Zavrieť

Porady

mozem dat do faktury aj mesiac ked som este nebol SZCO ked som este nedostal vyplatu ako zamestnanec mozem ju prihodit k zivnosti ?

mozem dat do faktury aj mesiac ked som este nebol SZCO ked som este nedostal vyplatu ako zamestnacec mozem ju prihodit k zivnosti ?
Naposledy upravil Dav : 02.05.14 at 20:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    príjem zo zamestnania je príjem podľa § 5 a zo živnosti je príjem podľa § 6
    Ako živnostník § 6 si platíš odvody sám a ako za zamestnanca § 5 vyššiu časť odvodov za teba platí zamestnávateľ.
    Sú to dva rozdielne príjmy či už z daňového, alebo odvodového hľadiska.
    A mimochodom Negoti má pravdu, ak Ťa Tvoj zamestnávateľ neplatil, ako zamestnanca ešte horšie Ťa bude platiť ako SZČO - bohužiaľ SVK realita.

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Mária27, Negoti, tictac7, Ing. Ľubomír Janoška
    4

    Negoti je offline (nepripojený) Negoti

    Negoti
    v žiadnom prípade....
    ak by si si ju dal do faktúry, dokázal by ti ŽU , že si podnikal neoprávnene, dostal by si rozhodnutie s mastnou sankciou....
    teda, nekompenzuj si výplatu, pretože ti bývalý zamestnávateľ musí vyplatiť mzdu...
    ale ak sa zamyslíš nad tým, že ti ZĽ nevyplatil mzdu akú máš istotu, že za prácu na živnosť dostaneš zaplatené?????žiadna istota, ver tomu, že ani úhradu za služby tak skoro nebude......
    tictac7 smutné, ale pravdivé

    mozem dat do faktury aj mesiac ked som este nebol SZCO ked som este nedostal vyplatu ako zamestnanec mozem ju prihodit k zivnosti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.