Zavrieť

Porady

platba za komunalny odpad

Spolu so sestrou vlastnime chalupu na dedine. Kazda ma trvalý pobyt v inom meste. Dnes som dostala vymer platit za odpad aj na chalupe. Spolu s manželom platíme za odpad v meste a na chalupe mame sporak na pevne palivo, kde spaľujeme všetko čo sa dá. Ostatný odpad odvážame na prívesnom vozíku na skládku v meste, za čo platíme. Sestra platí nejakú sumu za odpad aj na chalupe. Ja tam neprodukujem žiadny odpad. Musím tam teda platiť ? Nemáme tam ani prechodné pobyty.
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Prestuduj si VZN obce,alebo sa informuj osobne.
    Niektore obce davaju vynimku,ak nemas TP v tej obci, tak ta oslobodia,alebo daju zlavu. Treba zdokladovat, ze platis v mieste TP.
    Ale je to iba dobra vole obce, treba sa dohodnut s nimi.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    je potrebné predložiť potvrdenie - fotokópiu o zaplatení poplatku za KO v mieste svojho trvalého bydliska, fyzická osoba platí poplatok, je protizákonné platiť poplatok na dvoch miestach
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Podla ktoreho zakona?
    aj za rekreacne zariadenia sa plati .... napr.
    Predsa obec, kde mas chalupu, musi tiez zabezpecovat odvoz a likvidaciu odpadu a to, ze vlastnik plati v mieste trvaleho bydliska, jej nepomoze.
    Preto su v VZN ulavy na taketo pripady, ale malokedy uplne odpustenie poplatkov.
    arizona zle tvrdis Terezka
    misoft Terka - Zákon o daní z nehnutelnosti a miestnych poplatkoch http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...nehnutelnosti/ §77, §79, §80, §82
    Terezia13 detičky moje, ďakujem, že ste reagovali
    ale ........ keď si sami vyvážajú odpad a majú o tom doklad, myslím, že to by malo stačiť
    okrem toho, keď nebývajú na tej chalupe, neviem si predstaviť, ako môžu v čase odvozu pripraviť
    kuka nádobu s odpadom, alebo má odpadovú nádobu celý rok na verejnom priestranstve? Je vôbec vývoz uskutočňovaný?
    misoftík ďakujem, idem si to hneď aj pozrieť, mám tiež takýto prípad - vlastný - a obec odo mňa neinkasuje
    vďaka a všetkým pekný deň!!!!!!!!!!!
    ivka70 Nuz, aj my ti prajeme pekny den, ale ubezpecujem ta, ze by to nestacilo. podstatne totiz nie je, ci je odvoz skutocne uskutocnovany, ale to, ci je zabezpecovany.
    Treba si prestudovat VZN danej obce ci mesta.
    misoft Terka - tvoj dobrý úmysel a skutok vs. VZN si protirečia. Ich (mesto) absolútne nezaujíma, že si ich vozíš domov - jednoducho tam máš nehnuteľnosť a tak PLAŤ! To je ich "zákon" - ostatné ich nezaujíma, oni potrebujú PENIAZE za akýchkoľvek situácií....
    Ing. Ľubomír Janoška :Terezia13
    Nie je to protizákonné. Poplatok sa platí za odpad, ktorý vzniká na území obce. Treba obci preukázať, že ho je minimum.
    Ak na to VZN pamätá. Obce si väčšinou chránia rezidentov, nie rekreantov (za koho dostanú podielové dane?).
    zuzulik1964 no neviem.odpad sa predsa platí za to,že ho vytváram a nemôžem ho vytvárať na dvoch miestach súčasne a tak by som teda nemala platiť plnú sadzbu na oboch miestach,teda na trvalom aj prechodnom pobyte...
    arizona obrat sa na svojich poslancov,aby zmenili zakon. Tu sa darmo stazujes :-(
      zbaliť

    platba za komunalny odpad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.