Zavrieť

Porady

Renault Megan Scenic,r.v. 1996, 1,6 benzín,

Ahojte.Renault megan scenic,r.v. 1996, 1,6 benzín, Neštartuje, a keď, tak cuká pri jazde ako pri mínus 20tich a napokon skape. Batéria nabitá, palivo v nádrži, Čo mu je???1/2 roka bol v servise a nenašli závadu.Menily sa filtre, aj aj, palivové čerpadlo,sviečky, snímač otáčok. Viete mi niekto poradiť, čo to vlastne chce?????díky vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Imobilizér ...
    Riadiaca jednotka ...

    Skús sa na toto pozrieť . Mne to robilo tiež takto podobne .

    P.S.:
    Servis vymeň ...
    Ak sa pripojili na diagnostiku cez PC , tak im muselo vyhodiť závadu !!!
    Moji chlapci šturili kábel , na monitore vybehli chyby a do 5 minút som vedel , koľko budem cvakať za opravu ...
    Naposledy upravil buchač : 14.05.14 at 08:39
    Dubacik36 ....... a ten servis vymením

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Takto na diaľku asi ťažko povieme, čo tomu je. Najmä, ak to ani v servise nezistili.

    Ja byť na tvojom mieste, tak obtelefonujem vrakoviská, či majú nejaký vrak s touto motorizáciou a nakúpil by som pár vecí, ktoré by to mohli spôsobovať. Napr. ako prvý by som vymenil karburátor. V servise hádam skontrolovali elektrinu - či sviečky hádžu dobre iskru a či je nastavené zapaľovanie, predstih. Ak nie, toto by som si nechal riadne skontrolovať, alebo by som vymenil rozdeľovač aj so zapaľovacími káblami.

    Potom by som podozrieval hlavu motora - raz som mal škodu 105 a tiež mala podobné znaky - ťažko štartovala, potom chvíľu cukala. Až po dlhšom čase sa zistilo, že hlava bola jemne presknutá a prenikala voda do priestoru piestov. Nebolo ju vidno, ale prenikujúce vlhko spôsobovalo tie problémy.

    Ak by cena hlavy bola vysoká, rovno by som na vrakovisku kúpil celý motor z iného auta. Teda ak by sa ti to ešte cenovo oplatilo alebo by ten Scenic bola tvoja srdcovka.

    Dobré by bolo vedieť viac o histórii problémov - odkedy to takto hapruje. Čo sa stalo tesne pred tým, než to začalo (nestala sa predtým nejaká nehoda, aj menšia? Netankoval auto niekto cudzí? Mohol omylom natankovať trochu nafty a kým sa tá z nádrže nespotrebuje, tak to môže spôsobovať problémy. Nevytiekla voda z chadiaceho systému? Neprehrial sa niekedy motor?)

    Jazdilo to auto predtým (keď si ho kúpil) dobre? Odkedy ho máš? CSI New York by možno z litra výfukových plynov zistili problém, ale ty musíš viac analyzovať a pátrať po možnej príčine.

    Napadajú mi ešte tesniace krúžky na piestoch - možno sú vydraté (koľko má to auto najazdených km?), alebo prasknuté. Nespotrebuje ti auto priveľa oleja? Tá škodovka, ktorú som spomínal, mi žrala asi liter oleja na 1000 km. Generálka motora bola nevyhnutná, stála ma 20.000 SKK (piesty, kružky, výbrusy atď). Neviem, či dnes ešte generálkujú motory a čo to stojí (asi by bol lacnejší ten motor z vrakoviska).
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Tibor ...mám Senic 1 ....
    Chobot Tak to ho poznáš lepšie a dúfajme, že u Dubáka to bude v tej riadiacej jednotke. Ja mám tiež francúza -Xsara Picasso a už som mal problémy s elektrrinou (falošné hlásenia o chybe nabíjania).
    lujza.j Kto nemal problem s francuzom
    buchač Lui

    Tu nejde ani tak o francúza .
    Skôr sa jedná o tú poondiatu elektroniku . Ak sa táto začne drbať , máš problém .
      zbaliť

    Renault Megan Scenic,r.v. 1996, 1,6 benzín,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.