ťarcha?

    V podstate tá studňa tam bola, aj keď si bola iba vlastníkom 1/2 pozemku. Ten predávajúci (OU) s tým nič nebude robiť. Môžeš skúsiť vyjednať nejakú zľavu z ceny, nakoľko nehnuteľnosť má nejaké nedostatky. Ale pochybujem, že voči OU niečo vyjednáš. Oni už majú stanovenú cenu a hotovo. Jediné, čo by si dosiahla je, že nedôjde ku kúpe (ak ich podiel nebudeš chcieť), alebo že ich polovicu predajú niekomu inému.

    Ak chceš byť výhradným vlastníkom pozemku, tak ho odkúp aj s tou studňou. Tú potom rieš so susedom už ako výhradný vlastník.

    Ak je to taká klasická, tak tú asi nepresunie, jedine, že by pristúpil na jej zasypanie. Ak sa nedohodnete na zasypaní, tak skús z tohto nedostatku urobiť výhodu. Dohodni sa so susedom, že mu strpíš tú studňu na pozemku, ak ju budeš môcť využívať aj ty. Spoločne ju upravte a budeš mať pekný dekoratívny doplnok na záhrade. Vieš koľkí by boli radi, keby mali studňu (zdroj vody na polievani) priamo v záhrade?

    Ak je to taká rúra narazená v zemi, tak tá sa dá v nejakej hĺbke presunúť a vyviesť na pozemku suseda.

    Pri vymerani pozemku v ktorom som v polovici spoluvlastničkou sa zistilo že zasahuje susedova nehnutelnost do tohto pozemku.Ako mám postupovať voči predavajúcemu ked je tam to bremeno.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.