Zavrieť

Porady

NEPLATIČI v bytovom dome... osobný údaj ??Ďalšia novela zákona o ochrane osobných údajov...

Dobrý deň kamaráti moji!
Tu by som chcel už "zase" pokračovať moju tému na otázku NEPLATIČOV v bytových domoch, o povinnostiach a právach vlastníkov a správcu, a o ochrane osobných údajov "aj" NEPLATIČOV !
Náš správca ešte ani dnes nám nechce vydať údaje o výške dlhu neplatičov v našom bytovom dome! Stále sa odvoláva na zákon o ochrane osobných údajov (122/2013 od 1.7.2013), ktorého novela je platná od 15. apríla 2014 ( č.84) !!!!
Pán Ing.Ĺubomír Janoška, ako aj môj kamarát "sito", mi prednedávnom veľa pomohli v týchto veciach, ale predstavte si, že časy sa menia, ale len u niektorých!
Môj problém som si dovolil predložiť aj samotnému Úradu na ochranu osobných údajov, a viete čo sa stalo:
- z internetovej stránky Úradu sa už zmizlo "stanovisko úradu" ku ešte pôvodnému zákonu o ochrane osobných údajov, ktoré "stanovisko" sa týkalo " otázky zverejnenia alebo nezverejnenia neplatičov bytovými družstvami...
Takže Pán Inžinier Janoška: Vami prilinkované stanovisko dnes už zrejme neplatí!...objaví sa len prázdna strana, s anglickým odkazom.

V našom prípade som už niekoľkokrát uviedol, že MY NECHCEME ZVEREJNIŤ MENÁ NEPLATIČOV, len chceme kontrolovať disciplínu úhrady jednotlivých zložiek našich spoločných peňazí! ....samozrejme týka sa to aj neplatičov!! ...Ale správca NÁM NECHCE VYDAŤ tieto informácie, a to ani vtedy, keď sa už v minulosti stalo, že práve z nečinnosti správcu jednému vlastníkovi vyšplhal dlh až do výšky 14000 eur, a z toho pomocou dobrovoľnej dražby sa nám podarilo "zachrániť" len 8000 eur, ...čím správca nám spôsobil škodu z dôvodu neplnenia svojich zákonom stanovených povinností ! A nie že by sa z toho poučil, ale naďalej nám neumožňuje nahliadnuť do dokladov , týkajúcich sa správy domu,...odvolávajúc na nejaký zákon, za čo je pohodlnejšie skrývať sa, ako umožniť prípadnú kontrolu aj samotného správcu vlastníkmi bytov a NP !!!
Ako ďalej ? Čo máme spraviť ? Ako získať informácie o spoločných peniazoch a veciach bytového domu? Čo Vy na to....????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    NEPLATIČI v bytovom dome... osobný údaj ??Ďalšia novela zákona o ochrane osobných údajov...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.