Zavrieť

Porady

nahrada mzdy za dovolenku po nastupe do prace po rodicovskej dovolenke

Chcela by som sa spytat skusenych mzdarov a personalistov na problematiku nahrady mzdy za dovolenku po navrate do prace z rodicovskej dovolenky.

V sucasnosti som docerpala dovolenku (zostatkovu spolu s tou, na ktoru mi vznikol narok pocas materskej a rodicovskej dovolenky). Dovolenka bola rozdelena na dva mesiace a v prvej vyplatnej paske ma prekvapila suma, ktoru mi zamestnavatel zaslal. Jej vyska bola 50% toho, aku som predpokladala - teda vychadzala som z vypoctu 700eur hruba mesacna mzda vydelena 21,74 dna odpracovaneho v mesiaci.



Je tento vypocet spravny v pripade, ak som: Bola som PN od 26.7.2010 do 12.2.2011 a od 13.2.2011 do 9.10.2011 som bola na MD. Potom som pokracovala na RD az do 22.3.2014.

Dakujem
Naposledy upravil lacrima : 15.05.14 at 18:09
00000113_0000.jpg  
veronikasad Akú mzdu máš v pracovnej zmluve ? Kolko dní dovolenky si čerpala uplynulý mesiac ?
veronikasad Doplň, akú mzdu máš dohodnutú v pracovnej zmluve.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Náhrada mzdy za čerpanú dovolenku bola preplácaná pravdepodobným priemerným zárobkom. Ako si vypočítala hrubú mzdu 700€ - máš takú v pracovnej zmluve ?

    Doplnenie :
    Mzdárka ti dovolenku preplatila minimálnou mzdou pre I. stupeň náročnosti. Ak naozaj máš v prac.zmluve mzdu 700€, výpočet nie je správny.

    To je nejaký divný výpočet, ani prepočet priemerným zárobkom, uvedeným na výpl.páske nesedí.
    Naposledy upravil veronikasad : 03.05.14 at 17:54
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lacrima v pracovnej zmluve mam ako mzdu sumu 695e. V mesiaci marec som cerpala 6 dni. Vyplatených mi bolo za týchto 6 dni zo 100 eur po odvodoch 87e. Tarifa bola 644,75e.
    ivka70 to nejako nesedi, aj pri takej tarife by za 6 dni bola hruba mzda 187 EUR.
    Odkial mas tie cisla? Z vyplatnej pasky?
    lacrima presne tak! sme to vsetci doma pocitali, moja mam to zistovala u nich v praci, manzel to zistoval, vsetci mi rovnako odpovedali. Nasa mzdarka v praci vsak odpovedala pri posielani elektronickej pasky, ze to je podla platnej legislativy. udaje su opisane z pasky!
    veronikasad Kedy si ukončila rodičovskú dovolenku ?
    veronikasad Zamaž osobné údaje a prilož tú pásku na poradu - skontrolujeme výpočet
    lacrima 22.3. som ukoncila rodicovsku a 23.3. nastupila na dovolenku riadnu.
    lacrima pripojila som pasku, vdaka!
    veronikasad Doplnila so, odpoveď.
    lacrima to, ze som bola na PN dlhodobo pred nástupom na prvu MD na to nema vplyv?
    lacrima výsledok bol, ze som po ziadosti o prepocet dostala doplatených zvysných 50% nahrady mzdy ale ak by som sa neozvala, tak by som jednoducho sponzorovala zamestnavatela
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podla vyplatnej pasky mas priemer na hodinu 2,095.

    Este raz teda: Ako mas definovanu mzdu v pracovnej zmluve?
    Mas mesacnu alebo hodinovu?
    A aka je jej vyska?

    Podla toho vypoctu mi to vychadza na hodinovu mzdu a 2, 095 na hod.
    alebo minimalnu mesacnu mzdu 352 EUR.

    Nemas teda v prac. zmluve definovanu zakladnu mzdu ako minimalnu?
    Ak nie, treba reklamovat vypocet, lebo mzdarka vychadzala z tychto sum.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lacrima v pracovnej zmluve mam uvedene: Mzdove podmienky a výplatne terminy: uvedene v platovom výmere, ktory je sucastou zmluvy - dohodnuta mzda: základna 644,79e, osobny priplatok 50e.
    ustanoveny tyzdenny pracovny cas: 40 hodin.

    to je vsetko, co je v zmluve a výmere vedene. Mzda nie je definovana ako minimalna.
    lacrima nemaoze mat na to vplyv to, ze ja som bola pred nástupom na matersku dovolenku dlhodobo PN (terminy uvadzam v otazke)?
    ivka70 Nie, PN ani RD s tym nemaju nic spolocne.
    Zakladom pre vypocet malo byt 644,79 EUR.
    Treba ist za mzdarkou, nech to opravi.
    lacrima výsledok bol, ze som po ziadosti o prepocet dostala doplatených zvysných 50% nahrady mzdy zamestnavatel by mi to bez ziadosti nebol preplatil
    ivka70 Ber to tak, ze aj mzdarka je tvor omylny a nemusi prist na to, ze sa pomylila pri vypocte. Preto je dobre si prepocty kontrolovat
    lacrima mna na tom skor trapi to, ze to nie je prvy raz, co pani robi taketo chyby (problem bol pred troma rokmi s PNkou, potom s nástupom na matersku neposlala Socke poriadne podklady (zistila som to vdaka tomu, ze som tam robila dakedy a mala kontakty, tak mi volali)... ma na starosti 80 ludi, to je cela organizacia, z toho sme 4 na materskej, sama dosla z rodicovskej.... cakala by som, ze bude zbehlejsia. Tie co som tu oslovila a odpisali ste mi, ste hned videli, ze to nesedi, u manzela v praci (pani, co ma na starosti x ludi z riaditelstva - tiez hned vedela, u mami v praci detto)... je to take. Ale rozumiem, ze ked sa robi, tak sa robi chyby
      zbaliť

    nahrada mzdy za dovolenku po nastupe do prace po rodicovskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.