Zavrieť

Porady

Kliešť. Našli ste si na tele prisatého kliešťa a obávate sa následkov?

korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Obvykle ak na človeka prenesie kliešť lymskú boleriózu, tak sa začne pacient preliečovať antibiotikami až po zviditeľnení fľakov na pokožke, čo býva i po dvoch mesiacoch. Avšak vtedy sú už spirochéty roznesené po celom tele a liečba sa stáva zdĺhavou. Až potom sa začnú podávať antibiotiká aj niekoľko druhov a dlhodobo.

Na Slovensku už kliešte nikde nevyšetrujú. V Čechách na viacerých súkromných pracoviskách sa doslova rozbehol biznis. Vyšetrujú zaslané kliešte i zo Slovenska.

https://www.kliste.cz/cz/vysetreni-k...yber-vysetreni
http://www.kliste-prevence.cz/vysetr...osti-klistete/
http://www.borelioza.cz/cs/odkazy/laboratore/?
http://www.testboreliozy.cz/objednavka.html
http://www.tothova.cz/cz/Stiplo-me-kliste

"Postup objednání testu klíštěte
V případě přisátí klíštěte lze klíště popsaným způsobem odstranit z kůže a ponechat živé. Klíště po vyjmutí vložte do nerozbitné umělohmotné lékovky, zkumavky, uzavíratelného sáčku nebo jiného vhodného obalu společně s kouskem vlhkého papíru (aby klíště nevyschlo).

Je možné testovat i usmrcené klíště. S usmrceným klíštětem postupujte jako s živým klíštětem. Mějte na paměti, že i neopatrnou manipulací s klíštětem může být infekce na člověka přenesena. Klíště zašlete do laboratoře co nejdříve!"
Či je kliešť prenášačom infekcie, sa zisťuje z jeho čriev. Ak by vám aj praskol, pri vyšetrení to neprekáža.

Výhodou je, že človek obdrží výsledok do týždňa i skôr, výsledok je potrebné ukázať svojmu lekárovi a ak bol infikovaný, liečba môže byť začatá hneď, kým spirochéty neobsadia celý organizmus.
Testy sa robia na https://www.kliste.cz/cz/vysetreni-k...yber-vysetreni, sami však odporúčajú iba tri prvé.
Keďže ide o unikátnu zásielku, ktorú nie je možné zopakovať, odporúčam ho zaslať kuriérskou službou, nie poštou.
Usporiadat
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

mám osvedčený recept proti kliešťom, ktorý ma ešte nesklamal
keď som sa nasprejovala repelentom, kliešte som určite na sebe doniesla
teraz beriem v sprayovej fľaštičke alpu, ňou pravidelne napr. po pol hodine nasprejujem
obuv, oblečenie aj vlasy a kliešťom to nevonia, stane sa že chodia po mne ale sa neprisajú
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Terezia13
....že chodia po mne ale sa neprisajú
samec sa nikdy neprisaje,ten sa živí šťavou z kvetov,len samice cicajú krv.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

kopretinka
Terezia13
....že chodia po mne ale sa neprisajú
samec sa nikdy neprisaje,ten sa živí šťavou z kvetov,len samice cicajú krv.
júj nuž už je to potom jedno či je to ten alebo tá, keď sa mi dostane "pod kožu"
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Je obdobie, keď sa podľa zemepisných šírok rôzne intenzívne vyskytujú kliešte v prírode. Nie , že by som mal pocit , že by komusi v prírode ich prítomnosť chýbala, jednoducho sú. Aby sme zabránili ich prisatiu na telo, účinnou ochranou sú repelenty. Ak sa ale stane , že sa aj napriek tomu na človeka prisaje, bez meškania ho treba z tel odstrániť.
Osvedčený spôsob je za pomoci kúska mokrej namydlenej vaty. Ňou krúživým pohybom potierame prisatého kliešťa dotiaľ pokiaľ sa od tela neoddelí, čo netrvá dlhšie ako jednu až dve minúty. Následne toto miesto dezinfikujeme jódovou tinktúrou.
Chcem upokojiť čitateľov, kliešť do prvých cca 6 hodín, teda pokiaľ saje krv a nie je napitý obyčajne neinfikuje miesto choroboplodnými zárodkami.
Pekný pobyt v prírode praje dušansl.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dusansl
Je obdobie, keď sa podľa zemepisných šírok rôzne intenzívne vyskytujú kliešte v prírode. Nie , že by som mal pocit , že by komusi v prírode ich prítomnosť chýbala, jednoducho sú. Aby sme zabránili ich prisatiu na telo, účinnou ochranou sú repelenty. Ak sa ale stane , že sa aj napriek tomu na človeka prisaje, bez meškania ho treba z tel odstrániť.
Osvedčený spôsob je za pomoci kúska mokrej namydlenej vaty. Ňou krúživým pohybom potierame prisatého kliešťa dotiaľ pokiaľ sa od tela neoddelí, čo netrvá dlhšie ako jednu až dve minúty. Následne toto miesto dezinfikujeme jódovou tinktúrou.
Chcem upokojiť čitateľov, kliešť do prvých cca 6 hodín, teda pokiaľ saje krv a nie je napitý obyčajne neinfikuje miesto choroboplodnými zárodkami.
Pekný pobyt v prírode praje dušansl.
Kontrolní otázka

