Zavrieť

Porady

Nadobudnutie vydrzaneho pozemku darovanim (v obci nie je spravena ROEP)

Chcem prepisat pozemok na seba darovacou zmluvou od tety. Ona nadobudla tento pozemok v dedickom konani. Kedze v obci nebola este stale urobena ROEP a nik nevie kedy sa urobit, tak nie je stale zapisana ako vlastnik v katastri. K pozmeku ma vsak Rozhodnutie o vydrzani z obvodneho pozemkoveho uradu.
Na prepis vraj, ale stale budem potrebovat notarsku zapisnicu a k nej vsetky podpisy od ludi co su uvedeny na rozhodnuti pozemkoveho uradu. Je ich tam ale 99 a niektory uz budu aj mrtvy. To nie je realne spravit. Toto rozhodnutie je vsak k viacerym parcelam a mne sa jedna iba o jednu. K tej mam pozemno kniznu vlozku a aj list vlastnictva z katastra, ale v nom nie je presne specifikovany predmet vlastnictva. Na tomto liste je uz len 9 osob. Staci mat podpis len od nich? Ak ked neviem ci vsetci ziju, ale to uz je realnejsie obehat.

Existuje aj nejaka ina legalna moznost ako prepisat tento pozemok? Vraj to niektory notari robia, len na zaklade toho rozhodnutia pozemkoveho uradu o vydrzani, pozemno kniznej vlozky. Na som ale zatial takeho nenasiel.

Aku ma vlastne pravnu hodnotu rozhodnutie pozemkoveho uradu o vydrzani? Mne to zatial z informacii co som ziskal pripada ako zdrap papiera (kym nebude spravena ROEP).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Spomínate dva dokumenty, ktoré preukazujú vlastnícke právo vašej tety k pozemku. Osvedčenie o dedičstve a rozhodnutie o vydržaní vlastníckeho práva k pozemku.
    Pokiaľ teta disponuje osvedčením o dedičstve nie je potrebné rozhodnutie o vydržaní. Vlastníkom nehnuteľnosti sa stala predsa smrťou poručiteľa. Osvedčenie o dedičstve zasiela Notársky úrad na zápis vlastníckeho práva do Katastra automaticky (pokiaľ nie sú zápisy v rámci ROEP pozastavené).

    Nadobudnutie vydrzaneho pozemku darovanim (v obci nie je spravena ROEP)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.