Zavrieť

Porady

dlhy

Dobrý den, chcem sa spýtat...mám dlh v POštovej banke...1000e, a v telekomunikačnej spoločnosti orange...600 eur.... práve som nastupila na materskú dovolenku...bohuzial orange si zobrala namna moja mama, ked som bola studentkou.....dlh rastie......a postovu banku zase nevladzem splácat kedže este mam len 230 eur matersku..... možu ma zavriet???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nie ...
    Aj keby si nesplácala , tak sú najprv iné páky dľa zákona .

    Navštív ( osobne ) PBanku a aj Orange a informuj sa na riešenie - úpravu splátok .
    Ak sa budeš vyhýbať platbám , vyfasuješ exekútora a to je už iný level ...ten sa už hrať nebude .
    Tina2323 exekutor tam už asi aj je..... nemam na seba ani len bankovy ucet :-( lebo by mi ho urcite zablokovali......

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    To akoze mama si zobrala pausal na dceru-studentku? No, pekne...nech si splaca, nie?

    Zavriet ta nezavru,ale exekutor si na teba pekne, potichucku pocka a budes sa divit,aku cifru bude od teba vyzadovat...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tina2323 no ten už na to asi aj je...lebo som už na sude ohladne orange bola..neuznali mi to že to zaplatit nemožem
    arizona to myslis vazne? Si myslis, ze veritelia odpustia dlh kazdemu, kto tvrdi, ze nemoze zaplatit,lebo nema z coho? Dnes je tazka doba, ziadne vyhovorky nepomahaju :-( Nespoliehaj sa na to, ze teraz nemas ani len vlastny ucet. Takto nadlho zit nemozes...exekutor si rad pocka, kedy si nejaky ucet otvoris,aby ti tam prisla napr. vyplata,alebo vynucha,ak napr nieco zdedis a pod. On si totizto to cakanie necha dost dobre zaplatit...Je lepsie zacat platit,co najskor,
    aj ked po malych ciastkach uz teraz, ako neskor tisice...
    Mária27 je to akosi naopak ... obyčajne ja pomáham splácať vždy čosi mojim potomkom .... nech žijú matky!
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Skús spolupracovať so spoločnosťami, možno budú prístupní splátkovému kalendáru. A zavirieť? to určite nie je dôvod na basu. PS a s tým tlf. sa najprv obráť na mamu, nech to platí, keď je to vlastne jej alebo jednoducho služby zruš.
    Tina2323 orange už je zrušený.. len je tam dlh...na moje meno....
    Tweety Ak je to vlastne mamin dlh, tak pýtaj peniažky od nej.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Vieš, vraví sa, že "Kto si ako ustelie, tak spí". Ty asi nebudeš dobre spávať. Dlhy si treba platiť, iná rada nie je.

    Ak z rodičovského príspevku budeš splácať po 50 - 100 EUr, tak do 2 - 3 rokov to máš splatené. Ak ti pomôže aj otec tvojho dieťaťa, tak aj skôr (predpokladám, že existuje nejaký, zázrak sa stal naposledy pred 2014 rokmi).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.