Co dělat v případě , když se klíště přisaje na takové místo takovým spúsobem , kde si jedinec nevidí a odstránění se dosáhne jenom s obtížěmi ? Po ruce se nenacházi nik , kdo by mohl nějak pomoci ?
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Vážený pán kolega,
ak by sa stalo, že Vás osamoteného pri prechádzke hlboko v džungli v srdci Paraguaja prepadne zúrivý kliešť , ktorý sa v nestráženej chvíli svojvoľne prisaje na neprístupné miesto Vášho tela, radím vykonať nasledovné.
Urgentne vyhľadajte dostupnú riečku s prudko tečúcou ľadovou vodou. Čo najskôr sa do jej vody ponorte celkom až po krk. V dôsledku tohoto počinu, dotyčný kliešť celkom zamrzne a následne celkom sám odpadne. Až potom ho môžete bez problémov chytiť a humánne ho potrestať, c čím určite budú vrele súhlasiť všetci ochranári džungľových kliešťov.
Príjemný zážitok praje dušansl.
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

No, keďže sa na mne pásol celé dva týždne až do veľkosti 6x4 mm a našla som ho v kúpeľni po sprche na zemi hore bruchom komplet s hlavičkou a všetkými nohami, tak som padla do paniky a začala googliť. Podľa mňa odpadol vďaka kapsaicínu, ktorý som zjedla v ostrokyslej ázijskej polievke, organizmus si ju vypýtal deň predtým.
Objavila som ho v prvý deň, myslela som že to bude nejaké nové znamienko, kliešť mi vôbec nenapadol, a keďže otec zomrel na dg ..., tak som moc do toho nerýpala. Akurát po všetky tieto predĺžené víkendy každý preč, susedka zdravotná sestra, proste kliešť mi nenapadol vôbec. Po tej polievke, ktorá bola riadna túžava, som zacítila ostrú bolesť po dvakrát po sebe na tom mieste, zrejme mu to nechutilo, to bolo po cca 10 hod. a odpadol sám. Ale bandasku ešte nemal plnú. Keď som ho dávala do jedinej skúmavky, ktorú som mala doma, tak sa mi ho podarilo už v nej prepichnúť, ale zostal celý, i keď trochu vykrvácal.
Bol na mieste, kde som si fakt nedovidela, a to mám hypermobilitu.
Už ľadová voda netečie ako počas zimy, máme v potrubí z ulice 4 st., zrejme by pomohla i kocka ľadu. Inak najnovšie sa má kliešť vyťahovať smerom hore , žiadne krútenie, potieranie, takou dvojvidlicou. U psa to ide elegantne.
Takže ma to stálo cca 60 eur, výsledok do 4 dní - sviatky, ale labáky robia, všetko mám negatívne. Takže pre kľud duše to stálo zato, inak by som stresovala 2 mesiace. Zavesila som sem tému iba pre informovanosť ostatných.
Inak už sa našli výrobky z mlieka hore na Slovensku, ktoré bolo napadnuté. Škoda, už zo zdravej bryndze nebude mať asi nikto gurmánsky zážitok, ani zdravotný.
Prečo sa tohto vyšetrenia na Slovensku ešte nikto nechytil? V CZ je ich neúrekom a nesťažujú sa na nedostatok práce.
Najväčšie epicentrum kliešťov v Európe je v okolí Viedne a trochu viac na západ od nej.
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

korela
No, keďže sa na mne pásol celé dva týždne až do veľkosti 6x4 mm a našla som ho v kúpeľni po sprche na zemi hore bruchom komplet s hlavičkou a všetkými nohami, tak som padla do paniky a začala googliť. Podľa mňa odpadol vďaka kapsaicínu, ktorý som zjedla v ostrokyslej ázijskej polievke, organizmus si ju vypýtal deň predtým.
Objavila som ho v prvý deň, myslela som že to bude nejaké nové znamienko, kliešť mi vôbec nenapadol, a keďže otec zomrel na dg ..., tak som moc do toho nerýpala. Akurát po všetky tieto predĺžené víkendy každý preč, susedka zdravotná sestra, proste kliešť mi nenapadol vôbec. Po tej polievke, ktorá bola riadna túžava, som zacítila ostrú bolesť po dvakrát po sebe na tom mieste, zrejme mu to nechutilo, to bolo po cca 10 hod. a odpadol sám. Ale bandasku ešte nemal plnú. Keď som ho dávala do jedinej skúmavky, ktorú som mala doma, tak sa mi ho podarilo už v nej prepichnúť, ale zostal celý, i keď trochu vykrvácal.
Bol na mieste, kde som si fakt nedovidela, a to mám hypermobilitu.
Už ľadová voda netečie ako počas zimy, máme v potrubí z ulice 4 st., zrejme by pomohla i kocka ľadu. Inak najnovšie sa má kliešť vyťahovať smerom hore , žiadne krútenie, potieranie, takou dvojvidlicou. U psa to ide elegantne.
Takže ma to stálo cca 60 eur, výsledok do 4 dní - sviatky, ale labáky robia, všetko mám negatívne. Takže pre kľud duše to stálo zato, inak by som stresovala 2 mesiace. Zavesila som sem tému iba pre informovanosť ostatných.
Inak už sa našli výrobky z mlieka hore na Slovensku, ktoré bolo napadnuté. Škoda, už zo zdravej bryndze nebude mať asi nikto gurmánsky zážitok, ani zdravotný.
Prečo sa tohto vyšetrenia na Slovensku ešte nikto nechytil? V CZ je ich neúrekom a nesťažujú sa na nedostatok práce.
Najväčšie epicentrum kliešťov v Európe je v okolí Viedne a trochu viac na západ od nej.
s tým, že kliešť odpadol, nemá kapsaicín nič spoločné.. každý kliešť po nacicaní odpadne sám..
http://detskechoroby.rodinka.sk/o-oc...ida-situacia0/
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Žabinka
korela
No, keďže sa na mne pásol celé dva týždne až do veľkosti 6x4 mm a našla som ho v kúpeľni po sprche na zemi hore bruchom komplet s hlavičkou a všetkými nohami, tak som padla do paniky a začala googliť. Podľa mňa odpadol vďaka kapsaicínu, ktorý som zjedla v ostrokyslej ázijskej polievke, organizmus si ju vypýtal deň predtým.
Objavila som ho v prvý deň, myslela som že to bude nejaké nové znamienko, kliešť mi vôbec nenapadol, a keďže otec zomrel na dg ..., tak som moc do toho nerýpala. Akurát po všetky tieto predĺžené víkendy každý preč, susedka zdravotná sestra, proste kliešť mi nenapadol vôbec. Po tej polievke, ktorá bola riadna túžava, som zacítila ostrú bolesť po dvakrát po sebe na tom mieste, zrejme mu to nechutilo, to bolo po cca 10 hod. a odpadol sám. Ale bandasku ešte nemal plnú. Keď som ho dávala do jedinej skúmavky, ktorú som mala doma, tak sa mi ho podarilo už v nej prepichnúť, ale zostal celý, i keď trochu vykrvácal.
Bol na mieste, kde som si fakt nedovidela, a to mám hypermobilitu.
Už ľadová voda netečie ako počas zimy, máme v potrubí z ulice 4 st., zrejme by pomohla i kocka ľadu. Inak najnovšie sa má kliešť vyťahovať smerom hore , žiadne krútenie, potieranie, takou dvojvidlicou. U psa to ide elegantne.
Takže ma to stálo cca 60 eur, výsledok do 4 dní - sviatky, ale labáky robia, všetko mám negatívne. Takže pre kľud duše to stálo zato, inak by som stresovala 2 mesiace. Zavesila som sem tému iba pre informovanosť ostatných.
Inak už sa našli výrobky z mlieka hore na Slovensku, ktoré bolo napadnuté. Škoda, už zo zdravej bryndze nebude mať asi nikto gurmánsky zážitok, ani zdravotný.
Prečo sa tohto vyšetrenia na Slovensku ešte nikto nechytil? V CZ je ich neúrekom a nesťažujú sa na nedostatok práce.
Najväčšie epicentrum kliešťov v Európe je v okolí Viedne a trochu viac na západ od nej.
s tým, že kliešť odpadol, nemá kapsaicín nič spoločné.. každý kliešť po nacicaní odpadne sám..
http://detskechoroby.rodinka.sk/o-oc...ida-situacia0/
Aj keď si možno zdravotníčka, kde máš istotu o svojom tvrdení? Môžeš ju niečím podložiť? Napísala som, že ešte nemal plnú bandasku, bola tam ešte rezerva. A viem, čo som cítila predtým. To som nepocítila celú dobu, to dvojité štípanie predtým bolo bolestivé.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Iný hmyz pichne a je preč, keby kliešť odpadol sám, asi by nebolo toľko rád, ako ho odstrániť. Dúfam, že ja ho nechytím.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
kukučka
Iný hmyz pichne a je preč, keby kliešť odpadol sám, asi by nebolo toľko rád, ako ho odstrániť. Dúfam, že ja ho nechytím.
Ja som ešte nikdy nevidela,že sám odpadol a tohto roku,v priebehu troch dní,sa to stalo 2x.Pozerám na dlažbu a kliešť-obrovský,vyše 1cm,živý.Za dva dni zatriasla hlavou vo verande moja staršia fenka a počula som ťuknutie o skriňu.Hľadám,čo to bolo a na zemi znovu takýto obrovský.A mala ho rovno nad okom,kde má krátku srsť,večer som jej dávala granule,musela by som ho vidieť.Žeby sa za noc nacical do takých rozmerov? Vyvoláva to vo mne obavy,lebo toto je fakt abnormálne.Vždy ich kontrolujem a vyťahujem také do 5-6mm.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

korela
Žabinka
korela
No, keďže sa na mne pásol celé dva týždne až do veľkosti 6x4 mm a našla som ho v kúpeľni po sprche na zemi hore bruchom komplet s hlavičkou a všetkými nohami, tak som padla do paniky a začala googliť. Podľa mňa odpadol vďaka kapsaicínu, ktorý som zjedla v ostrokyslej ázijskej polievke, organizmus si ju vypýtal deň predtým.
Objavila som ho v prvý deň, myslela som že to bude nejaké nové znamienko, kliešť mi vôbec nenapadol, a keďže otec zomrel na dg ..., tak som moc do toho nerýpala. Akurát po všetky tieto predĺžené víkendy každý preč, susedka zdravotná sestra, proste kliešť mi nenapadol vôbec. Po tej polievke, ktorá bola riadna túžava, som zacítila ostrú bolesť po dvakrát po sebe na tom mieste, zrejme mu to nechutilo, to bolo po cca 10 hod. a odpadol sám. Ale bandasku ešte nemal plnú. Keď som ho dávala do jedinej skúmavky, ktorú som mala doma, tak sa mi ho podarilo už v nej prepichnúť, ale zostal celý, i keď trochu vykrvácal.
Bol na mieste, kde som si fakt nedovidela, a to mám hypermobilitu.
Už ľadová voda netečie ako počas zimy, máme v potrubí z ulice 4 st., zrejme by pomohla i kocka ľadu. Inak najnovšie sa má kliešť vyťahovať smerom hore , žiadne krútenie, potieranie, takou dvojvidlicou. U psa to ide elegantne.
Takže ma to stálo cca 60 eur, výsledok do 4 dní - sviatky, ale labáky robia, všetko mám negatívne. Takže pre kľud duše to stálo zato, inak by som stresovala 2 mesiace. Zavesila som sem tému iba pre informovanosť ostatných.
Inak už sa našli výrobky z mlieka hore na Slovensku, ktoré bolo napadnuté. Škoda, už zo zdravej bryndze nebude mať asi nikto gurmánsky zážitok, ani zdravotný.
Prečo sa tohto vyšetrenia na Slovensku ešte nikto nechytil? V CZ je ich neúrekom a nesťažujú sa na nedostatok práce.
Najväčšie epicentrum kliešťov v Európe je v okolí Viedne a trochu viac na západ od nej.
s tým, že kliešť odpadol, nemá kapsaicín nič spoločné.. každý kliešť po nacicaní odpadne sám..
http://detskechoroby.rodinka.sk/o-oc...ida-situacia0/
Aj keď si možno zdravotníčka, kde máš istotu o svojom tvrdení? Môžeš ju niečím podložiť? Napísala som, že ešte nemal plnú bandasku, bola tam ešte rezerva. A viem, čo som cítila predtým. To som nepocítila celú dobu, to dvojité štípanie predtým bolo bolestivé.
korela, čo s tým má že som "zdravotníčka" (mimochodom, som pôrodná asistentka..)?? čo si cítila, to ti neberiem.. podložiť to nemusím, stačí čítať napr. na internete, napr. tu http://sk.wikipedia.org/wiki/Klie%C5%A1%C5%A5ovit%C3%A9 a ďalej mám s kliešťami osobné dlhoročné skúsenosti, aj v prípade psa..

