Zavrieť

Porady

Aké jadro mám dať?

Rekonštruujem byt u rodičov a chcel by som sa opýtať z akého materiálu vymurovať jadro bytu z tvárnic porfix alebo ytong? Chceme aj podlahové kúrenie a tie tepelnoizolačné omietky pretože byt je na prízemí a otočený na východ a je tam málo slnka a v izbách je aj dosť chladno. Aj či by ste mi približne vedeli vyčísliť cenu kúpeľne..podlaha, obklady a cca koľko si môžu pýtať aj za prácu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Tu máš azda najväčšiu debatu o kúpeľniach,videl si?
    http://www.porada.sk/t219952-kupelna...-kut-vana.html
    A ešte tu:
    http://www.porada.sk/t214113-nova-kupelna.html
    Naposledy upravil Peggynka : 13.05.14 at 12:00 Dôvod: doplnenie
    simon7 Dík, to som si fakt nevšimol, idem hneď čítať.
    Peggynka To je hlavne poučné...

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Moja suseda chce menit a vypocitali jej cca 5000 eur, ale ona chce zo sadrok. nie ytongu. Ale zatial nenasla tu spravnu firmu. Nakolko chcu robit bez faktury, nemaju zivnosti a ona takto nechce. Daj si teda aj ty pozor, aby si vybral tu spravnu firmu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dariusko 5k sa mi zdá široký priestor na zjednávanie
    monk356 no jasne ze chceme kazdy bez fyktury ved preco by sme zivili nas stat danami mi ktory si vydrieme kazdu korunu a tý ktory maju tisice dane neplatia ...ale to je na inu temu
    zvecsa co som cital o cenach kazdy berie od vykonanej prace murovanie cca 300€ obkalad 10-15€ m2 alebo ti lepsi pracaniti sa s tym netrapia a kolko tovar tolko praca no v prepocte by sa mali vojst do tej ceny ako pisali 5000€ pokial si nedaju nejaky luxus ale tak normalne
    alaya1 ty doklad nechces, ona chce, ako ti vyreklamuje, ked pracu odflaknes?
      zbaliť

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    solídne bytové jadro so všetkými inštaláciami stojí cca 5000,00 €, porfix nie je dobrý materiál, tvárnice sú menšie , krivé a krehké.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dariusko 5k je predajná cena
    jslancik Fuu, zaujimava cifra. To je vše, co jsem chtěl říct.
    lapejko ale to je iba jadro s chodbou, ak celý byt plus vnútorné zateplenie a podlahovka, ceny sa šplhajú do 30 000 €...
    jslancik To su uz ine pálky... Nastastie viem, aka cast z toho je material.
      zbaliť

    tomas9999 je offline (nepripojený) tomas9999

    tomas9999
    Ja som rekonštruoval svoju kúpelnu v 1 izbovom byte. Rozmer 2x1,6 m.
    Jadro - thermalika,voda,odpady,elektrika , sádrokarton, 350 eur
    vana 100eur + 80 eur zástena
    wC 80
    kúpelnový nábytok 180 eur
    obklady dlažba cca 200 eur
    obe batérie 70
    špárovačka cca 20 anejaké drobnosti bez práce ktorú som robil sám cca 1100eur
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lapejko presne tak, máš úplný štandard a kopa položiek ti chýba, tie čosi uviedol stoja v trochu lepšom štandarde dvoj a trojnásobok, vaňa zo zástenou aj desať násobok...
    tomas9999 áno úplný štandard ktorý potrebujem a nemusím si brať kvôly tomu úver v banke!!! a povedzme si otvorene čo viac človek potrebuje ...
    Strýko mojej priateľky prerábal v tom čase ako mi, za celú kúpelnu dal cca11000 eur.
    Vana Caldevein 800 eur
    obklady so swarovského kryštálmy 2500 eur
    dlažba 1000eur
    nábytok 700 eur
    a mnoho iného,
    pred 2 mesiacmi sme mu boli na pohrebe , ani necelý rok si ju neužil , takže načo ?????
    TomasHC Poznáš slovo kompromis? Vaňa Teiko, batérie Grohe, obklad Rako alebo Kerko...
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Jednoznacne Ytong. Porfix je z menej kvalitneho materialu a o. i. je viac drobivy.

    Na vycislenie ceny kupelne si nam poskytol trosku malo info, nemyslis? A aj tak ta najviac vyjde zariadenie - sanita, a v tom su aj najvacsie rozdiely.

    papap je offline (nepripojený) papap

    Vylúčený člen papap
    znamym robili bytove jadro jedni z KE a takto ho pekne prerobili, maju viac krasnych kupelni na stranke, znamy chvalil, ze to bolo kvalitne, aj cenovo dostupne,ja si ich tiez zavolam na buduci rok sa chystam tiez do prerabky, raz dav to zmakli, a fakt pekne...popozeraj este po nete, je kopec firiem, urcite aj referencie pozri, lebo stranku si vie hocikto krasnu spravit a naslubovat hory doly, ale v dnesenj dobe špekulantov sa rychlo popalis.
    http://www.hedostav.sk/data/photo/th...-zp8260007.jpg
    http://www.hedostav.sk/data/photo/th...-zp3240004.jpg
    Prajem vela uspechov
    simon7 Dík za linky, veľmi mi pomohli využil som to pri rekonštrukcii a dal som ytong. Jeden známy mi vravel, že keď robil s porfixom tak ho strašne dráždilo ako to rezali, že lepšie sa pracuje s ytongom.

    obkladac je offline (nepripojený) obkladac

    Mam vyse 20 rocne obkladacske skusenosti. ...viac obkladac
    Odporucam ytong, porfix nie je taky stabilny.

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    a hlavne nesetri na elktrike, ved to aj tak nevidiet, vraví skoro kazdy, a ked je hotova kupelna so svarovskymi obkladmi, tak nariekaju, ze sa neda spravit elektrina bez buracky, ako chcu, lebo aj tak nejaky kabel bude stacit

    Aké jadro mám dať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.