Zavrieť

Porady

Mobil nezaradený do majetku

Zdravím,
chcem sa spýtať, že ak som nezaradila mobil do majetku firmy a telefónne poplatky (mobil je na kartu) si uplatňujem, môžem si dať do výdavkov aj baterku na mobil?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    To by som ho musela asi oceniť a ja netuším vôbec ako.
    -------------------
    Ešte mám k tomu otázku: ak by som ho napr. zaradila do majetku firmy a po roku predala, môžem ho predať, ak nemám predaj uvedený v živnostenskom? Alebo ak je to vec, ktorá vystáva vo firme, môžem ju predať?
    Ďakujem

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Ak ho zaradíte do majetku, tak ho predáte ako Váš majetok a Vám to pôjde do príjmu.

    Žofia je offline (nepripojený) Žofia

    Žofia
    Ja mám podobný problém s tým, že niektorí zamestnanci nemajú v kancelárii telefofon
    a používajú vlastné mobily. Chceme im dávať mesačne dohodnutý paušál ale je to vraj generálny problém, lebo k tomu by nebol "rozpis služobných hovorov".
    No chcela by som vidieť daňovákov ako pri výpise hovorov / v prípade mobilu zaradeného vo firme a výpisu poskytovaného mobilným operátorom/ určujú, ktorý hovor bol služobný a ktorý nie. Paušál by bol možný z hľadiska DzP PO ako výdaj neovplyv. základ dane , ale u zamestnancov by za vraj musel zdaňovať ako pôžitok.
    Poradí mi niekto ?

    Mobil nezaradený do majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.