Zavrieť

Porady

Dohodár a stravné lístky, diéty, náhrada za používanie vl. MT

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Ako ošetriť, aby sme mohli pracovníkom na dohody o vykonaní práce dávať stravné lístky, diéty a náhrady za používanie vlastného motorového vozidla?
Usporiadat
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

My máme priamo v dohode napísané, že zamestnancovi sa budú preplácať cestovné náhrady v zmysle zákona .......
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Zuzana2
My máme priamo v dohode napísané, že zamestnancovi sa budú preplácať cestovné náhrady v zmysle zákona .......
A nemôžeš mi prosím ťa uviesť presnú formuláciu toho, čo tam napísať? Nechcem totiž, aby mi to raz daniari vyhodili.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Dada
Ako ošetriť, aby sme mohli pracovníkom na dohody o vykonaní práce dávať stravné lístky, diéty a náhrady za používanie vlastného motorového vozidla?
V bode, kde sa uvádzajú ďalšie dojednania, treba uvieť: "cestovné náhrady podľa zákona 283/2002 Z. z.". To znamená, že ak nikdy na PC nepôjde, sa toto neuplatní. Ale ak na cestu pôjde, môže dostať cest. náhrady. Bez tejto klauzuly v dohode by cestovné náhrady nemohli byť daňovo uznané.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Citujem priamo z dohody:
"Zamestnancovi búdú preplatené cestovné náhrady v zmsle Zákona č. 283/2002 Z.z. o cestovných náhradách".

Neviem to teraz presne nájsť ale niekde v zákone je napísané, že dohodárom sa poskytne stravné len ak je to priamo dohodnuté v dohode.
Vyhľadám a ozvem sa ............

Na stravné lístky myslím si že nemá nárok.
Určite sa ozvú ešte skúsenejší.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

a stravné lístky im môžeš dávať pokiaľ pracujú viac ako 4 hod. denne.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuzana2
Citujem priamo z dohody:
"Zamestnancovi búdú preplatené cestovné náhrady v zmsle Zákona č. 283/2002 Z.z. o cestovných náhradách".

Neviem to teraz presne nájsť ale niekde v zákone je napísané, že dohodárom sa poskytne stravné len ak je to priamo dohodnuté v dohode.
Vyhľadám a ozvem sa ............

Na stravné lístky myslím si že nemá nárok.
Určite sa ozvú ešte skúsenejší.
Výber odst.§ 152 ZP:
(5) Zamestnávateľ môže so súhlasom zástupcov zamestnancov

a) upraviť podmienky, za ktorých bude zamestnancom poskytovať stravovanie počas prekážok v práci,
b) rozšíriť okruh fyzických osôb, ktorým zabezpečí stravovanie.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Katka, máš s tým skúsenosti - myslím so stravnými lístkami pre dohodárov?

Pre Dada: Už som to našla: v Zákone 283/2002, § 2 ods. 3: ..... Ak má zamestnanec na základe dohody o vykonaní práce výkon práce v mieste mimo miesta pobytu, môže s ním zamestnávateľ v tejto dohode dohodnúť, že mu poskytne i pri ceste z miesta pobytu do miesta výkonu práce a aspäť náhrady ako pri pracovnej ceste. ........
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Bože, ja kým napíšem odpoveď, už som oneskorená.
Maja, a keď nemáme zástupcov zamestnancov?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuzana2
Bože, ja kým napíšem odpoveď, už som oneskorená.
Maja, a keď nemáme zástupcov zamestnancov?
Tak potom nemá nárok na stravenku.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Zuzana2
Citujem priamo z dohody:
"Zamestnancovi búdú preplatené cestovné náhrady v zmsle Zákona č. 283/2002 Z.z. o cestovných náhradách".

Neviem to teraz presne nájsť ale niekde v zákone je napísané, že dohodárom sa poskytne stravné len ak je to priamo dohodnuté v dohode.
Vyhľadám a ozvem sa ............

Na stravné lístky myslím si že nemá nárok.
Určite sa ozvú ešte skúsenejší.
No tá citácia sa vzťahuje na cestovné náhrady a čo s tými stravnými lístkami? Ako to ošetriť? Zástupcov zamestnancov nemáme. Chceme to len napísať do dohody, ale tak, aby to bolo dobré.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zuzana2
Katka, máš s tým skúsenosti - myslím so stravnými lístkami pre dohodárov?

Pre Dada: Už som to našla: v Zákone 283/2002, § 2 ods. 3: ..... Ak má zamestnanec na základe dohody o vykonaní práce výkon práce v mieste mimo miesta pobytu, môže s ním zamestnávateľ v tejto dohode dohodnúť, že mu poskytne i pri ceste z miesta pobytu do miesta výkonu práce a aspäť náhrady ako pri pracovnej ceste. ........
juuuj ste nejaké rýchle človek odbehne k práci a už ste desať príspevkov dopredu My konkrétne keď zamestnáme raz za čas dohodára tak je to naozaj na príležitostnú prácu takže žiadne stravné lístky nehrozia, len viem že zákon to za určitých podmienok dovoľuje. Tak ako napísala Tweety.
Takže pokiaľ nemáte zástupcov zamestnancov tak by som to možno riešila radšej kratším pracovným pomerom. Ale asi nechcete platiť odvody
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Nooooo my máme tiež príležitostných dohodárov - ale to je výždy výkon niekde mimo - napr. Košice ..... (naša firma je v BA). Tak mu normálne preplatím cestovné náhrady a stravné.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

katkaj
.......tak by som to možno riešila radšej kratším pracovným pomerom.........
S dĺžkou pracovného času (ani pomeru) to nesúvisí.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

liba2
S dĺžkou pracovného času (ani pomeru) to nesúvisí.
asi som trochu spomalená ale neviem čo si týmto myslela
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

katkaj
asi som trochu spomalená ale neviem čo si týmto myslela
Reagovala som na predposlednú vetu v tvojom príspevku. No možno som ju ja zle pochopila :p .
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zuzana2
Nooooo my máme tiež príležitostných dohodárov - ale to je výždy výkon niekde mimo - napr. Košice ..... (naša firma je v BA). Tak mu normálne preplatím cestovné náhrady a stravné.
A máte to napísané v tej dohode? Lebo v zmluve sa dá dohodnúť hocijaká podmienka, teda samozrejme zákonná
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

liba2
Reagovala som na predposlednú vetu v tvojom príspevku. No možno som ju ja zle pochopila :p .
Viem že si reagovala na tú moju vetu ale tiež som ťa asi nepochopila. Mala som na mysli,že niekedy je lepšie radšej uzatvoriť PP a dohodnúť kratší čas pokiaľ chcem niekomu dávať stravné lístky a ostatné výhody. Možno je to len o zvyku a o tom, že pokiaľ zamestnám dohodára tak sa nezaťažujem mu dávať stravné lístky. Ale to bude naozaj asi tým,že dohodárov využívame minimálne.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Katka: A máte to napísané v tej dohode? Lebo v zmluve sa dá dohodnúť hocijaká podmienka, teda samozrejme zákonná


Odpoveď č. 5
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zuzana2
Katka: A máte to napísané v tej dohode? Lebo v zmluve sa dá dohodnúť hocijaká podmienka, teda samozrejme zákonná


Odpoveď č. 5
Prepáč, neuvedomila som si že si to tu už napísala. To je tak keď človek rýchlo píše a rýchlo aj číta
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Prajem krásny deň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať