Zavrieť

Porady

Mám právo na nejakú časť z rodinného domu ked sme žili ako druh a družka?

Mám ešte jednu otázku, s partnerom žijeme spolu 13 rokov, máme dve deti, v tomto rodinnom dome žijeme spolu už 8 rokov, dom bol už jeho predtým lebo bol ženatý a vyplacali sme už spoločne neskôr jeho bývalu manželku. Za tie roky som tiež vrážala do domu peniaze ak by došlo k tomu, že by sme sa rozišli mám na niečo právo aj ja, ja nepozeram na seba ale potrebujem pre deti aby sme mali kde bývať či to má význam riešiť súdnou cestou alebo je to tak že je to len jeho a ja nemám nárok na nič. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    Pokial nie ste manzelmi nevzniklo vam bezpodielove spoluvlastnictvo. Mozete si vyziadat, aby druh previedol cast majetku na vas, pripadne, zabezpecit potvrdenie ze ste cast domu vyplatila zo svojich prostriedkov - nieco ako uznanie dlhu, z dovodu premlcania.
    Peggynka No,tam to už je naštrbené,má to ťažké:
    http://www.porada.sk/t242455-zruseni...ml#post2539616
    viki76 No on velmi dobre vedel prečo sa nema oženiť ale ani po tolkych rokoch spolužitia sa to nebude zohladnovať, že ja som matkou jeho deti že nemôže sa vyhražať tým že ma da z tade vyhodiť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    normalne sa s partnerom o tom narovinu porozpravaj. Nejde len o to, zeby ste sa nahodou rozisli. To asi ani jeden z vas nechce. Mohlo by sa nanestastie stat zeby umrel a v tom pripade, by si asi tiez nic nedostala
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    viki76 bohužial on to chce pretože si našiel dalšiu znamosť a si je istý že ja nemam narok na nič že ked je dom na neho napísaný ja odídem z tadeto ako bezdomovec. On na mna neprevedie nič to som si ista,
    taiko do frasa, nuz neviem, ci nie je neskoro. Mozno by som sa spojil s nejakym pravnikom. Mas nejake dokazy o tom, ze si tam nieco prispievala? Nejake blockly, faktury, bankove prevody?
    viki76 tak určite pojdem v pondelok na probačný úrad, sa poradiť ved ja všetky peniaze čo som aj zarobila som dala do rodiny nikdy som to tak neriešila že na stare kolena takto strati rozum a je ochotný nas opustit a dat sa dokopy s takou čo ma tri deti a nie je o nič lepšia ako ja,
      zbaliť
    Kvaka 16.10.14 08:29 priradil do Porady

    Mám právo na nejakú časť z rodinného domu ked sme žili ako druh a družka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.