Zavrieť

Porady

Clo z objednavky cez Ebay

Viem, ze sa plati clo na balik nad 150 eur. Ale zaujima ma, ako si z tejto stranky objednam tovar opakovane. Tych 150 eur sa tyka jedneho balicka, ci sleduju moje balicky a sumy scitavaju.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    sledujú aj nesledujú, ak natrafia a spomenú si, alebo zásielka na jednu adresu je v jednom kontajnery, tak zadržia a zisťujú či zásielka netvorí celok, inak nemajú dôvod, a či sčítavajú kozmetiku, nech skúsí.
    tu je colný sadzobní pre rok 2014
    http://www.cdservices.sk/casteotazky/predpisy/

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    z vlastných skúseností za 5rokov nakupovania na eBay - colný dlh (dph + clo) som platil iba 2x. Obe položky vrátane poštovného mi presiahli sumu 150€. Inak DPH ti môžu uplatniť na každú zasielku drahšiu ako 20€, ale toto sa mi doteraz nestalo ani raz.

    Colnému konaniu podliehajú jednotlivé zásielky. Teda ak nakúpiš nad 150€ vrátane poštovného, na 99% ti to vyclia. Sumu zásielok nikto nikdy nebude sčítavať. Niekedy sa dokonca oplatí ak kupuješ viac vecí, rozdeliť si to na dva balíčky za napr 80€ a 2x zaplatiť poštovné, ako potom tu vyclievať 1 balík za 160€. Ale všetko je prípad od prípadu, ako sa vieš takto s predávajúcim dohodnúť.
    Naposledy upravil dalid : 22.05.14 at 12:21
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 dakujem, tu neide o sustavne nakupovanie, len moja adolescentna dcera objavila tuto stranku a je nadsena , takze pristup ku platbe cez net ona nema, budu to len sem- tam nejake objednavky malych sum a vyhladava ponuky, kde je postovne free-.Dakujem za radu, velmi mi pomohla.
    dalid Neboj sa, aj ja nakupujem iba "príležitostne" a už mám cez 120 nákupov. Od CD, ktoré sa tu nedajú ani zohnat, cez oblečenie, veci na auto atď. Hlavne pozor - všetko treba platiť cez PayPal. V prípade nedoručenia tovaru ti vrátia peniaze. Len treba s nimi komunikovať.
    Jedna rada - trebať nakupovať od predajcov označených ako "Top seller". Tí v prípade problémov promptne reagujú.
    alaya1 dakujem za rady.
      zbaliť
    alaya1 mala som to precitane, mne islo o konktetny pripad, aky som uviedla v otazke.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 no, tak to viem, ze sa neplati z EU, Ebay je tovar prevazne Azia,objednava dcera, nieco uz objednala, za par eur doplnky, ako aj jej spoluziacky, len nechcem, aby nas prekvapilo clo. Viem, ze mnohe baby objednavaju cez Ebay a potom tu predavaju, myslela som, ze ma niekto skusenost s objednavanim z Ebay.
    KoxXxo opakované objednávky sa nesčítavajú...
    alaya1 dakujem, to ma zaujimalo, pomohlo mi
    barni15 ak je to z EU tak je to samozrejme ................
      zbaliť

    elis85 je offline (nepripojený) elis85

    elis85
    Nesčítava sa to a ja to ani neriešim. Raz za čas zadržia moju zásielku a pýtajú doklad, že koľko to stálo a načo to objednávam. Tak dôvod pre mňa a pošlem screen z PayPalu, keď to je nad určitú sumu, vypočítajú clo, ak nie, pošlú mi to.

    Clo z objednavky cez Ebay

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.