Zavrieť

Porady

Mám veľmi tvrdé nechty na nohách, ako si ich mám ostrihať?

Poraďte mi niekro, ako si mám strihať nechty na nohách, keď ich mám veľmi tvrdé. Ako beton. Zvykla so m si ich vymočiť v horúcej vode, do ktorej som dala soľ- pomohlo to, ale málo.
Ďakujem
Zlata
3 komentárov     zbaliť
lujza.j nožničky máš aké?
zlatica.turisova aj kliešte a aj riadne manikurky....neviem presne či sa tak volaju aj odborne- teda nie zakrivené, ale rovné
kopretinka nestrihaj,opiluj.......alebo choď na pedikúru
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jurino je offline (nepripojený) Jurino

    Vzácny druh párnokopytníka Jurino
    Možno by pomohla kúpeľ nôh v kamilkovom vývari a po hodinke skúsiť ostrihať. Nechty by mali zmäkknúť a podvoliť sa.
    zlatica.turisova +Dakujem ya radu a sk[sim aj toto.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Akurát dnes mi mama hovorila,že spray,čo jej predpísala kožná (tiež má zhrubnuté nechty) jej tak zmäkčil nechty,že si ich sama ostrihala.Tu som ho našla,ani som nevedela ako sa volá:
    http://www.docsimon.sk/tovar/candibene-1-spray-30ml
    Info pre užívateľa:
    1 % dermálna roztoková aerodisperzia Candibene® je určená na liečbu hubovitých ochorení kože (mykóza tinea), ako sú napr. dermatofytózy, kandidózy, keratomykózy (pityriasis versicolor), medziprstové mykózy (interdigitálne mykózy), hubovité ochorenia nechtového lôžka (paronychie), erytrazma, zmiešané plesňové a bakteriálne kožné infekcie.
    Naposledy upravil Peggynka : 18.05.14 at 09:32 Dôvod: Doplnenie
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zlatica.turisova Plieseň to nie je, bola som u kožného lekára
    BXLmiami V tomprípafe maste ktoré zmakčjú,ak robil vyšetrenie na plesen a nepotvrdila sa.A pedikérka.
    arizona zlatica a co ti povedala lekarka, od coho to mas? Ja mam takyto tvrdy necht na jednom prste.Vysetrenia a testy potvrdili, ze to nie je plesen,ale alergia /kazala mi obmedzit biele pecivo a vyrobky z muky/. Asi 2roky som pouzivala rozne maste od lekarky,ale necht nezmakol.Ale nastastie sa mi to ani nepresuva dalej. Ja pouzivam pilnik-stredne zrno /ten siroky, papierovy, co dostat v drogeriach/.Tym sa da po kupeli necht pekne skratit.Hoci je to iba jeden necht, je to dost namahave ho upravit. Ak to mas na vsetkych nechtoch, navstiv radsej obcas pedikerku,ta ti nechty upravi ovela rychlejsie a odbornejsie.
    lujza.j moja máti ma tiež problém so strihaním, ale kúpila som jej dávnejšie poriadne núžky tak sa to celkom dá.. decko jej chodí na lakovať, ja som to pripisovala veku...necht nevyzerá chorí
    Arizona ak by to bolo z múky prečo iba jeden necht?kožný lekári čistý konec
    arizona No, to mi tak lekarka vysvetlila, lebo tiez som to nechapala,aky to ma suvis. Ona povedala, ze mi zistili alergiu na mucneho cerva-vraj sa nachadza v bielej muke. Takze organizmus takto reaguje a snazi sa tejto neziaducej latky zbavit. U kazdeho to moze byt ine. Mne sa to prejavilo na 1. zhrubnutom nechte, u inych sa to vraj moze prejavovat na kozi-napr. suchymi flakni, zacervenalymi miestami apod.
    lujza.j ahá...kukla si spray čo dala peggy?
    arizona ano, kukla, ale to je na plesen. Ja plesen nastastie nemam.Pani dochtorka mi tie testy na plesen robila ako prve,ale nastastie sa nepotvrdili
    Peggynka Klikni na ten link a vľavo dole bliká výkričník-info a tam máš vypísané,na čo to je určené.Nie sú to len pliesne.
    arizona dik, uz som to nasla
    zlatica.turisova Doktorka mi ani nestanovila diagnozu- z čoho to mám. Tiež mi dala mastičky, ale nepomohli. Potom som prestala tam chodiť. nestiham.
    arizona nemusi ist vzdy iba o plesen nechtov
    lujza.j stačí vymočiť poriadne a riadne kvalitné nožničky alebo kliešte...
    BXLmiami Ale v 99%je.
    branislavp stačí vymočiť v lavóre v horúcej slanej vode, potom natrieť vhodným balzamom, alebo krémom, nechať pôsobiť a potom strihať. Pravidelne si rob kúpeľ nôh v octovej vode Skús to a potom daj vedieť, či to pomohlo.
      zbaliť

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Kde bývaš? Suchú pedikúru si môžeš objednať i domov, je bezpečnejšia ako s mokrým procesom. Žiadny skalpel. Bola so s manželom na pedikúre ešte v mladosti, či mu nezarezala do päty na 1 cm? Odvtedy som na ňu neišla, druhý pokus v Poluse po 25 rokoch, či mi nepichla hrotom donohy dolu pod prstami? Pedikúru nikdy, sama si vystačím. Preto odporúčam suchú, tam to nehrozí. A nechty ti zbrúsi na sucho. Bez strihania.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zlatica.turisova +Dakujem ya radu/ a hlavne podelenie sa so skúsenosťou
    zlatica.turisova Vieš mi dať nejaký kontakt na suchú pedikúru?
    Ja bývam na gemerskom regione v Tornali, pkr. Revúca.
    korela Neviem, pozisťuješ si vo svojom okolí, ja to viem iba z TV, keď to propagovali v Dámskom magazíne. A keď bola mama staršia, tak k nej chodil domov pedikér, a videla som, aké je to praktické a aj hygienickejšie na sucho. Aj svoju stoličku mal, podložku pod nohy, rozložil sa ako chirurg s nástrojmi. Nemôže prísť k úrazu. Mama bola prespokojná.
      zbaliť

    emajlus je offline (nepripojený) emajlus

    emajlus
    áno v tomto prípade na zhrubnuté ak sú i mykotické nechty pomôže suchá pedikúra.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Sorrry ....ale na to sa nedá inak
    Veď chodˇna pedikúru a máš to ...

    Varianta č.2
    zlatica.turisova Pedikúra mi časovo nevychádza- cez týždeň som obsadené 24 hodín a v sobotu pedikuru nerobia.A k variantu č.2 sa radšej nevyjadrujem

    Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

    Emka Roman
    Požičaj si od zámočníka/elektrikára kliešte-štípačky (bočné), keď odstrihnú medený drot (aj 4 mm2), tak vari aj nechty.
    zlatica.turisova hmmm.. to nie je sranda
    lubko6394 Však to sranda naozaj nie je. Kľudne ich v prípade potreby používam k plnej spokojnosti.
    arizona 18.05.14 04:45 odstránil(a) z Porady

    Mám veľmi tvrdé nechty na nohách, ako si ich mám ostrihať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.