Zavrieť

Porady

Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no tak toto je už iná sila http://liptak.blog.sme.sk/c/375548/v...e.html?ref=tit
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Dáša_
hlavne, že bezdomovci, ak si zavolaju rychlu zdravotnicku pomoc, tak pridu bez vahania. Takí to platia z čoho?
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

duves
hlavne, že bezdomovci, ak si zavolaju rychlu zdravotnicku pomoc, tak pridu bez vahania. Takí to platia z čoho?
Veď títo to už majú predsa "zaplatené" a "predplatené"..... iní sa skladajú a poskladali.....
1 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
Mila123
..som veľmi rada, že lekárka zavčasu zachytila ochorenie.....
.[/QUOTE]

To nie lekarka to vaša dcera má dobrý imunitný system, vypotila to a šlo by to aj bez liekov, po použití ATB boli znehodnotene v hrubom čreve dobré bakterie, ktore maju za ulohu chranit náš imunitný systém. Ludia si ho ničia nezmyselným podavaním liekov.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

korela
Jurino
korela
Jurino
Otázka je skôr taká, či sa to našim poslancom vôbec chce riešiť. Podľa mňa teraz majú iné starosti ako vybrať tú správnu dovolenku a ako si konečne oddýchnuť od všetkých dotieravých voličov. Veď aj Ivan hovorili
Nakoniec, čo tam po nejakých pacientoch, všetci zabudnú na Slovensko pri západe slnka nad hladinou mora.
Pred dovolenkami nám hodili bonbónik.
http://www.health.gov.sk/Clanok?paci...ovej-nemocnici


..."Vzhľadom na zachovanie dôvernosti výsledkov finančných analýz v štúdii je materiál v stave utajenia".
Hej, to som radšej nekomentovala.

Tušíte niekto, o ktorej novej bratislavskej nemocnici to Zvolenská mala informovať?

"Pacienti sú o krok bližšie k novej nemocnici

Výstavba novej nemocnice v Bratislave prešla z prípravnej do realizačnej fázy. Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská dnes (11. júna 2014) predstaví na rokovaní vlády Návrh Štúdie uskutočniteľnosti investícií v akútnej lôžkovej zdravotnej starostlivosti na Slovensku v rámci zámeru realizácie výstavby novej nemocnice v Bratislave. Ide o ďalší krok v rámci jednotlivých etáp, o ktorých bude ministerstvo zdravotníctva postupne informovať.

Vzhľadom na zachovanie dôvernosti výsledkov finančných analýz v štúdii je materiál v stave utajenia. Zverejnenie podrobných finančných údajov by znevýhodnilo štát v procese verejného obstarávania najmä vo vzťahu k budúcim záujemcom o koncesiu ponúkanú štátom. Predmetná štúdia môže ovplyvniť samotnú prípravu ponúk týchto záujemcov." ...

http://www.health.gov.sk/Clanok?paci...ovej-nemocnici
Ide o to, že sa v súčasnosti potichu likviduje ďalšia nemocnica, o tom v ďalšom príspevku.
Naposledy upravil korela : 15.11.16 at 12:42
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ako sa nakladá s nemocnicami v Bratislave.
http://bratislava.sme.sk/c/6725920/b...my-duchov.html
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ako dopadla nemocnica v Starom Meste (totálnom centre) po niekoľkoročnej pauze, počas ktorej sa údajný havarijný stav zhoršil natoľko, že budovy sa museli predať, nie však zbúrať.

Stratené v systéme
Ako sa predávali
Nemocničné budovy
ortopedická klinika na Hlbokej - 132 mil. korún;
hematologická klinika na Partizánskej - 155,1 mil.;
sanatórium Koch – 40,05 milióna korún;
ORL klinika na Zochovej – 35 miliónov korún;
pôrodnica na Zochovej – 141 miliónov korún;
nemocnica s poliklinikou na Bezručovej - 320,11 milióna korún.
Keď v roku 2005 ministerstvo zdravotníctva zrušilo polikliniku na Bezručovej, viac ako dvadsiatke lekárov sľubovali, že pre nich zrekonštruujú pavilón na Mickiewiczovej. To sa však nestalo. Kde minuli peniaze, terajšie vedenie Univerzitnej nemocnice nevie povedať.
V archívoch museli na základe otázok SME pátrať aj po základných informáciách, ako sú ceny za budovy a kupcovia. V rokoch 2005 a 2006, keď ich predávali, kompletné údaje nezverejnili. Dodnes nik neurobil sumár, koľko peňazí za predaje získali a kde ich použili.

