Zavrieť

Porady

MRP - prevod roka

Ahojte,
prosím Vás o radu, chcem účtovať nový rok, potrebujem spraviť prevod starého roka a uložiť ho. Poradte mi prosím ako mám postupovať, bojím sa, aby som si starý rok nezmazala.
Učtujem v MRP prvýkrát, takže mám s tým ešte problémy.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

    Taká milá osôbka :-)))) ivet.b
    Ja mam tiez rovnaky problem, prvykrat pouzivam MRP. Bez prechodu do roku 2006 som nahadzovala par dokladov z roku 2006 a teraz potrebujem spravit prechod 2005/2006. Lenkak-Ty si niekde pisala, ze aj tieto doklady s datumom roku 2006 sa mi potom prenesu. Ako mam postupovat?
    Pouzivam MRP Win.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Príspevok 6.
    Poprípade sa presnejšie popýtajte, ale záleží čo máte multiverziu.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Na stránke www.mrp.sk sú otázky a odpovede. A je tam aj na túto otázku odpoved - presný postup.

    bozzak je offline (nepripojený) bozzak

    bozzak
    MRP - program - zálohovanie dát - zálohuješ údaje na pevný disk a médiá cez údržbu dát, dalej ideš na Program - volba a definícia firiem, stojíš na učtovnom roku a stlačíš - skopírovanie a vzapätí vytvoríš novú firmu s novým účtovným rokom - OK. otvoríš si túto novú firmu, ideš na Nastavenie - program - účt. obd.- peńažný denník - fukcie - ročný prevod- pozorne čítaš o OK

    Lenik je offline (nepripojený) Lenik

    Lenik
    Všetko som urobila ako napísal bozzak, ale ešte sa chcem spýtať, či sa musím vrátiť do firmy roku 2005 a túto nejakým spôsobm uzavrieť.
    Ďakujem

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    S rokom 2005 už nemusíš robiť nič, iba keď niečo budeš potrebovať z roku 2005 sa vrátiš do tej databázy a prezrieš si čo budeš chcieť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.