Zavrieť

Porady

Študent - akú najvýhodnejšiu zmluvu vyhotoviť ?

Ahoj,

Som vysokoškolák 23. ročný. V daňovom a sociálnom systéme SR :-) sa snažím vyhnúť čo najviac byrokracii a zbytočnému plateniu.

Pracujem v oblasti internetového marketingu. Prevádzka stránky mi generuje zisk. Ak určitý zárobok chcem mesačne vyplatiť, tak to všetko robím cez mamu, ktorá mi na sumu vystaví faktúru a priráta k tomu DPH /je platiteľ DPH/ jej to vyplatia na podnikateľský účet a ona mi tie peniaze potom posiela na účet.
Navonok som teda klasický študent bez práce, brigády a ničoho.

Teraz však spolupracujem s istou finančnou spoločnosťou, kde mám niekoľko tisíc EUR k vyplateniu a potrebujem nejako peniaze od nich získať. Provízia je fixne daná, no keby som to urobil na mamu, tak musím vystaviť faktúru napr na 6000 € s DPH a reálne by som tak uvidel čiastku -20 % DPH.

Akú zmluvu /zmluva o sprostredkovaní, o jednorázovej provízii, o vykonaní práce/ by som mal so spoločnosťou vyhotoviť aby mi môj slušný obnos peňazí vyplatili bez čo najväčšej byrokracie ? Netúžim totiž spadnúť do tej pasce ako: potom plať zdravotku, sociálku a dane. Stále chcem byť prostý študent :-) a neplatiť za svoju šikovnosť keď nemusím

Vďaka za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kobolcs je offline (nepripojený) kobolcs

    len skúšam prežiť kobolcs
    Ked si sikovny ako tvrdis tak nebudes platiť. Napr. Zivmost do limitu,srocka a pod. Za taketo rady sa tvrdo plati v eurach ci s tvojim casom. Ale si sikovny urcite na to priddes leen nezabudni kazde rozhodnutir ma pre aj proti

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Po prečítaní " problému " som sa mierne napružil ...

    Čiže ako klasický študent už teraz ojesexuvávaš štát ...a pritom sa jedná o drobné ...
    Včul máš možnosť zinkasovať sumu v ticícoch ...a chceš ju celú - ergo mi z toho vychádza , že nechceš ojesexovať štát , ale Ty ho mieniš doslovne ojebať ...

    Kúúúa , pri takýchto otázkach sa mi bičak vo vrecku otvára ...
    Zaujímavé , že tí bežne pracujúci zarábajú pár stovákov a platia jak čierny ...

    Otázka na záver :
    Si študent a odrbávaš štát ...
    Čo bude , ak skončíš školu ???
    To sa ako budeš realizovať ....Ty šikovný ???
    Ale tú pascu Ti prajem čím skôr ...aby si platil tak , ako treba ...prajem Ti ( mame ) aj v čo najbližšej dobe kontrolu z daňového úradu .
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Juraj, ale veď študent sa doteraz - resp. jeho mamka - o...l sám. Ak by na svoju činnosť mal živnosť a príjem nepresiahol 12-násobok min.vymer.základu, neplatí odvody do SP, neplatí DPH a v prvom roku podnikania ani preddavky na zdr.poistenie. Nedoplatok z RZZP by bol určite nižší ako 20 % DPH, ktorú z jeho príjmu odvádza mamka + 19 % daň z príjmov ...
    Rech25 Čo budem potom ? Normálne si otvorím živnosť. Študent, podnikateľ to tu nemá uľahčené a hneď sa na naňho vrhnú ako supy. ja potrebujem jednorázovo vybrať túto sumu.
    veronikasad aká je tá suma ?
    buchač Veronka ...mňa nenaštvalo ani tak to odrbanie štátu .
    Skôr som sa vytočil z toho , že vychcánek by rád vychcával , no potrebuje radu , ako chcát tak , aby sa neochcal ...

    Takých mudrlantov , čo odrbávajú štát na odvodoch , daniach a podobných oných poznám dostatok aj vo svojom okolí ....

    Hlavne mám rád , ked niekto začne plakať , ako samu nedarí ....ale pritom je v plnke jak sviňa ...
      zbaliť

    Študent - akú najvýhodnejšiu zmluvu vyhotoviť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.