Zavrieť

Porady

Povinnosť vodiča naložiť tovar

Ahojte, sme firma podnikajúca v nákladnej doprave. Čoraz častejšie sa nám stáva, že vodič po pristavení na nakládku alebo vykládku je nútený tovar si sám vyložiť alebo naložiť. Ja si myslím, že to nie je správne, pretože sa môže niečo stať, môže si spôsobiť úraz, môže poškodiť tovar, vozík atď a neviem kto by potom prevzal zodpovednosť za spôsobenú škodu. Neviete niekto, či je tento problém riešený niekde v legislatíve?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Dnes sa setri na vsetkom, aj na zamestnancoch, nik nezamestna cloveka, co bude iba tovar vykladat...
    A kto vylozi napr. tazke palety niekde v obchode, kde su zamestane iba 1-2 predavacky, ktore nemozu zatvorit obchod a tazku paletu by neodtiahli? Asi zalezi na dohode.
    Ak soferovi vadi, ze musi aj nakladat a vykladat, tak mu zabezpec zavoznika

    Pracovala som dlhe roky v medzinarodnej firme, kde boli prisny na dodrziavanie bezpecnosti pri praci a tam to fungovalo tak, ze vodic mohol manipulovat s tovarom iba na korbe a na rampe preberali tovar nasi skladnici.



    Prelistuj si tuto stranku, najdes tam vela odbornych rad https://osha.europa.eu/sk/sector/roa...ort/index_html

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    No neviem ako, nám chodí tovar denno denne a vždy pomáha náš zamestnanec (práve teraz aj dvaja) a šofér robí s vozíkom IBA v prípade, že má svoj. Podľa mňa je to na dohode, zase aj nakladajúci personál vám môže poškodiť vozidlo pri nakladaní
    Katka91 To je jasné, stať sa môže všeličo a iba ten, čo nič nerobí, nič nepokazí Mne len ide o princíp, že firmy takto v podstate šetria pracovnú silu (skladníka), dopravcovi za naloženie a vyloženie nezaplatia samozrejme ani cent. Proste sa to berie automaticky, že šoférovi v podstate nič iné nezostane, iba ten tovar vyložiť. A kým sa nič nestane, ide sa ďalej, ale - čo keď? Strýček príhoda nikdy nespí
    fortunka No u nas je to bezne, ze si tovar vykladame a vzdy to tak bolo... ked nebol skadnik, musela som tam utekat ja a tahat to do skladu... sofer nam to max. vyhodi z auta na rampu. Ked tam nik nebol auto stalo... a cakalo... podla mna nie je vasa povinnost to vykladat, ale to uz musi dohodnut dorpavca s objednavatelom dopravy

    Povinnosť vodiča naložiť tovar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.