Zavrieť

Porady

Makro - aktivacia a deaktivacia bunky s hodnotou

Ahojte poradcovia. Mal by som na vas jednu prosbu. V prilohe mam zjednoduseny priklad mojej problematiky, ktory zialbohu sam neviem vyriesit.
V stlci sa nachadza x riadkov so sumou. Na konci stlpca je suma. V kazdom riadku vo vedlajsej bunke je tlacidlo, ktore by malo sluzit na aktivaciu a deaktivaciu bunky s hodnotou. Podla toho by sa mala suma na konci stlpca aktualizovat. postavenim sa do ktorejkolvek bunky stlpca po stlaceni tlacidla "+" by sa mal vytvorit dalsi riadok pod oznacenou bunkou s prisluchajucim tlacidlom na aktivaciu a deaktivaciu bunky. Za pomoc vopred Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Niečo podobné sa tu už riešilo: http://www.porada.sk/t231351-excel-v...formulara.html

    Drobnou úpravou to rieši i tento problém, viď prílohu.

    P.
    Naposledy upravil PaloPa : 28.04.14 at 15:21
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Steve26 super. Dakujem. Vyskusam to v mojom priklade
    Steve26 Ahoj PaloPa. Dosadil som tvoje riesenie do mojho prikladu. Ciastocne to funguje, ale akonahle vytvorim dalsi riadok tak Checkbox sa zdiela s predoslim riadkom.
    Prva cast prikladu:
    Sub NovyRia_s_CheckBoxom()

    Dim IngReihe As Long, c As Range
    lngReihe = ActiveCell.Row
    If lngReihe > 1 Then
    Rows(lngReihe + 1).EntireRow.Insert
    Rows(lngReihe).AutoFill Rows(lngReihe).Resize(2), xlFillFormats
    Range("A" & lngReihe).AutoFill Range("A" & lngReihe).Resize(2), xlFillDefault
    Range("C" & lngReihe).AutoFill Range("C" & lngReihe).Resize(2), xlFillDefault
    Range("I" & lngReihe).AutoFill Range("I" & lngReihe).Resize(2), xlFillDefault
    Range("J" & lngReihe).AutoFill Range("J" & lngReihe).Resize(2), xlFillDefault
    Range("L" & lngReihe).AutoFill Range("L" & lngReihe).Resize(2), xlFillDefault
    Range("N" & lngReihe).AutoFill Range("N" & lngReihe).Resize(2), xlFillDefault
    Range("O" & lngReihe).AutoFill Range("O" & lngReihe).Resize(2), xlFillDefault
    Range("P" & lngReihe).AutoFill Range("P" & lngReihe).Resize(2), xlFillDefault
    Range("T" & lngReihe).AutoFill Range("T" & lngReihe).Resize(2), xlFillDefault
    Range("Q" & lngReihe).AutoFill Range("Q" & lngReihe).Resize(2), xlFillDefault
    Range("R" & lngReihe).AutoFill Range("R" & lngReihe).Resize(2), xlFillDefault
    Range("S" & lngReihe).AutoFill Range("S" & lngReihe).Resize(2), xlFillDefault
    Range("U" & lngReihe).AutoFill Range("U" & lngReihe).Resize(2), xlFillDefault
    Range("V" & lngReihe).AutoFill Range("V" & lngReihe).Resize(2), xlFillDefault
    End If
    Set c = ActiveCell
    c.Select
    AddChBx_in_Cell (c.Offset(0, 23).Address)
    c.Select
    End Sub

    Nasledne som dosiel na to, ze ak chcem vybrat (vymazat) jeden riadok zo stlpca tak prisluchajuci checkbox tam zostane. Manualne sa to musi vymazat. Vies mi poradit aj s touto problematikou (Makrom)? Budem potrebovat aj druhe tlacidlo (-).
    Vopred ti dakujem
    PaloPa Na premazanie (najskôr treba zmazať checkbox) je tam predpripravená fn DeleteCheckbox, resp pozri Sum-ak-zaskrtnute-2.xls.

    Ad staršie checkboxy: Všimol som si, že v XLS zadania presahovali checkboxy veľkosť bunky kde sa nachádzali. V kóde je zabezpečené, aby mali veľkosť bunky a neprekrívali sa.

    Ale takto naďaleko môžem iba hádať.
    P.
      zbaliť

    Makro - aktivacia a deaktivacia bunky s hodnotou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.