„Peniaze museli ostať nemocnici, ktorá ich predávala. Nemôže byť žiadny problém to dohľadať,“ myslí si exminister zdravotníctva Rudolf Zajac, za ktorého éry sa rozhodlo o predaji. Sám si tiež vyhodnotenie nerobil. Pripustil však, že súčasné budovy neobnovia, kým sa nedostanú do komerčných rúk.
Odkázal nás na bývalého riaditeľa nemocnice Valeriána Potičného. Ten je dnes hlavným lekárom samosprávneho kraja. Spojiť sa nám s ním nepodarilo.
V minulosti sa objavili informácie, že peniaze šli na oddlženie najväčšej bratislavskej nemocnice. Jej dlh ku koncu roka 2011 však bol stále vyše 15,5 milióna eur.
ba-0308-003f-bezrucova.rw_res.jpg


Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/c/6725920/b...#ixzz4Q3q80AKo

.

Z bývalej nemocnice na Bezručovej http://www.bezrucova.sk/
Stojí za pozretie. Oproti bytovému komplexu je v priamej blízkosti Modrý kostolík, pár sto metrov Univerzita Komenského, Eurovea, ...
"Jedinečný rezidenčný komplex Bezručova spája ideálnu polohu v širšom centre Bratislavy s pozoruhodnými historickými reáliami a zároveň ponúka moderný architektonický názor na nadštandardné bývanie. Citlivým zohľadnením všetkých stránok súvisiacich s rekonštrukciou sa projektu podarilo naplniť všetky predpoklady na to, aby zaujal náročných klientov, ktorí si vážia tradície a kvalitu."

http://www.bezrucova.sk/galeria
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Správa z 11.112016 a 14.11.2016
http://spravy.pravda.sk/domace/clano...piciach-konci/
Nemocnica v Podunajských Biskupiciach končí

http://spravy.pravda.sk/domace/clano...cku-nemocnicu/
Začal sa boj o biskupickú nemocnicu

vyjadruje sa k nej bývalý riaditeľ Krištúfek, ktorý nemocnicu vybudoval.
"http://www.ehealth.sk/clanok/35086/prof-mudr-peter-kristufek-csc"
"Medicínsky rástol u profesora Virsíka v nemocnici, ktorá bola vyhľadávaná najmä pre vzťah k pacientovi. V starých múroch sa medzi bolesťou a strachom prechádzala láskavosť a starostlivosť. Jadro ústavu tvorili kláštorné budovy s výťahmi prilepenými zvonku a stravu do oddelení vozili v kovových skrinkách mlá*denci na náhradnej vojenskej službe. Pod jeho vedením sa nemocnica v Podunajských Biskupiciach premenila na celoslovenské zariadenie, v ktorom si poradili s najkomplikovanejšími ochoreniami dýcha*cieho aparátu. „Musíme viesť lekárov, sestry a všet*kých v nemocnici k tomu, aby popri vysokej profesio*nalite v sebe budovali aj ľudský vzťah k chorému."..


Včerajší článok v Pravde nezachytáva súčasný stav budov a vizuálu nemocnice ako-takej, z obsahu sa javí, že ide o nemocnicu iba so starými pavilónmi, čo nie je pravda.

V pôvodných pavilónoch sídlilo riaditeľstvo plus administratíva, ambulancie na prízemí a aj lôžkové časti. Asi v 60. r. boli postavené nové budovy, kde bola rádiológia, chirurgické, urologiclé a gynekologicko-pôrodné odd., každé odd. malo svoju operačnú sálu. Liečiť sa v tejto nemocnici bolo pre Bratislavčana potešením.
V najnovšom pavilóne asi zo 70. r. sa vytvorila geriatria, ktorá je prepojená tunelom (na foto v článku) so spomínanou budovou s chirurgiou, urológiou, rádiológoiu, a gyn.-pôr. oddeleniami.
Nemocnica má k dispozícii starý park a nachádza sa na rozľahlom pozemku.

Ešte pred 89 sa o nemocnici hovorilo ako spádovej nemocnici pre južne položené obce a vlastnú obec.

Od vchodu do nemocnice - bývalého Národného ústavu pre tuberkulózu a respiračné choroby, dnes Geriatrickú nemocnicu vidno alej

https://www.google.sk/maps/@48.12453...7i13312!8i6656
Naposledy upravil korela : 15.11.16 at 08:26
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pohľad z Biskupickej ul. na pavilón s geriatriou z druhej strany pozemku, na prízemí mikrobiológia pre celý špitál, a vedľa starý pavilón, nezdá sa, že by bol v rozklade, budova je prepojená s kostolom.
https://www.google.sk/maps/@48.12573...8i6656!6m1!1e1

https://www.google.sk/maps/@48.12604...7i13312!8i6656
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

https://www.noviny.sk/slovensko/2022...menit-na-hotel
.
Univerzitné nemocnice v Bratislave, ktoré navštevujú pacienti z celého Slovenska, by sa po dlhých desaťročiach mohli výrazne zmeniť.
V praxi by to teda mohlo vyzerať takto. "Univerzitán nemocnica Kramáre a Ružinov sa presunú do areálu Rázsoch," upresnila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Zmeny

Všeobecná nemocnica staré mesto by sa mala stať špecializovaným centrom pre liečbu nervových a duševných chorôb u geriatrického pacienta.
Špecializovaná geriatrická nemocnica v Podunajských Biskupiciach by sa mala stať už len neziskovou organizáciou so sociálno- zdravotnými lôžkami.
Nemocnica v Petržalke zostáva bez zmeny. Detská fakultná tiež adresu ani špecializáciu nezmení. Tým, že sa ale budova univerzitnej nemocnice predá, by sa časť z nej vraj mohla pričleniť k detskej fakultnej nemocnici.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Pohľad z Biskupickej ul. na pavilón s geriatriou z druhej strany pozemku, na prízemí mikrobiológia pre celý špitál, a vedľa starý pavilón, nezdá sa, že by bol v rozklade, budova je prepojená s kostolom.
Toto je dôležitý fakt...... asi vedia prečo......
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tieto pomalé obštrukcie, tak či tak pomaly vplávame do súkromného zdravotníctva.
Biskupická nemocnica má tak príjemný areál v zelenom prostredí, staré stromy, ticho, a gerontov majú v pláne usadiť v tej najhoršej, v zmysle starej a schátralej budove na Mickiewiczovej v centre mesta. Už len dožiť, skôr doraziť. Aj starý človek má nárok na základnú dôstojnosť. Do tej nemocnice som nevedela vkročiť už pred 40-mi rokmi.

Biskupická je proti tomu raj. Niektorý z poraďáckych viktorov tu nedávno popísal nie dobrý stav v biskupickej, tak neviem, ale poliklinika má budovu zo zač. 70. r., funguje normálne, pavilón geriatrie je ešte novší, každá izba hlboký balkón, personál veľmi dobrý. V 90. r. to bola plne funkčná nemocnica, kam sa chodievalo mnohokrát po protekcii. Hlavne gynekológia a pôrod., chirurgia, urológia, o pľúcnych nevraviac. Detský bol pod vynikajúcou primárkou.

Ambulancie, čo zostali bežať v starých pavilónoch mali dobrú úroveň, čisto, dobrí lekári ešte donedávna, možno ešte existujú, neboli sme tam.
Ak sa niečo nechá vedome schátrať, tak to, samozrejme, ide ku dnu. Nič tej nemocnici nechýbalo.
Prečo z toho neurobili spádovú nemocnicu pre juh a južné obce s novými satelitmi tak, ako sa o tom hovorilo? V zápchach cez kolóny s urgent. prípadom ..., obdivujem každého človeka, čo tam býva.
Rázsochy presne na druhom konce mesta. Antolská ďaleko, Ružinov v podstate detto.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
korela
Pohľad z Biskupickej ul. na pavilón s geriatriou z druhej strany pozemku, na prízemí mikrobiológia pre celý špitál, a vedľa starý pavilón, nezdá sa, že by bol v rozklade, budova je prepojená s kostolom.
Toto je dôležitý fakt...... asi vedia prečo......
Ten kostolík je veľmi vhodný, chodieval k pacientom na lôžkové kňaz, spovede a tak ...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tento človek dokumentuje stav opustených nemocníc na Slovensku.

Jeden z príspevkov z diskusie pod videom.

"Illuminátor

Pred 9 mesiacmi (upravené)
Aspoň můžeme vidět, jak se hospodaří s našimi penězi, ty přístroje rozhodně nebyli zadarmo, všechno lékařské je nechutně předražené, naprosto mě zaráží že to tam jen tak nechali ležet ? To jim šel někdo po krku ? Si nemůžu pomoct ale to vypadá jak kdyby měli hodně na spěch, vzali jen to nejnutnější a honem pryč.. Proč ? A jak si mohli dovolit tam nechat ty věci ? Tohle je dalším důkazem toho, že politici zkrátka místo své práce, hádejte co dělali ? Hádali se o tom kdo toho ukradl více... To je potom jasné, personál to měl na háku on ty věci nekupoval, šlo to z daní, navíc v tom byl určitě jako v každé zakázce nebo jakémkoli politickém čachru, ať vypadá jak chce prospěšně.. ono kdoví jak to bylo, třeba jste o tom tunelu slyšeli ve zprávách, budeme kupovat přístroje, protože jsou nutné.. a potřebné pro pacienty.. Tudíž jste si mohli ještě říct, no fajn je to dobrá věc co dělají.. Mno a to že se na té zakázce napakovalo deset lidí více než si Vy vyděláte poctivou prací za celý život... To už vidět nejde, to se většinou po delší době začne zjišťovat, v dobu, kdy už se zkrátka nedá nic vyšetřit... Tohle je zkrátka neomluvitelné a bylo by už načase aby policajti začli používat mozek a dokázali že maj koule. Začít velmi intenzivní vyšetřování CELÉ VLÁDY Všech okolo vlády, všech rodinných příslušníku politiků.. a jejich blízkého okolí a to zcela nečekaně v jeden den, sebrat se je všecky na vazbu, i kdyby to mělo být dohromady 1000 lidí, a začít ultra pečlivé a důsledné vyšetřování. Dal bych krk na to že min. 90% všech zadržených by bylo na základě hromad důkazů odsouzených na doživotí.. Každopádně, nasadilo mi to brouka. Já bych se radostí asi podělal najít takto opuštěný špitál, kdoví co všechno tam lze najít, a hlavně jsou to věci které jen tak neseženete, popř. si je nelze dovolit.. Tyto věci si cením ale mě už překvapilo jen to, že to ještě nikdo neočesal do poslední prodejné věci. Většinou tyto objekty jsou obrané sotva se dveře zavřou.. Nechápu jak to tam mohlo 7 roků vydržet.. Mimochodem, příště jak někam půjdeš a budou tam nějaké lékařské přístroje, čapni to a pak se mi ozvi, odkoupím. A nemusíš si vůbec dělat hlavu s nějakou morálkou.. Není absolutně nic špatného vzít si něco, o co nikdo nemá zájem, chátrá to práší se na to, není jediný důvod k tomu si to nevzít, nikomu to chybět nebude, stejně jako by nechyběly nikomu ty "tuny" měděných kablů, atd.. což mi taky nejde na rozum.. Tohle se prostě ví.. že ve starých objektech je v kabeláží a šrotu slušný balík.. Kurňa a zas tak dobře se na tom Slovensku taky nemáte.. Každopádně ten člověk je na tuto činnost jak stvořený, kdekoli jinde by mi ten hlas a tón asi vadil, ale k tomuhle je jak dělaný.

** Ty kokos brečím !! To snad né, to normálně bolí, já bych tam asi radostí omdlel... Ty přístroje, to všechno co tam bylo.. odnesl bych z tama najednou věcí za 50 000,- !! Toto je vyloženě poklad.. teda alespoň pro mě, zrovna tu kyslíkovou flašku s kyslíkem se snažím sehnat, ale s ventily, a příslušenstvím, no prostě je to drahé a ještě musíte mít štěstí že to někdo prodává.. ale tohle je profi. Stejně tak ten přístroj na magnetoterapii.. co bych za to dal, zrovna tu věc jsem sháněl před pár lety, ale opět, příliš drahé."

1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Rázsochy


1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Bývalý kaštieľ plus krásny pozemok v Bytčici, pohlo sa za ten čas niečo ďalej?
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

A veľa daľších chátrajúcich zdravotníckych objektov, ozdravovní a kúpeľov.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Každého a všetko nahlodá, zožerie zub času. Slovensko potrebuje špičku a bričku, aby nové mohli byť, k tomu robota a z národa spraviť ...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

duves
Dáša_
hlavne, že bezdomovci, ak si zavolaju rychlu zdravotnicku pomoc, tak pridu bez vahania. Takí to platia z čoho?
Odpoveď nájdeš v našej ústave.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať