Zavrieť

Porady

Poskytnutie sluzby v zahranici prostrednictvom tretej osoby

Dobry den

mam takuto otazku. Chcel by som poskytovat sluzby v zahranici v oblasti sprostredkovania prenájmu plavidiel prostrednictvom zahranicnych partnerov vlastniacich lode, S tymito partnermi uzatvorim zmluvy kde je stanovena vyska mojej provizie z predaja.Nasledne uzatvorim zmluvy zo zákaznikmi zo Slovenska. Na zmluve zo zákazníkom je uvedené, ze sluzba je poskytnuta v zahraničí a vystupoval by som na nej ako sprostredkovatel. Bude sa ma týkat platenie DPH ? Ak ano obrat sa mi rata len z provízie ktoru budem mat zmluvne dohodnutu so zahranicnymi partnermi / rozdiel medzi sumou inkasovanou od zakaznika a sumou ponizenou o proviziu/ alebo z celkoveho obratu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    fordpn
    Dobry den

    mam takuto otazku. Chcel by som poskytovat sluzby v zahranici v oblasti sprostredkovania prenájmu plavidiel prostrednictvom zahranicnych partnerov vlastniacich lode, S tymito partnermi uzatvorim zmluvy kde je stanovena vyska mojej provizie z predaja.Nasledne uzatvorim zmluvy zo zákaznikmi zo Slovenska. Na zmluve zo zákazníkom je uvedené, ze sluzba je poskytnuta v zahraničí a vystupoval by som na nej ako sprostredkovatel. Bude sa ma týkat platenie DPH ? Ak ano obrat sa mi rata len z provízie ktoru budem mat zmluvne dohodnutu so zahranicnymi partnermi / rozdiel medzi sumou inkasovanou od zakaznika a sumou ponizenou o proviziu/ alebo z celkoveho obratu?
    Budeš mať príjem zo sprostredkovania aj zo zahraničia aj zo Slovenska?
    Ak ti províziu vyplatí zákazník zo Slovenska a ty si platca DPH, tak mu nafakturuješ províziu s DPH. Ak budeš mať províziu od zahraničného partnera a ten je identifikovaný pre daň v zahraničí a je z členskej krajiny EÚ - to je podstatné, tak budeš fakturovať províziu bez DPH - oslobodenie a zahraničný partner si ju samozdaní.

    fordpn je offline (nepripojený) fordpn

    fordpn
    Pre lepsie vysvetlenie uvadzam este toto

    Poradte ako uctovat toto: Moj klient sprostredkovava prenajom rekreacnych plavidiel v zahranici na zaklade koncesie na tuto cinnost. So zahranicnymi vlastnikmi tychto lodi ma uzavrete zmluvy o zastupovani kde je dohodnuta aj vyska provizie v %.Teda predava za ceny vlastnika a nizsie ak da aj zo svojej provizie. Majitelovi lode vyplaca uz len sumu ponizenu o jeho proviziu. So zakaznikom uzatvara zmluvu ktora je zaroven aj danovym dokladom /nevystavuje fa/. Co sa rata v takomto pripade do obratu 1500000 k DPH? Je to len ta provizia? V zahranici je na tuto sluzbu 10% DPH ktora je uz zahrnuta v cene prenajmu a teda zakaznik ju prostrednictvom sprostredkovatela zaplati.
    A dalej ako ma predavat tuto sluzbu po prekroceni tejto hranice ak si zakaznik tuto sluzbu moze potom jednoducho prostrednictvom internetu objednat priamo u majitela plavidla a to bez 19%DPH?
    Poradte...
    Monika Kováčová
    fordpn
    Pre lepsie vysvetlenie uvadzam este toto

    Poradte ako uctovat toto: Moj klient sprostredkovava prenajom rekreacnych plavidiel v zahranici na zaklade koncesie na tuto cinnost. So zahranicnymi vlastnikmi tychto lodi ma uzavrete zmluvy o zastupovani kde je dohodnuta aj vyska provizie v %.Teda predava za ceny vlastnika a nizsie ak da aj zo svojej provizie. Majitelovi lode vyplaca uz len sumu ponizenu o jeho proviziu. So zakaznikom uzatvara zmluvu ktora je zaroven aj danovym dokladom /nevystavuje fa/. Co sa rata v takomto pripade do obratu 1500000 k DPH? Je to len ta provizia? V zahranici je na tuto sluzbu 10% DPH ktora je uz zahrnuta v cene prenajmu a teda zakaznik ju prostrednictvom sprostredkovatela zaplati.
    A dalej ako ma predavat tuto sluzbu po prekroceni tejto hranice ak si zakaznik tuto sluzbu moze potom jednoducho prostrednictvom internetu objednat priamo u majitela plavidla a to bez 19%DPH?
    Poradte...
    Akú zmluvu uzatvára so zákazníkom?
    Aká výška provízie v % je uzatvorená so zahraničnými majiteľmi - provízia ide pre majiteľa a prenájom tvojmu klientovi alebo opačne?
    Kto je slovenský zákazník? Firma? Občan? Platca DPH? Neplatca DPH?
    Odpovedz ešte na toto a potom sa bude ľahšie odpovedať.

    fordpn je offline (nepripojený) fordpn

    fordpn
    So zakaznikom uzatvara zmluvu o prenajme lode kde vystupuje ako zastupca majitela lode a na zmluve je uvedene o aku lod v akom termine, destinacii a za aku cenu sa jedna. Ceny su uvadzane v EUR. Vyska provizie sa pohybuje od 10 do 20%. Platba za prenajom ide majitelovi lode, sprostredkovatelovi ostava iba provizia a vsetko toto plati zakaznik. Slovensky zakaznik je vsehomix a su aj zahranicny zakaznici z Ciech, teda su to aj platci aj neplatci DPH a obcania.
    Monika Kováčová
    To nie je dobre vymyslené...
    Sprostredkovateľovi ide do obratu celá suma, ktorú zaplatí zákazník za predpokladu, že sprostredkovateľ je príjemcom hotovosti príp. peňazí na BÚ a je uvedený na zmluve ako prenajímateľ (vidím to tak, že prenajíma prenajaté so súhlasom majiteľa, áno?).
    Nájomné, ktoré zaplatí majiteľovi t.j. časť z "predajnej - konečnej ceny" je nákladom sprostredkovateľa.

    fordpn je offline (nepripojený) fordpn

    fordpn
    ermon
    To nie je dobre vymyslené...
    Sprostredkovateľovi ide do obratu celá suma, ktorú zaplatí zákazník za predpokladu, že sprostredkovateľ je príjemcom hotovosti príp. peňazí na BÚ a je uvedený na zmluve ako prenajímateľ (vidím to tak, že prenajíma prenajaté so súhlasom majiteľa, áno?).
    Nájomné, ktoré zaplatí majiteľovi t.j. časť z "predajnej - konečnej ceny" je nákladom sprostredkovateľa.

    Na zmluve je sprostredkovatel uvedeny ako zastupca prenajimatela, teda vlastnika lode. Teda zmluvu uzatvara v mene majitela lode.

    Poskytnutie sluzby v zahranici prostrednictvom tretej osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.