Zavrieť

Porady

ako ziskat dalsi pristup ku dohode z FI na zaruceny elektronicky podpis?

Srocka ma spisanu dohodu z danovym uradom na zasielanie vykazov evidovany je konatel a ja ako ekonomka mam splnomocnenie od konatela podpisane pred zamestnancom danoveho uradu. Problem nastava tu konatel si vybavil novy pbciansky preukaz zo zarucenym elektronickym podpisom a kedze chceme ziadat vratenie DPH zo zahranicia tak sme isli na daanovy urad poziadat o zmenu z dohody na ZEP no nevedia to spravit tak pani na danovom na povedala aby sme si vatvorili novu ziadost na konatelove meno s tym, ze potom mame prist s novym obcianskym a ona to poprepaja. Novu ziadost zo ZEP. No nejde mi vytvort novu ziadost vypisuje mi, ze meno a rodne cislo uz je evidovane. Co s tym?? Lebo ze ide o ID krore registraciou sa vygeneruje. Konatel by mal ZEP a ja ako uctovnicka by som podpisovana na zajkade dohody.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mentolka12 Ale prave to je problem ze potrebujeme vytvorit vazbu a na to potrebuje danovy urad nejake ID ktore ziskame nejakou refistraciou (dohoda bez ZEP ta funguje bez problemov)
    avalik no ale ked RC konatela je evidovane tak ID uz ma, t.j. asi pri prvej registracii boli zadane udaje konatela ... ty robis na svoju registraciu-autorizaciu, pri registrovani si zadavala svoje udaje?
    Mentolka12 Ziadost o vydanie identifikatora mam na seba a potom vytvorene konto s udajmi srocky ale teraz mi napadlo ved ten konatel ma aj zivnost (tam neobim ja papiere) moze byt toto problem ze preto mi vypisuje, ze uz existuje registracia na meno a rodne cislo ktore zadavam? (Na danovom urade mi povedali, ze mam zadavat udaje konatela)
    avalik ano, moze to byt v tom ... ved nech sa skusi prihlasit pomocou ZEP na PFS ... v druhom linku to je napisane (aj co treba mat nainstalovane) ... tak ci tak, na DU by mu mali povedat k rodnemu cislu ID a ku ktorym subjektom ho ma autorizovane
    Mentolka12 Dakujem vdaka vasej pomoci ma osvietilo kde je problem idem este prestudovat linky dakujem
      zbaliť

    ako ziskat dalsi pristup ku dohode z FI na zaruceny elektronicky podpis?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.