Zavrieť

Porady

vyrážky

čaute,
pozná niekto účinný recept na vyrážky, teda už len na pozostatky, fliačky, prekryjem ich make-upom ale ked nemám make-up, tak ich vidno, kým sa neopálim.
díky.
Usporiadat
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

renataj Pozri príspevok
Odpovedám na tvoju otázku Georeo. Krém som si zaobstarala ešte minulý rok.Denný aj nočný.Krém sa má používať 3 mesiace a potom pól roka pauza .Všetko som dodržiavala,ale výsledok žiadny.Dokonca sa mi zhoršila plať,začali sa mi objavovať vyrážky.
Ale zas je pravda,že nie všetcia máme plať rovnakú a nie na každého zaberie to isté.
Denný aj nočný proti pigmentovým škvrnám - také nepoznám, to nebude z Oriflame.

Musím sa priznať, aj ja mám cez pol čela pigmentovú škvrnu. Za tú si môžem sama a teraz ju zosvetľujem. Mne sa spravila na jar. Urobila som veľkú hlúposť. Išli sme s deťmi von, vonku svietilo jarné slniečko...ja už obutá v teniskách a zrazu som cítila, že si potrebujem nakrémovať tvár...nechcelo sa mi vyzúvať tak som poprosila dcérku, aby mi doniesla maminkinu mastičku ná tvár... Ona otvorila, nabrala na prštek...obtrela mi o tvár. Až po rozotretí som si uvedomila, že ten krém vonia ináč ako môj denný s OF. Ale čo, veď slniečko nie je ešte silné, znesiem aj detský krém... No a keď sme došli domov našla som v kúpelni otvorený nočný krém... Večer som už mala na čele fľak... Niektoré nočné krémy (napr. s obsahom retinolu) nie sú na svetle stabilné a nikdy sa nemôžu používať na deň. Teraz už na to upozorňujem každého - sama som odstrašujúci príklad!

Renataj - nejde len o to používať krém dľa návodu ale kompletná starostlivosť o pleť. Už som to tu kdesi písala:
Aká je tvoja starostlivosť o pleť ráno a aká večer? Čím si ju umyješ, ako ošetríš? Ráno po prebudení máš na pleti aký pocit (premastená pokožka, suchá, máš pocit ťahania...). Počas dňa máš aké pocity na pleti? Aké problémy si na pleti postrehla - lišaje, vyrážky, šupinky, čierne bodky... Tvoja pleť reaguje na nejaké podnety - voda z vodovodu, striedanie teplôt... Možeš aj cez SS ak ti to bude príjemnejšie...

0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Georeo- ten krém,ktorý som opisovala sa volá Porcelana a bolo ho možné zohnať len z USA.Teraz som sa niekde dočítala,že už aj u nás je k mání.Jeho cena je cca.700-800Sk/ks.
A čo sa týka ošetrovania mojej pleti:Používam hlavne výrobky z Avonu,tie mi zatiaľ sadli- zn.Anew.Používam ráno aj večer na čiste pleti gel Anew Retroactive 2v1.Krém tiež Anew-clinical s hlbokým liftingovým účinkom./Nie je najlacnejší/Krycí krém používam tiež z Avonu a je tiež s liftingovým účinkom.
Ale mne tie problémy robí asi aj to,že fajčím.Tak asi toľko .Zatiaľ ahoj
0 0
JanicKATKA JanicKATKA

JanicKATKA je offline (nepripojený) JanicKATKA

SilviaS Pozri príspevok
Dobrý den.
Ja odporúčam na všetky typy vyrážok Čajovníkový olej.Dostať ho kúpiť
v lekárni alebo v drogérii.
3x denne treba natierať na postihnuté miesta.
Ale ozaj to pomáha ja si to stále kupujem.
Pekný den.
Silvia

Ahoj, Cajovnikovy olej je fajn..ale je potrebne davat velky pozor pri jehi plikaciu nie kazda plet ho znasa, je to velky alergen!!!
0 0
JanicKATKA JanicKATKA

JanicKATKA je offline (nepripojený) JanicKATKA

anmary Pozri príspevok
Aký tekutý púder? Môžeš napísať názov a či sa dá aj voľne kúpiť? Pretože už si neviem sama so sebou rady. Je to nazúfanie. Jedno zmizne, druhé sa objaví,.....

Ahoj ak so ozaj nevies rady, a ak mas plet ozaj problematicku so zapalenimi komedonmi, skus si kupit KAMFORICHTAMOLOVÚ masticku, predaju ti ju v lekarni, vobec nieje draha...uzastne vytiahne hnis zo zapaleneho komedonu (sorry z vyrazky) na druhy den ho bud napichnes ichlou a hnis vytlacis, ak nepojde lahko vytlacit ozaj skus tu STERILNU IHLU, netlac velmi aby si zapal nevtlacila do hlbsich vrstiev pokozky, lebo potom by ti ostala jazva, takze napichni vytlac jemnucko hnis a nasledne hned dezinfikuj septonexom alebo alkoholom a aplikuj opät tu masticku ta by ti to mala zasusit a zahojit. Niektorym mojim zakaznickam sa ten hnis objavy este na druhykrat, ale to nic, treba ho len zasa jemne vytlacit, alebo prepichnut .....dolezite je prisne dodrziavaz hygienicke zasady...vsetko musi byt 100percentne ciste....tak Ti prajem vela stastia..aj vsetkym ostatnym ktory maju takyto problem
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

JanicKATKA Pozri príspevok
Ahoj ak so ozaj nevies rady, a ak mas plet ozaj problematicku so zapalenimi komedonmi, skus si kupit KAMFORICHTAMOLOVÚ masticku, predaju ti ju v lekarni, vobec nieje draha...uzastne vytiahne hnis zo zapaleneho komedonu (sorry z vyrazky) na druhy den ho bud napichnes ichlou a hnis vytlacis, ak nepojde lahko vytlacit ozaj skus tu STERILNU IHLU, netlac velmi aby si zapal nevtlacila do hlbsich vrstiev pokozky, lebo potom by ti ostala jazva, takze napichni vytlac jemnucko hnis a nasledne hned dezinfikuj septonexom alebo alkoholom a aplikuj opät tu masticku ta by ti to mala zasusit a zahojit. Niektorym mojim zakaznickam sa ten hnis objavy este na druhykrat, ale to nic, treba ho len zasa jemne vytlacit, alebo prepichnut .....dolezite je prisne dodrziavaz hygienicke zasady...vsetko musi byt 100percentne ciste....tak Ti prajem vela stastia..aj vsetkym ostatnym ktory maju takyto problem
...mne voľakedy dávno (ešte za slobodna som chodievala na kozmetiku) kozmetička odporúčala pokiaľ mám zapálenú vyrážku nad sviečkou opáliť špendlík alebo ihlu, prepichnúť a roztiahnuť. Hnis by mal sám vytiecť.
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

renataj Pozri príspevok
Georeo- ten krém,ktorý som opisovala sa volá Porcelana a bolo ho možné zohnať len z USA.Teraz som sa niekde dočítala,že už aj u nás je k mání.Jeho cena je cca.700-800Sk/ks.
A čo sa týka ošetrovania mojej pleti:Používam hlavne výrobky z Avonu,tie mi zatiaľ sadli- zn.Anew.Používam ráno aj večer na čiste pleti gel Anew Retroactive 2v1.Krém tiež Anew-clinical s hlbokým liftingovým účinkom./Nie je najlacnejší/Krycí krém používam tiež z Avonu a je tiež s liftingovým účinkom.
Ale mne tie problémy robí asi aj to,že fajčím.Tak asi toľko .Zatiaľ ahoj
...nemám nič proti Avonu - poznám zopár Avonlady a tie čo poznám si berú kozmetiku aj odomňa (teda "konkurenčnú")... Neviem či to bude nie úplne dobrou informovanosťou, ale mne sa zatiaľ nestalo, že by sa mi Avonlady snažila poradiť alebo vysvetliť mi prečo by bol vhodnejší tento krémik ako ten ktorý chcem ja. Zatiaľ mi každá len dala do ruky katalóg a na, vyber si. Ak nechceš nič, ok, pošlem nabudúce.

Anew je dobrá rada kozmetiky. Pokiaľ mám dobré informácie, tak už je táto rada rozšírená pre viacero vekových skupín...

1. je dôležité vyberať si kozmetiku podľa typu pleti a podľa veku. Ešte by som spomenula aj momentálny stav pleti (napríklad kočka s mladou mastnou pleťou ju môže mať presušenú, však A?)

2. je tiež dôležité brať na zreteľ aj prostredie v ktorom sa počas dňa pohybujeme a tiež či sa líčime alebo nie.

Píšeš, že výrobky z Avonu Ti zatiaľ sadli. Čo Ti robili na pleti iné výrobky (ťahanie, pálenie, suché fľaky...) možností je veľa...

