Zavrieť

Porady

Dohodár a stravné lístky, diéty, náhrada za používanie vl. MT

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Ako ošetriť, aby sme mohli pracovníkom na dohody o vykonaní práce dávať stravné lístky, diéty a náhrady za používanie vlastného motorového vozidla?
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zuzana2
Prajem krásny deň.
aj tebe aj keď zatial mám dnes deň "blbec"
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Tak aký je záver? Čo napísať do tej dohody, aby mohol dostať aj stravný lístok, náhradu za používanie vlastného motorového vozdila, cestovné... ???
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Dada
Tak aký je záver? Čo napísať do tej dohody, aby mohol dostať aj stravný lístok, náhradu za používanie vlastného motorového vozdila, cestovné... ???
Text na vyplatenie cestovných náhrad nájdeš v jednom z predošlých príspevkoch.

Na stravný lístok síce zákonný nárok nemá, ale ak chcete aj dohodárom poskytovať stravné lístky a nemáte zástupcu zamestnancov, mali by ste si to upraviť v internom predpise, že budete poskytovať stravu aj dohodárom.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Chobot
Text na vyplatenie cestovných náhrad nájdeš v jednom z predošlých príspevkoch.

Na stravný lístok síce zákonný nárok nemá, ale ak chcete aj dohodárom poskytovať stravné lístky a nemáte zástupcu zamestnancov, mali by ste si to upraviť v internom predpise, že budete poskytovať stravu aj dohodárom.
A bude to riadny daňový náklad?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Dada
A bude to riadny daňový náklad?
Áno, myslím že je to zahrnuteľné do daňových nákladov rovnako ako stravné zamestnancom.

Ale počkaj, nech to ešte niekto potvrdí, lebo nie som si na 100% istý.
Naposledy upravil Chobot : 10.04.06 at 07:55
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Chobot
Áno, myslím že je to zahrnuteľné do daňových nákladov rovnako ako stravné zamestnancom.
Ok, takže do Dohody o VP uvediem "Zamestnancovi budú preplatené cestovné náhrady v zmysle zákon č. 283/2002 Z. z. o cestovných náhradách".
Aby som nemusela do interného predpisu uvádzať, že poskytujeme dohodárom stravné lístky, môže to tiež uviesť do dohody, že "zamestnancovi bude poskytnutný stravný lístok podľa podmienok ustanovených zákonom"? Dá sa to takto?
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Nie som si istá, ale so stravnými lístkami by som to neriskovala.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Zuzana2
Nie som si istá, ale so stravnými lístkami by som to neriskovala.
Daniari nám vraveli, že preplatiť sa stravné lístky dajú, len si to treba nejako ošetriť. A ja hľadám spôsob ako to ošetriť.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Dada
Ok, takže do Dohody o VP uvediem "Zamestnancovi budú preplatené cestovné náhrady v zmysle zákon č. 283/2002 Z. z. o cestovných náhradách".
Aby som nemusela do interného predpisu uvádzať, že poskytujeme dohodárom stravné lístky, môže to tiež uviesť do dohody, že "zamestnancovi bude poskytnutný stravný lístok podľa podmienok ustanovených zákonom"? Dá sa to takto?
Možno by som v zmluve uviedol nie podľa podmienok ustanovených zákonom, ale že "... v súlade s interným predpisom." Alebo uviesť oboje.

A v internej smernici upravíte, že stravné sa bude poskytovať aj dohodárom.
Naposledy upravil Chobot : 10.04.06 at 08:39
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Chobot
Možno by som v zmluve uviedol nie podľa podmienok ustanovených zákonom, ale že "... v súlade s interným predpisom." Alebo uviesť oboje.

A v internej smernici upravíte, že sravné sa bude poskytovať aj dohodárom.
Dnes mám oddychový deň a sulfujem po Porade "sravné"..dobré
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať