Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    1/ vybaviť SP, IČZ , elektr prístup, prihlásiť dohodárov jeden deň dopredu
    2/ vybaviť ZP, elektr. prísptup, ak je viac ako 3 zamestnanci
    3/ nahlásiť na DU, daň zo záv. činnosti, zasielať elekt. mesačné prehľady, ak ste platiletia DPH, ak nie, stačí v papierovej listine
    do 30 04 nezabudnúť zaslať na DU ročné hlásenie (po uplynutí roka)
    4/ vybaviť si pracovno - zdravotnú službu (neuviedli ste aký výkon prác budú robiť)
    5/ zaznamenať si , opraviť, popr. doplniť údaje podľa Zákona o ochrane osobných údajov, popr. registrovať IS (netuším čo budú vykonávať dohodári)
    6/ samozrejme vyhotovť dohody, popr. vyhlásenia , a pod.
    7/ vedenie kompletného mzdového účtovníctva....
    8/ najdôležitejšie je preštudovať si ZP,

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Žabinka, JUDr. Lucia Semančínová, books, Tweety, Mariana B.
    5
    5marcela55 dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak nemáš o mzdách ani šajnu, nájsť si mzdovú účtovníčku ...
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    5marcela55 kvoli takymto radam sem nepisem.
    veronikasad Myslíš, že v tých 8. bodoch, ktoré ti napísala Mila123 je celý návod ? Alebo chcete radšej platiť pokuty ?
    korduľa mala som klientku, ktora chcela zamestnat 15 ludi a robit si personalistiku a mzdy sama, v den nastupu mi to vsetko buchla na stol, ze ich treba prihlasit, lebo ona nema nervy na to, aby sa dostala vobec do obrazu co treba robit
    veronikasad Tam bola smerovaná moja odpoveď - bez akejkolvek znalosti zákonov je to minimálne "hra s ohňom" ... Ak príde pokuta, tak možno ešte niekedy reakcia na porade - toto ste mi nepovedali
    Ing. Ľubomír Janoška " kvoli takymto radam sem nepisem"
    Mzdová účtovníčka bude nielen vedieť, čo treba urobiť ale aj ako to treba urobiť.
    5marcela55 porada je nato aby sa ktokolvek pytal cokolvek a kto vie na danu otazku odpoved tak poradi a kto nie tak sa nezapoji.v mojom pripade to je tiez tak,viem preco som dala taku otazku a viem aj aku hladam odpoved.nepytala som sa ci je to praca pre mzdovu uctovnicku ani na pokuty ale aky je postup stat sa zamestnavatelom.za odpovede k teme som vdacna a tie mimo otazky mi nepomozu.
    Mila123 tie rady by si si mala vziať k srdcu, neboli určite mierené proti Tebe, ale iba ako odporúčanie......
    ale ako čítam......nepadli na úrodnú pôdu
    5marcela55 jedine ta tvoja odpoved bola vhodna k tej otazke,este sa spytam na socialku treba najskor poslat registracny list?
    Tweety máš to všetko pekne v príspevku.
      zbaliť

    Ako postupovat pri s.r.o. ked sa chce stat zamestnavatelom a zamestnat ludi na dohodu,aky kroky treba urobit,mam na mysli socialku,zdravotnu poistovnu a cely postup?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.