Na čistenie používaš 2v1. To je vhodné na ranné rýchle čistenie, alebo pre jednoduché nelíčiace sa ženy ktoré na pleti problémy nemajú. Už som písala veľa o pílingu a ten sa používa medzi prvým a druhým krokom, teda medzi čistením a tonizáciou. Aby si rozumela, umývací gel (u suchej pleti čistiace mliečko) má vyčistiť povrch pleti, otvoriť póry a odstrániť z nich prebytočný maz, nečistoty... Tonizačná voda dočistí pleť a uzavrie tieto póry. Potom nasleduje hydratácia (denný krém), večer po týchto dvoch krokoch nasleduje výživa (nočný krém). Minimálne raz do týždňa by sa mala pleť vypílingovať a tým sa zlepší stav pleti (farebne vyrovná, odstráni zhrubnuté časti, odumreté bunky ktoré upchávajú póry a opticky prehlbujú vrásky...pleť sa doslova nadýchne) a tiež sa tým šetria iné výrobky, na ošetrenie pleti budeš potrebovať menej krémiku, lebo ten sa ľahko dostane až k "živým bunkám" ktoré ho potrebujú. Keďže ty máš 2v1, nedá sa medzi umývanie a tonizáciu začleniť píling... A tam asi bude chyba. Objektívne sa stav pleti len na základe opisu nedá posúdiť, ale budem rada, ak ti aspoň takto poradím. Ak máš ďalšie otázky, len sa pýtaj.


0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Ďakujem za rady Georeo.Je pravda,že píling nepoužívam.Vlastne teraz už nie.
Bolo obdobie,keď som si nejaké kúpila,ale zakaždým,keď som ho začala aplikovať,vždy sa mi narobili vyrážky.A tak som jednoducho na píling zanevrela.Ale bola by som rada,keby si mi vedela poradiť,aký píling by som si mala kúpiť.Mám už pomaly 40 rokov,pigment.škvrny ako som písala a sem tam nejaká vyrážka.Plať nemám podráždenú.Ráno po zobudení je v pohode.Žiadne napínanie,alebo iné príznaky.Nie je ani suchá ani mastná,skôr by som povedala,že zmiešaná.Dokonca môžem povedať,že na svôj vek nemám ani vrásky,len medzi obočím,ale to preto,že sa niekedy mračím.Už si dávam pozor.Mračila som sa hlavne,keď veľmi svietilo slnko.Ozaj by som bola rada,keby si mi vedala napísať aspoň na akej báze by mal byť ten píling alebo zloženie a pod.
zatiaľ ďakujem.
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

renataj Pozri príspevok
Ďakujem za rady Georeo.Je pravda,že píling nepoužívam.Vlastne teraz už nie.
Bolo obdobie,keď som si nejaké kúpila,ale zakaždým,keď som ho začala aplikovať,vždy sa mi narobili vyrážky.A tak som jednoducho na píling zanevrela.Ale bola by som rada,keby si mi vedela poradiť,aký píling by som si mala kúpiť.Mám už pomaly 40 rokov,pigment.škvrny ako som písala a sem tam nejaká vyrážka.Plať nemám podráždenú.Ráno po zobudení je v pohode.Žiadne napínanie,alebo iné príznaky.Nie je ani suchá ani mastná,skôr by som povedala,že zmiešaná.Dokonca môžem povedať,že na svôj vek nemám ani vrásky,len medzi obočím,ale to preto,že sa niekedy mračím.Už si dávam pozor.Mračila som sa hlavne,keď veľmi svietilo slnko.Ozaj by som bola rada,keby si mi vedala napísať aspoň na akej báze by mal byť ten píling alebo zloženie a pod.
zatiaľ ďakujem.

Renka - už som párkrát kamarátkam z porady takto radila cez SS, maily, telefón... Objektívne sa stav pleti takto posúdiť nedá. Neviem odkiaľ si a preto Ti nenúkam osobné kozmetické poradenstvo, lebo neviem či by si prišla kvôli tomu do TN. Pokiaľ Ti tvoja Avonlady nevie poradiť...skús kozmetičku. Aspoň jedno sedenie, ona Ti presne poradí čo Tvoja pleť potrebuje.

Zmiešaná pleť má premastenú T-zónu, teda čelo, nos, bradu... líčka sú zas suchšie. V tvojom veku by som už nejaké tie vrásočky predpokladala...to že ich máš málinko tiež poukazuje na fakt, že pleť nie je suchá. Pokiaľ pleť nemáš mastnú, neviem aké vyrážky sa Ti tvoria. Skôr by som predpokladala upchaté póry ktoré sa asi dôkladne nevyčistili (2v1 ako som písala je vhodné skôr na ráno, teda ak sa počas dňa pohybuješ v prašnom prostredí alebo sa nalíčiš, 2v1 nedokáže dokonale tieto nečistoty odstrániť, lebo vlastne chceme od neho, aby súčasne v priebehu pár sekúnd otvoril vyčistil aj zatvoril póry...; večer by som uprednostnila samostatné kroky - umývací gel, tonizačná voda).

Hmm, väčšina žien má okolo štyridsiatky už pleť skôr suchú... S Avonom Ti moc neporadím, ale v Oriflame máme na zmiešanú pleť sadu Optimals Balance (zelená). Ja ju tiež používam. Je určená vekovo 20+ mala by byť tak do 35-ky. Potom sa väčšinou prechádza už na výživnejšie sady pokiaľ je treba (Ecollagen, Royal Velvet...). Je dobré mať doma niečo ako bonus pre svoju pleť... Vhodný je napríklad výrobok z rady Skindividual, Hydraenergy, Radiance Energy - tie používame podľa toho, čo si práve pleť "vypýta". Hydraenergy krém je dobrý pri dehydratovanej pokožke napr. v zime, Radiance napr. po chorobe keď pleť vyzerá mdlo, Skindividual sa prispôsobí momentálnej potrebe pokožky (ja mám nočný). Ecollagen má momentálne v ponuke novinku - sérum proti vráskam - ja si ho nanášam na čelo (tiež sa mračím a na čele to je dosť vidno...). Ako bonus tiež mám doma sadu o ktorej som už v tejto téme písala MicroDermabrasion (píling + nočný gel). Nepíšeš či sa líčiš alebo nie...stále mi chýba dosť informácií, ktoré bežne zisťujem pri poradenstve

Konkrétnu radu Ti nedám. Viem Ti len povedať, že v Tvojom veku už určite potrebuješ výživný nočný krém s aktívnymi protistárnucimi účinkami.

Neviem koľko z tých výrobkov máš ešte doma...čo si vyberieš je len na Tebe. Ja by som určite doplnila píling - pokiaľ možno veľmi jemný a hydratačnú masku, lebo hydratácia je to, čo potrebuje každá pleť. No a ako bonus by som pridala aj ten zosvetľujúci krém proti pigm. škvrnám. Ešte by som sa spýtala akým spôsobom používaš svoju kozmetiku - pretože záleží nielen na správnom výbere kozmetiky ale aj správnom používaní...


0 0
Ivetka133 Ivetka133

Ivetka133 je offline (nepripojený) Ivetka133

Moja ucitelka chemie povedala ze perfektne riesenie proti akne je drozdie . Kazdy den tak kusok drozdia zjest a akne je prec . Drozdie obsahuje nejake latky ktroe tento problem eliminuje a az odstrani .Funguje to . Každý den kusok drozdia a krasna plet je na svete .
0 0
Ivetka133 Ivetka133

Ivetka133 je offline (nepripojený) Ivetka133

drozdie na akne a vyrazdky zjedz kusok drozida denne a budses mat krasnu plet
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dermabion dražé obsahuje kvasnice,tiež zinok a vitamíny a cenove je veľmi prijateľné.Prvý mesiac 3x1,potom udržiavanie 1 drg denne.
0 0
skate_girl2 skate_girl2

skate_girl2 je offline (nepripojený) skate_girl2

čaute neviete mi niekto poradiť čo s vyrážkami? skusila som už snaď všetko.. no boli to len kratkodobe učinky ktore mi po čase prestali pomahať a mala som to ešte horšie .. rozmyšlam,či je možne,žeby som mala nejaku vyrozu,nakolko sa mi vyhodili vyražky pri ustach a brade,mam to tam už asi pol roka a nemyzne to,nič mi nato nepomaaha.. som nanervyy! poradte
0 0
Hope17 Hope17

Hope17 je offline (nepripojený) Hope17

ludia ja mam stale do okola ten isty problem,vyrasok mam celkom akurat....mam aj na chrbte no mne pomohol urcite harmancekovy caj na tvar a aj antibatrerialne mydlo,plus nejayk peeling na tvar,lenze nemozem sa toho zbavit na 100% bol by som rad ak by prisla kumne nejaka normalna rada dakujem
0 0
slniecko 77 slniecko 77

slniecko 77 je offline (nepripojený) slniecko 77

aké máte tie vyrážky ako akné... Možno Vám viem poradiť. ak máte záujem napíšte mi na email s1976@zoznam.sk.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

slniecko 77 Pozri príspevok
aké máte tie vyrážky ako akné... Možno Vám viem poradiť. ak máte záujem napíšte mi na email s1976@zoznam.sk.
no sem s tými radami tu sa radí verejne......
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať