Zavrieť

Porady

Ako overiť, resp. vybaviť nápad /patent/ ?

Zdravím.

Mal som X-krát jeden nápad. Dnes ho mám zas.
Ako overiť či daný nápad /patent/ už existuje, resp. ako vybaviť "patentové právo, aspoň na území EÚ?

Možno je to hovadina, ale už viackrát ma to napadlo a vždy som sa uistil že super nápad.

V priebehu týždňa ho idem vyrobiť pre vlastnú potrebu...

Je to podľa mňa geniálny nápad vo výrobe obranných, resp. útočných prostriedkov..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    1) Ubezpečte sa zo všetkých zdrojov, že Váš nápad nebol publikovaný.
    2) Začnite si definovať a slohovať patentové nároky - prihláška na patent sa píše "špeciálnou rečou"
    3) Hľadajte spôsob, ako presvedčiť sponzora (budúceho vlastníka patentu, Vy budete iba autor) bez toho, že by ste mu vyklopili, o čo presne ide.
    Nandrolon Ďakujem, Ing. Janoška.

    Takisto Misoftovi, a Buchačovi, ktorým prídem asi zresetovať ženy :-)

    Je pravda že dnes bolo šibačné, ale táto vec ma "prenasleduje niekoľko mesiacov" aj v triezvom stave.....

    Trošku ma odrádzajú tie vyššie uvedené "slohy", je to veľmi v podstate jednoduchá vec, akurát pre 99,9 % ľudí špecifická, s ktorou neprišli nikdy do styku. Je to tak primitívne, že neviem, ako by som to zadal do trubky a googla....

    Zajtra v práci to poštudujem, zastupujem v pokladni /firemnej, kde príjde 1 človek za 8 hodín, tak prototyp sam skúsim vyrobiť, všetko náradie spakujem do tašky do roboty....
    Takisto potrebujem dať na pánty smerovku + ovládaciu časť na môjho vetroňa :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))) pre ktorého mi predvčerom hrali aj na rádiu BEAT !!!! - CALYPSO :-))
    - ponúkol by som to niektorým firmám, alebo prvé kusy by boli ručná výroba, lenže vtedy by som už musel mať nejaký papier....

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nááá - Nandrolon - ty si chceš "patent" vybaviť - iba ak na "múdrosť" . Vieš ty vôbec, čo obnáša prihlásenie patentu?
    Na prihlásenie patentu nestačí obyčajná myšlienka v gebuli...... a ty chceš dokonca aj patentové právo v EÚ.
    Keby všetci takto robili, ako ty - vieš ty, koľko "patentov" na idee a myšlienky by museli registrovať?

    Radšej premýšľaj nad niečim iným a na patent zabudni.... lebo zcvokatieš z toho....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nandrolon Ako by si postupoval ty, ??? tá myšlienka je prudko zaujímavá....

    A áno, po kvére je tiež ťažké oživenie, ale tu by sa jednalo o niečo "navoľno...
    buchač Nandrolon ....tak inak poviem , respektíve doporučím .

    Ak si to ešte neurobil - neskúsil , tak zadaj určité výrazy do googla , respektíve na You Tube .

    Ak to správne urobíš a nič presné Ti nevyhodí do ponuky , tak si akože vyhral . Ak opak - smola .

    Ale ešte vždy nie je istota , že niekto nemá niečo podobné už na pauzáku šmarené ...
    misoft Tak po poriadku - musíš zistiť, či na toto neexistuje už vydaný patent, ochranná známka. Potom ak chceš patentovať, musíš s prihláškou patentu doložiť všetku dokumentáciu, chemické zloženie, spôsob výroby a pod. Bez toho ti to ani nezaregistrujú! A tiež doložiť výsledky skúšok, testov a pod.
    A čo je najdôležitejšie - ak chceš mať patent - musíš ZAPLATIŤ! A pálky sú nie malá - dosť veľké. Inak to bude len patent, ale použiteľný pre všeobecné použitie - teda voľný patent. Ty budeš autorom, ale nebudeš mať ani cent z toho. Ak by si zaplatil, získal patent a ochrannú známku - museli by ti platiť za licencie.
    Ale aby som nekecal - http://www.upv.sk/?patenty-prihlasovanie-do-zahranicia - a spomínajú sa tam aj POPLATKY!
    http://www.indprop.gov.sk/?co-a-ako-patentovat
      zbaliť
    Dobrý deň,

    registráciu patentov vykonáva v SR úrad priemyselného vlastníctva, odporúčam Vám prelustrovať stránku www.upv.sk, kde sa dozviete všetky potrebné informácie.

    napr. http://www.upv.sk/?informacia-pre-pr...vatela-patentu

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Si si istý ???
    Si si fakt na 100 % istý , že je to niečo geniálne ???


    Aj by som rád vedieť , že o čo ide ...fakt som zvedavý .
    Daj mi ideu - narážku do súkromky ...teda , ak chceš - nezneužijem , nehrozí ...
    Nandrolon podľa mňa v súkromnej obrane voči človeku a voči psovi je to geniálne.....

    Je veľmi problematické neskoršie oživenie....
    Nič viac nedám :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    buchač Máš jedno ....dáš - nedáš ...

    Ale myslím si , že géniusov je na svete ( ohľadom týchto vecičiek ) dostatok...

    Problematické oživenie ???
    Ach jo , lenže to aj iná legislatíva potom pracuje ...
    Mne stačí kvér ...tiež je tam problematické oživenie , ak dobre trafím ...

    Ako overiť, resp. vybaviť nápad /patent/ ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.