kukučka
Iný hmyz pichne a je preč, keby kliešť odpadol sám, asi by nebolo toľko rád, ako ho odstrániť. Dúfam, že ja ho nechytím.
kukuč, tých rád je preto veľa, lebo najpravdepodobnejšie obdobie nakazenia sa je prvých 24 hod. po prisatí ( v prípade že je kliešť nakazený, a to nemusí byť každý..)..takže čím skôr, a správnym spôsobom, sa odstráni, tým je menšie riziko nákazy.. ale ak ho nenájdeš, tak cicia, a cicia, a nakoniec, keď má dosť, pustí sa sám..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dnes som bol svedkom jedného rozhovoru v Kaufáči ...
Konkrétnejšie to bolo pri regáloch s mliečnymi výrobkami , ešte presnejšie - pri bryndze samotnej .
Rozhovor sa odohrával medzi dvoma staršími paničkami , vek cca 60 - 70 rokov .
Pointa spočíva v tej " informovanosti " oných dám , že ako si vyložili tie informácie z tých médií .
Podstata a výsledok - záver bol asi ten , že jedna dáma sa vyjadrila asi v tom význame , že bačovia pridávajú do bryndze chrobáky a preto je tento produkt nakazený tou encefalitídou .

Kua , veľmi rýchlo sme s polovičkou išli ta het ...skoro ju tam trafilo ...ja som sa len uškrňal...
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

kliešť znovu aktuálny, preto prikladám jeden nápad, možno stojí za vyskúšanie

Pytlíček proti klíšťatům
jaro je tady a mnozí vyrážíte na procházky přírodou, nebo jen tak relaxujete na svých zahradách. Víte dobře, že se vyskytují téměř všude mrchy klíšťata. Chci vám dát recept, který vás zbaví těchto potvor. Já osobně to používám snad už více jak deset let, a je to starý recept od jednoho hajného a mohu vám říci, že to funguje na 100%. Nikdy jsem neměl klíště a nejdou na mě ani komáři ani ovádi. Tak tedy: do ponožky, nebo nějakého sáčku z bavlny, dejte půl sáčku (bohatě stačí), fenyklu, zavažte provázkem, nebo tkaničkou, párkrát (2-3x) mírně rozdrťte paličkou na maso, aby se uvolnilo více aroma, odstřihněte a noste v kapse, nebo když se opalujete, mějte při sobě.
Já to nosím v ponožce u kotníku. Moji známí to dávají i do oblečku pro psy nebo kočky, a prý to funguje i u nich. Není dobré jim to dávat na obojek, je to pro ně příliš aromatické.
2 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Podobné účinky má levanduľa, tymián, mäta, eukalyptus - teda ich esencie, šťavy.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Aj borovička
1 1
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

bettylou
Aj borovička
používam alpu s rozprašovačom, nastriekam od hlavy po päty a kliešť nemá záujem
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Mne stačí pollitra vypiť ani rozprašovať nemusím
2 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

bettylou
Mne stačí pollitra vypiť ani rozprašovať nemusím
a huby potom ešte vidíš?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Terezia13
bettylou
Mne stačí pollitra vypiť ani rozprašovať nemusím
a huby potom ešte vidíš?
Vidí... a koooooľkooo veeeeeľaaaa
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať