Zavrieť

Porady

zdravotné poistenie szčo + denný študent

musím si platiť ZP sám alebo to za mňa bude platiť štát? V prípade, že mi ZP bude platiť štát, ako mám postupovať pri založení živnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Poistenci štátu, medzi ktorých patria aj študenti, neplati zdr.poistenie z minima, ale zo skutočného vymer.základu podľa ročného zúčt.zdr.poistenia.

    V tvojom prípade, ak živnosť budeš zakladať v tomto roku :
    - nezaškrtávaj na živ.úrade, aby za teba urobili registráciu v prísl.zdr.poisťovni
    - choď sa so živ.listom osobne prihlásiť do prísl. ZP, urči si vymer.základ nula. Preddavky do 31.12.2015 platiť nebudeš. Od 1.1.2016 (ak dovtedy bude ešte trvať štúdium), začneš platiť preddavky, ktorých výšku ti oznámi prísl.ZP.

    Do 30.9.2015 vykoná ZP ročné zúčtovanie zdr.poistenia za rok 2014, ak za rok 2014 vykážeš zisk, oznámi ti výšku nedoplatku, ktorý si povinný uhradiť. Rovnako, ak vykážeš zisk za rok 2015, tiež ti vznikne nedoplatok na zdr.poistení za rok 2015, lebo preddavky za tieto roky platiť nebudeš.

    zdravotné poistenie szčo + denný študent

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.