Zavrieť

Porady

Vrátenie použitej veci aj s príslušenstvom.

Predal som svoj traktor TZ4K 14B prostredníctvom internetového portálu ako používaný aj so všetkým príslušenstvom, kupujúci mal ale požiadavku na ďalšie príslušenstvo, ktoré som mu po zaplatení traktora zaobstaral (z tých peňazí, ktoré som dostal za traktor) a aj to zaplatil.
Žiadnu zmluvu sme nespisovali, keďže traktor nemal EČ ani TP, všetko sme nechali na obojstrannú férovosť. Traktor si podrobne prehliadol aj vyskúšal, dal so mnou odstrániť veci, ktoré sme považovali za vady. Vo všetkom som mu vyhovel.
Dnes mi ale zavolal, že si to rozmyslel vraj traktor dymí a nie je s ním spokojný, a chce peniaze naspäť, a chce mi vrátiť traktor s príslušenstvom. Ja by som na to aj pristal, ale to príslušenstvo, ktoré som dokupoval mi vlastne cenu navýši a ja ho naspäť nechcem. Aby sme sa rozumeli, traktor som predal za 2300€ s dvojradličným pluhom, vlečkou a zadným rotavátorom. Objednal si ale ja rotačnú kosu a sadzač zemiakov. Ja som za tie dve veci dal 1000€ z tých 2300€ a od neho som kvôli nákladom na prepravu vypýtal 1200€. On mi to chce všetko vrátiť a požaduje odo mňa 3500€ ale mne zostalo po kompletnom predaji a kúpe vlastne iba 2500€.
Navrhol som mu že to dám do opravy a náklady budem znášať ja ale on o tom nechce ani počuť. Proste chce naspäť 3500€, ale ja mám len 2500€.
Existuje vôbec možnosť, bez riadne spísanej zmluvy vrátenie používanej kúpenej veci?
Keď si kupujúci objednal dodatočne príslušenstvo, ktoré ale nevykazuje známky poruchovosti ale bez traktora mu nebude potrebné, má nárok mi vrátiť aj toto?
Ja som si chcel trošku polepšiť a zrazu budem ešte v mínuse ...

Doplňujúca otázka:
Ak by som to aj musel zobrať späť, a v budúcnosti chcel predať, môžem do kúpno-predajnej zmluvy zakotviť že vrátenie nie je prípustné? ... ak to dobrovoľne kupec podpíše nebude to môcť na súde napadnúť?
Naposledy upravil Roland77 : 03.05.14 at 17:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Chce na tebe zarobiť!
    Počítaj:
    Traktor s príslušenstvom - cena 2300€ - tvoje.
    Dodatočné príslušenstvo - cena 1200€ - platené z tvojho zisku 2300-1200€ = 1100€
    Predaj dodatočného príslušenstva - cena 1200€ - tvoj zisk 1100+1200 = 2300€.

    On však chce 3500€ ale tebe zaplatil len 2300€. Vyčísli mu to tak a sklapne, alebo sa s nim nebav. Jednoducho ho kúpil, vyskúšal, závady boli odstránené - nie je čo riešiť. A mám dojem, že si na tom aj tak prerobil! Tých 1200€!
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Roland77 Ďakujem za odpoveď, zajtra mi ho má priviezť, vraj to príslušenstvo čo som mu predal je ako vytiahnuté zo zberných surovín. Ale ja som ho nemal ako vyskúšať, keď som už nemal traktor. Ale prišiel si poň, obzrel si ho a zaplatil. Mám dojem, že si za tri týždne zoral záhradu, možno aj susedom, pokosil, zrotavátoroval, zasadil a teraz ho už nepotrebuje. Asi bude najlepšie, aby som nič nepredával, lebo ľudia sú všelijaký. Ja som dobrák od kosti a on to zneužil.
    Podľa občianskeho zákona má vraj nárok na 24 mes. záruku a ak mu nevrátim peniaze on si zaplatí najlepších právnikov a keď prehrám súd budem musieť mu ich preplatiť.
    misoft Blbosť! To sa týka predaja nového tovaru z obchodu (24mes.), Pri použitom je max. 12 mes. - ale to platí pri obchodoch. V tvojom prípade si to predával ako súkromná osoba a zodpovedáš 6 mes. len za chyby, ktoré sa vyskytnú po predaji a vedel si o nich. Ty si však mu predal opravený stroj.
    http://www.ulclegal.com/sk/bulletin-...290-reklamacie
    Ty zodpovedáš za FUNKČNOSŤ, nie za vzhľad!
    http://www.piestanskydennik.sk/rubri...ucna-doba-562/
    Za chyby, ktoré vznikli nesprávnym, nešetrným používaním kupujúcim - za to už nezodpovedáš!
    Roland77 No on mi vytýka funkčnosť, vraj motor dymí a nevládze. Vraj vec nevie používať a chce odstúpiť od ústnej zmluvy. U mňa sme pri predaji traktor naštartovali, previezol sa a kúpil. Orbu sme neskúšali.
    arizona Vykasli sa na neho, nepochodi nikde! Aj mna napadlo, ze si pooral a teraz zacal vymyslat. To dymenie mohol sposobit aj on nespravnym pouzivanim. Uz to sa cudujem, ze ty si mu vobec zohanal a platil prislusenstvo. Vyuzil ta...ved si to mohol aj sam pozohanat, nie? Kupoval pouzitu,starsiu vec, takze musel ratat s prislusnym opotrebovanim. Na tvojom mieste by som nevzala spat ani traktor,ani prislusenstvo!
    Roland77 Tak on podmienil kúpu traktora tým, že mu to príslušenstvo zoženiem, vraj nemal čas za tým behať a bol ochotný mi priplatiť za to že mu to zoženiem. Bola to asi aj moja ziskuchtivosť, aj keď som pre to bol s prívesom a auto my spapkalo viac litrov benzínu ako obyčajne, musel som si aj vozík požičať.
    misoft Predhoď mu môj výpočet. A len ho upozorni, že TY si na tom ešte prerobil - má traktor s bohatým príslušenstvom za 2300€! Nech nevymýšľa, pretože sa TY obrátiš na právnika a ten môže od NEHO žiadať ešte doplatok - takže nech radšej sklapne!
    Roland77 Je to obyčajný zbabelec, poslal s traktorom manželku a nejakého fagana on sa ani neukázal.
    Dopadlo to tak, ako som predpokladal, musel som si zobrať pôžičku od nebankovky a vyplatiť ich, síce mi niečo spustili (250€) a vraj to mám predať niekomu inému a ešte aj zarobím, môžem sa ja na takú robotu vykašlať.
    Poraďte mi ak to budem ešte raz predávať, môžem do zmluvy napísať že vrátenie nie je možné keďže bol zo stavom na mieste oboznámený?
    Ja viem, že som mu to nemal vyplatiť ale je na právnika nemám peniaze, a on je prachatý že nevie čo s peniazmi.
    Súdy dnes nepozerajú na spravodlivosť ale na známosti a obnos peňaženky, takže zase sa potvrdilo že chudobnému aj z hrnca vykypí.

    misoft: Tvoj výpočet mi oplieskali o hlavu vraj oni my dali 3500€ či si to už nepamätám ... a na moje argumentovanie, že mne ostalo len 2500€ mi povedali, že ich to nezaujíma (doplatil som na svoju hlúposť) takéto kšefty už nikdy viac
      zbaliť

    Vrátenie použitej veci aj s príslušenstvom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.