Zavrieť

Porady

reklamácia tovaru, ktorý nezodpovedá parametrom uvedeným na internete

kúpila som rádiomagnetofón v kamennej predajni elektra, ale pred jeho kúpou som si pozrela parametre na internetovej stránke daného elektra. doma som zistila, že uvedené parametre na stránke nesúhlasia so skutočnosťou. model je určite ten istý. chcem to reklamovať ako vadu resp. že ma uviedli ako kupujúceho do omylu. je to môžné? môžem požadovať vrátenie peňazí?
Ďakujem za rady a názory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    MYslím, že nie. Väčšinou býva niekde v podmienkach predajne, že za údaje k výrobkom neručia. Keďže si kúpila tovar v predajni, mala si možnosť si ho odskúšať. Keby si ho kupovala na internete, tak by si ho mohla vrátiť bez uvedenia dôvodu.

    To, že nejaký parameter nesedí s údajmi na stránke, nie je dôvod na vrátenie tovaru.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Moja dnešná skúsenosť. Kupovala som si potraviny cez internet. Na ich stránke som si pozrela zloženie výrobku. Na základe toho som si tovar objednala. Priviezli mi ho. Po ich odchode som si horko-ťažko prečítala na etikete zloženie a bolo tam nasledovné: voda, cukor alebo fruktózovo-glukózový sirup,atď., čo tam je zistím podľa šarže na fľaši pod vrchnákom. Pri "B" ide o fruktgluk sirup. Čo odmietam, ktovie, z čoho je.
    Ja som chcela iba s cukrom, ani sa mi nesnívalo, že vôbec môžu byť na etikete uvedené dve alternatívy zložky. Inak išlo o klasickú coca-colu, kde je pôvodná receptúra, žiadne umelé sladidlá. Teraz viem z centrály, že sa vyrába s cukrom iba v CZ. Alebo je u nás v plechovkách. Ja ju kupujem tak 2x ročne. Takže Slovensko zasa ustúpilo.
    To ako keby bolo na zajačaj paštike, ktorú si človek bežne kupuje, zrazu napísané, pozrite si šaržu na dne konzervy, pod alernatívou B je mäso z krokodíla.
    Museli sa preto vrátiť.
    Ja sa pýtam, to už kde zachádza výrobca, za hranice čoho?

    Anavi16, skús napísať na ŠOI, aby si vedela, či to nebude dopredu zmarený spor, oni ti jasne odpovedia. Pretože mi to príde ako obdobný prípad ako môj. Tovar pri preberaní mám možnosť si skontrolovať, nie je balený. Ja som apelovala práve na to, čo bolo uvedené na ich webe. Čiže priviezli mi tovar, ale s iným zložením.
    robo197 Nakolko si to kupila osobne v predajni, mala možnost si skontrolovať tovar.
    Ja som kupil davnejšie nieco v nemenovanej He firme.
    Po dorucení som zizsil, že podla parametrov popisu a realite je to iné(DVD prehravac nemal USB port, co by som potreboval)

    prve co bolo printscreen (odfotit monitor popisu tovaru)
    lebo po nahlasení reklamacie okamzite stornovali popis, ale ja som mal dokaz, vymenili na iný tovar.

    Pri osobnej kupe ani SOI nepomoze.

    reklamácia tovaru, ktorý nezodpovedá parametrom uvedeným na internete

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.